FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Czy mógłby się ktoś zająć?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 04.10.2007, 07:19:28 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


kryształ napisał:
...jeśli mnie wzrok nie mylił, to już temat zamknięty,śmieci zniknęły...




... no raczej LOL

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 04.10.2007, 07:58:56 Odpowiedz z cytatem
ANVA
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 225
Skąd: 2km od Tadeusza K.
Register IP:


maystero Brawo! Spooooczko
Rozumiem że to był cud gdyż trochę to trwało
Pozdro ANVA
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin20001024x768
PostWysłany: 04.10.2007, 21:57:49 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


Ale mam nadzieje, że to nie dzieci robiły zrzute na opłate wysypiska Suszę zęby Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1280x960
PostWysłany: 19.10.2007, 11:07:39 Odpowiedz z cytatem
artur nowak
Miętki
Miętki
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 1

Register IP:


Nasza kochana rządząca ekipa mogłaby się postarac o to żeby centralna ulica i chodniki przy niej wyglądały jak w normalnym miasteczku a nie tor przeszkód.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 19.10.2007, 13:22:09 Odpowiedz z cytatem
Tommy
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: kiedyś Zelów, teraz Wrocek
Register IP:


z teg co kojarzę to kościuszki jest drogą wojewódzką, więc miasto nie ma prawa ot tak sobie zająć się jej remontem (również chodnikami)
ale coś kiedyś czytałem-chyba w tym gminnym biuletynie, że na najbliższe lata planowana jest przebudowa całej drogi łask-bełchatów w granicach miasta za kaskę z UE - ktoś z gminy mógłby to potwierdzićPytajnik
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 19.10.2007, 15:34:10 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Na razie mogę potwierdzić, że z Buczku do Łasku jedzie się 30 min:) Ale tak serio to ja słyszałem, że droga będzie remontowana właśnie tylko między Buczkiem i Łaskiem. W sumie to na Kościuszki stosunkowo niedawno była robiona nalewka i droga nie jest zła, wiec doczepić się można tylko do chodników. Odcinek do Bełchatowa też jak na polskie warunki nie należy do najgorszych.

A wracając do Woli Buczkowskiej to nie myślcie, że się czepiam, że robią drogę i trzeba postać na światłach... Wiadomo, że trzeba się trochę poświęcić. Tylko dlaczego oni mają takie ślamazarne tempo?? No i te historie o zielonych światłach z obu stron... A przecież kiedyś będzie to droga, która będziemy dojeżdżać do trasy S8. Lepiej by było, gdyby trasa ta szła przez Bełchatów, no ale nie narzekajmy... Ważne, żeby w ogóle powstałaUśmiech...
Upsss... trochę offtop ;/sorry...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 19.10.2007, 20:47:58 Odpowiedz z cytatem
Tommy
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: kiedyś Zelów, teraz Wrocek
Register IP:


chodziło mi o remont samej kosciuszki+sienkiewicza+piotrkowskiej, bo trzeba tam zrobic kanalizację a i przy okazji zrobić jak głowne ulice w europie wyglądają, bo narazie to zwłaszcza chodniki są pekińskie;) (ale z tego pekinu sprzed przygotowań do olimpiady)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP800x600
PostWysłany: 19.10.2007, 20:57:05 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


W ramach off-topu

Do Łasku lepiej opłaca sie jechać przez Bocianiche-Gucin 5km dłużej ale za to szybciej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 19.10.2007, 21:56:45 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Tommy napisał:
chodziło mi o remont samej kosciuszki+sienkiewicza+piotrkowskiej, bo trzeba tam zrobic kanalizację


To na tych ulicach nie ma kanalizacji czy jest w tak złym stanie?

C4rtm4n napisał:
Do Łasku lepiej opłaca sie jechać przez Bocianiche-Gucin 5km dłużej ale za to szybciej.


Oo to fakt! dzięki za radę! Może się kiedyś przyda..Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 20.10.2007, 15:55:53 Odpowiedz z cytatem
Tommy
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: kiedyś Zelów, teraz Wrocek
Register IP:


wydaje mi się, że w okolicach rynku, zwłaszcza w tych starych kamienicach to raczej kanalizacji nie mają - jeszcze niedawno widziałem jak z tej kamienicy gdzie sklep miał tosik, ktoś wychodził z wiadrem pomyj i chlust do studzienki...


a tak wogóle to przy okazji modernizacji można by pomyśleć o małej obwodnicy w zelowie - żeby cały ruch nie szedł przez rynek, ale w okolicach czeskiego koscioła droga na łask prowadziłaby prosto równolegle do poznańskiej aż do dawnego cpn-u przed herbertowem
w centrum byłoby o wiele fajnej a powstałaby też fajna droga z miejscami pod nowe inwestycje w zelowie, czego jak dotąd brakuje Smuteczek(

co myślicie?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP800x600
PostWysłany: 20.10.2007, 21:38:17 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Myślę, że najlepiej gdyby obwodnica była od razu autostradowa Cool A poza tym wydaje mi się, że masz wybujałą wyobraźnie:) Po co takiemu miasteczku obwodnica?? Zresztą skąd na to wziąć kasęPytajnik Mieszkasz we Wrocku, więc wiesz że to miasto ledwo się wystarało o dotacje na wschodnią obwodnice, a gdzie Zelów do Wrocławia. No i wydaje mi się, że nateżenie ruchu w centrum Zelowa nie jest kosmiczne. Ja przynajmniej jeszcze w korku tam nie stałem LOL Właściwie to dobrze, że tamtędy biegnie droga z Bełchatowa do Łasku. Przynajmniej się dowiadują co niektórzy o istnieniu tego miasta. A wracając do kanalizacji, to sprawa właścicieli kamienic czy się podepną do nitki, a nie gminy (chyba, że gmina jest właścicielem).
Mnie się wydaję, że remont dróg o których wspominasz wystarczy ograniczyć do naprawy chodników, bo ogólnie nie jest źle.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 22.10.2007, 10:06:45 Odpowiedz z cytatem
Tommy
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: kiedyś Zelów, teraz Wrocek
Register IP:


wyobrażnia jest chyba czymś pozytywnym, bo pozwala na stworzenie czegoś nowego - gdyby nie wyobraźnia mieszkalibysmy dalej w jaskiniach a nie studiowali na politechnice Mruga 2)

mój post to był niestety tylko luźny pomysł z nikłymi szansami na realizację - bo burmistrzem nie jestem;)
a ruch w zelowie uwierz mi własnie po przyjeździe z wrocka w trakcie krótkiego spaceru po kosciuszki w weekend, dzięki licznym przejazdom ciężarówek wydaje się spory

a nie byłoby Ci miło posiedzieć na piwku w ogródku w rynku, albo na kosciuszki - jak w naszym wspolnym wrocku, bez tego całego ciężkiego ruchu?

wszędzie w europie jest tendencja do zamykania centrum miast - przykład neuenhaus (naszej partnerskiej gminy) i jeszcze mniejszego miasteczka, dlaczego nie u nas?

pozatym z perspektywy miasta nowa droga to nowe tereny pod inwestycje, a inwestor przychodzi tam gdzie infastruktura - a powiedz mi gdzie widzisz w zelowie miejsce na choćby nową małą fabryczkę?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 22.10.2007, 15:02:12 Odpowiedz z cytatem
fishu21
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: PRZECZNIA\WROCŁAW
Register IP:


Hmm... w Zelowie nie widzę nie tylko miejsca pod inwestycje, ale też nie widzę wykwalifikowanej kadry, czyli potencjału ludzkiego, który mógłby w takiej fabryczce pracować. A powodem tego jest brak odpowiednich szkół. W sumie to jest tylko zawodóweczka, a poziom kształcenia tam woła o pomstę do nieba (tak powiedział mi kolega, który skończył technikum samochodowe w tym roku).

Oczywiście, że było by fajnie gdyby odciążyć centrum. Też byłem w Neuenhaus (czerwiec 2002r) i bardzo mi się podobało. Wrocław to już klasyka. Ale moje podejście jest niestety bardzo realistyczne.

PS. Jak już o PWr zahaczyłeś... Co studiujesz i na jakim kierunku?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 22.10.2007, 19:34:56 Odpowiedz z cytatem
Tommy
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: kiedyś Zelów, teraz Wrocek
Register IP:


Nie no o fabryce high tech nie myślałem, ale choćby jakaś spożywka, bo szkoda mi, że w moim rodzinnym mieście największymi pracodawcami są chyba bella plus budżetówka (urząd i szkoły), nie liczę elektrowni i kopalni bo to nie w gminie
a z polibudą nie ma nic wspolnego - poprostu zobaczyłem w Twoim profilu co porabiasz, ja już jestem kilka lat po studiach na UWr
pzdr dla zelowiaków we wroc
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP800x600
 Czy mógłby się ktoś zająć? 
PostWysłany: 23.10.2007, 05:54:11 Odpowiedz z cytatem
qsx
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Kolego Fishu21 , obwodnica miasta Zelowa jest faktycznie zaprojektowana od mniej więcej 40 lat i plany leżą w Urzędzie.
Nie zastanawialiście się czemu budynek Saskiej Tęczy jest z prawej strony ścięty? Więcej miejsca właściciel nie dostał bo tam ma przebiegać obwodnica.

Tylko kiedy ją zrobią?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1280x1024
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 4 z 5  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon