FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Radiówka w gminie Zelów

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 15.03.2007, 18:04:05 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Siema wszystkim!! Czy ktos cos wie na temat internetu radiowego na terenie gminy (nie miasta) Zelow? Cos mi sie kiedys obilo o uszy ze ma powstac taki projekt. Ciekawe jak bedzie z realizacja Question Pytam poniewaz nie moge sobie zalozyc neo i ogolnie radiowka to dla mnie jedyna szansa na internet we wakacje. Teraz mieszkam we Wroclawiu i neta mam pod dostatkiem ale na wakacje wracam do domu i nie wyobrazam sobie 3 miechow bez sieci! Smuteczek Bede wdzieczny za wszelkie info!!
Pzdr!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 15.03.2007, 20:09:00 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Radze sie skontaktować z Puaro Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 15.03.2007, 20:17:49 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Jeśli chodzi o neta do Przeczni to hmm... Puaro chyba jeszcze tam nie sięga. Puaro jak tam? Sięgasz czy nie sięgasz? LOL

Co do projektu onetowania gminy to skończyło się to jak na razie na necie radiowym z kościoła.

http://www.zelow.pl/index2.php?go=67

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 15.03.2007, 20:39:35 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Pewnie kolega Puaro ma jakas prywatna siec?? Jesli sygnal z jego anteny by do mnie docieral to oznaczaloby ze jego jest on zbyt mocny i na pewno bym w to nie wszedl!! Z prostego powodu. W Polsce mozna budowac sieci o mocy nie przekraczajacej (jesli dobrze pamietam) 10W. Jesli sygnal by do mnie docieral to oznaczyloby to ze jest silniejszy, a wtedy kwestia czasu pozostawaloby kiedy wlasciwy organ namierzy takiego nadawce i wysle go na wczasy do Piotrkowa Język Poza tym anteny w takiej sieci musza sie widziec a z Zelowa do Przeczni same lasy, gory i doliny:lol: Studiuje teleinformatyke na Politechnice Wroclawskiej to troszke sie orientuje w tym temacie:D (na chyba ze jakis wyklad przespalem) Cool a co do anteny na kosciele to niestety ona obejmuje tylko miasto Zelow(szczesciarze). a pytam o reszte gminy bo we wakacje dowiedzialem sie od pracownika Urzedu Miejskiego ze ma powstac jakis projekt... ale od tem pory cisza...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 15.03.2007, 20:45:40 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


no zapomnialem dodac. Chyba ze Puaro wykupil sobie pozwolenie na nadawanie z wieksza moca to ok. Choc w to watpie bo to bardzo nieoplacalny interes...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 15.03.2007, 20:45:40 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


No więc sam sobie wytłumaczyłeś, że neta na razie mieć nie będziesz.

A że sygnał "poświęcony" obejmuje tylko Zelów i to nie wszędzie to każdy wie Uśmiech...

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 15.03.2007, 20:48:36 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


dobrze macie Suszę zęby a ja wciaz musze kombinowac i z groza czekam na wakacje kiedy to zostane odciety od swiata zewnetrznego Smuteczek macie jakies pomysly?? dodam ze net od operatorow komorkowych nie lapie u mnie nawet na GPRS o EDGE nie wspominajac. Tak to jest mieszkac w dziurze... ehhh..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 16.03.2007, 02:05:58 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


Puaro chyba jeszcze nie sięga do Przeczni. Co do zasięgu sieci to jednak musiałeś przespć wykład. Zasięg jest praktycznie nieograniczony. Potrzeba tylko odpowiedni sprzęt i odpowiednio dużą ilość stacji pośrednich. Ale to trudne technicznie i formalnie. Do wakacji to raczej Przeczni nie dosięgnie.
Jest jeszcze internet przez satelitę. Trochę drogi i kanał zwrotny przez gprs ale poszukać i dowiedzieć się można.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1280x960
PostWysłany: 16.03.2007, 04:11:58 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


fishu21 napisał:
Pewnie kolega Puaro ma jakas prywatna siec?? Jesli sygnal z jego anteny by do mnie docieral to oznaczaloby ze jego jest on zbyt mocny i na pewno bym w to nie wszedl!! Z prostego powodu. W Polsce mozna budowac sieci o mocy nie przekraczajacej (jesli dobrze pamietam) 10W. Jesli sygnal by do mnie docieral to oznaczyloby to ze jest silniejszy, a wtedy kwestia czasu pozostawaloby kiedy wlasciwy organ namierzy takiego nadawce i wysle go na wczasy do Piotrkowa Język


Z tymi 10W to delikatnie przesadziłeś z mocą Suszę zęby Co do zasięgu, patrząc w twoim kierunku to Kurów jest aktualnie najdalszą lokalizacją z możliwością podpięcia się do sieci, chyba że znajdziesz u siebie punkt do zamocowania anteny o wysokości min. 25 m Język I dla twojej informacji to jest sieć komercyjna z wszystkimi aktualnie potrzebnymi zezwoleniami na nadawanie.

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 16.03.2007, 08:25:35 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


fishu21 napisał:
dobrze macie Suszę zęby a ja wciaz musze kombinowac

Kto ma to ma, ale osobiście nie chciałbym mieć tego neta Uśmiech... no ale mieć a nie mieć Suszę zęby

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 16.03.2007, 16:16:16 Odpowiedz z cytatem
Mariusz
Morderator
Morderator
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 178
Skąd: NATO :)
Register IP:


Danon napisał:

Kto ma to ma, ale osobiście nie chciałbym mieć tego neta Uśmiech... no ale mieć a nie mieć Suszę zęby

Dokładnie Danon.
Jak się nie ma co się chce , to trzeba się cieszyć tym co się ma Suszę zęby
Coś wiem na ten temat. Mruga 2

_________________
To by było na dziś tyle w tym temacie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 18.03.2007, 09:44:09 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Puaro napisał:
I dla twojej informacji to jest sieć komercyjna z wszystkimi aktualnie potrzebnymi zezwoleniami na nadawanie


Aaa no to zmienia postac rzeczy. Trzeba bylo tak od razu Język

Puaro napisał:
Z tymi 10W to delikatnie przesadziłeś z mocą


No nie wiem, chyba nie. Ale jest to jest przepis odnoszacy sie jedynie do prywatnych, niezarejestrowanych sieci, a skoro Twoja siec jest komercyjna to ten przepis zupelnie Ciebie nie nie dotyczy. A swoja droga nie wiedzialem ze w Zelowie dziala siec komercyjna. Puaro moze pomyslisz nad zwiekszeniem jej zasiegu. Bede Twoim pierwszym nowym klientem Suszę zęby Ale tak powaznie no na tym zadupiu nie tylko ja czekam na neta i na pewno mialbys tam sporo nowych klientow.

moderator napisał:
Co do zasięgu sieci to jednak musiałeś przespć wykład. Zasięg jest praktycznie nieograniczony. Potrzeba tylko odpowiedni sprzęt i odpowiednio dużą ilość stacji pośrednich. Ale to trudne technicznie i formalnie.


Moderatorze skoro to w pelni legalna siec to w pelni sie z Toba zgadzam. Ale jak sam napisales to chyba trudne.

moderator napisał:
Jest jeszcze internet przez satelitę. Trochę drogi i kanał zwrotny przez gprs ale poszukać i dowiedzieć się można


Tak, tez o tym myslalem. Problem tylko z tym uploadem. Wiem juz na pewno ze na Orange, ktory to oferuje juz EDGE na terenie Zelowa i gminy, nawet mi GPRS nie lapie. Ale sa jeszcze inni operatorzy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 18.03.2007, 15:30:28 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Jedno pytanko Puaro.
A czy jest szansa, żeby "złapać" tę Twoją sieć w okolicach Kociszewa.
Moi rodzice mieszkają w Kol. Kociszew ok 4/5km w linii prostej od Zelowa. Mamy w domu tel radiowy z tp, więc Neo nie wchodzi w grę.
Nie znam się na tym, ale problemem może być las, który oddziela nas od Zelowa.
Co Ty na to? Jeśli ma to szansę powodzenia, byłbym zainteresowany.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 18.03.2007, 20:42:36 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


@fishu21

Niestety ale na dzień dzisiejszy nie mam w planach rozszerzania zasięgu w tamtym kierunku. Co do emitowanych mocy to w 5G jest dozwolona moc 1 W i to w niecałym a w 2,4 Ghz tylko 20 dB (100 mW).

@romek

Przypomnij się za jakiś miesiąc a prawdopodobnie będzie możliwość aby cię podłączyć.

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
 Radiówka w gminie Zelów 
PostWysłany: 19.03.2007, 18:08:23 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


No trudno Crying or Very sad ale gdybys kiedys zmienil zdanie to daj znac na tym forum.

A co do tych mocy to faktycznie chyba nie jestem jeszcze zbyt biegly w tych przepisach ale zaczne sie tym interesowac dokladnie juz na poczatku czerwca kiedy to bede mial zaliczenie z opowiedniego przedmiotu Cool Pozdro dla wszystkich Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 3  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon