FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Zelowska Policja

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 07.06.2007, 22:01:34 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


Podaj jeszcze od kogo kupiłeś ten temat na mature, z którym ogłaszasz sie w dziale ogłoszenia, a strzelą ci jeszcze za naruszanie praw autorskich lub coś w tym stylu, a gdybys bluzgał do nich, to nie dostałbyś mandatu tyko to nazywałoby się wtedy znieważenie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1280x960
PostWysłany: 08.06.2007, 08:53:52 Odpowiedz z cytatem
Muniek Staszczyk
Miętki
Miętki
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: Zelów
Register IP:


Nie bluzgam do policji!WykrzyknikWykrzyknik Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby

_________________
bla bla bla
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 08.06.2007, 12:30:57 Odpowiedz z cytatem
wigry
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 35

Register IP:


Lepiej spisać porządnego obywatela i złapać babcie za brak świateł niż jakiegoś rozbujnika wiadomo dlaczego - rozbujnik bierze odwet porządny obywatel nie. Policjant też POLOK i kombinuje jak tu przetrwać i wyjść na swoje.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaLinux1280x1024
PostWysłany: 08.06.2007, 12:39:19 Odpowiedz z cytatem
Muniek Staszczyk
Miętki
Miętki
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: Zelów
Register IP:


moderator napisał:
Podaj jeszcze od kogo kupiłeś ten temat na mature, z którym ogłaszasz sie w dziale ogłoszenia, a strzelą ci jeszcze za naruszanie praw autorskich lub coś w tym stylu, a gdybys bluzgał do nich, to nie dostałbyś mandatu tyko to nazywałoby się wtedy znieważenie.

Praca nalezy do mnie!WykrzyknikWykrzyknikWykrzyknikWykrzyknikWykrzyknikWykrzyknik A nie jestem taka głupia zeby kłucic sie z polcja! A juz tym bardziej przeklinac przy nich! Język Język Język Język

_________________
bla bla bla
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 08.06.2007, 15:50:56 Odpowiedz z cytatem
ANVA
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 225
Skąd: 2km od Tadeusza K.
Register IP:


Toś ty Munia a nie Muniek Suszę zęby LOL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin2000800x600
PostWysłany: 08.06.2007, 16:16:33 Odpowiedz z cytatem
Muniek Staszczyk
Miętki
Miętki
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: Zelów
Register IP:


Mruga 2 wszyscy mówia na mnie Muniek Uśmiech... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
bla bla bla
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 10.06.2007, 19:22:26 Odpowiedz z cytatem
zajrus
Miętki
Miętki
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Z Zelowa
Register IP:


Zelowska Milicja - > skrajna niekompetencja, korupcja i głupota. Przestępców to oni widzą na zdjęciach. O liczbie wyrzuconych za pijaństwo nie będę wspominał. Nie napisze o funkcjonariuszu który po pijanemu potrącił księdza na rowerze bo dotyczy to zamierzchłych czasów. Nie opisze dogadywania się z pijanymi kierowcami i załatwiania spraw bo to jest wszędzie.
Podam po prostu kilka moich osobistych przykładów ich profesjonalizmu i uczciwości :
- Jak pokazałem wyrok cywilny kilku Wykrzyknik funkcjonariuszom wszyscy zgodnie twierdzili że jest nie prawomocny. Jak wyrok II instancji może być nie prawomocny wyjaśnić już nie potrafili. Widać pierwszy raz w życiu oglądali podobny dokument.
- Jak wybito mi okna to się dowiedziałem od jednego z Sherlocków że sam sobie wybiłem Shocked . No myślałem że go zapier...le na miejscu. Sprawców nie wykryto do dziś, bo niby jak skoro sam wskazałem odpowiedzialnych.
- Grożono mi śmiercią. Nadesłany na mnie cwaniaczek dostał 2000 grzywny (biedny człowiek nawiasem mówiąc), ale oczywiście zleceniodawca cieszy się bezkarnością. Mimo że dwóch świadków potwierdziło jego zaangażowanie w całe zajście umorzono postępowanie z braku dowodów. Ale jak można sprawę robić mężowi koleżanki ze szkolnej ławki, sami rozumiecie. (Tu swój udział miała też prokuratura,ale przecież ręka rękę myje.)
- Sam miałem sprawę o groźby karalne. 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata otrzymałem. Co ciekawe, koronnym świadkiem oskarżenia był były kościelny, nazwiska nie pomne, ale można go łatwo odnaleźć pod losowym monopolem. Najciekawsze że w sądzie okazał się KIEROWCĄ Shocked o nieposzlakowanej opinii, jakimi to pojazdami kieruje uczciwi funkcjonariusze nie poinformowali już sądu.
- Zostałem również obciążony grzywną 600 zł przez sąd grodzki za znieważnie urzędnika (nie był to policjant, a szkoda). Od rozpoczęcia postępowania do poinformowaniu mnie o grzywnie (sprawa zaoczna) minęły ponad dwa tygodnie. Świadków było 3+pokrzywdzony. Natomiast moje zawiadomienie o zniszczeniu dokumentów (2 obcych świadków z obsługi punktu ksero + ja) nie może się doczekać sprawy od dwóch miesięcy, ale czemu ja się dziwie, jak bym był dobrym znajomym na pewno wszystko by się szybko potoczyła, a tak to się nie śpieszą, bo i po co Pytajnik
- skargi można na nich pisać swobodnie, odpowiadają jakby czytali jedynie losowe słowa, a potem uzupełniali swój szablonik w wordzie.

To tylko kilka przykładów moich osobistych przejść z tymi panami. Trudno się jednak temu dziwić, wystarczy się rozejrzeć po gębach w komisariacie. Same nogi i nygusy. W szkole podstawowej robili wszystko tylko się nie uczyli, a dalej pewnie było jeszcze lepiej. Jak tacy ludzie dostali się do Milicji nie wiem, za to znałem jednego uczciwego Zelowskiego Policjanta. Rzecz jasna zwolniony ze służby dyscyplinarnie, wiadomo, uczciwi nie potrzebni.

Na koniec kilka ulubionych cytatów z repertuaru Milicjantów :
"Wie pan, my nic nie możemy zrobić" - to jak wzywam na interwencje Confused
"Po co pan nas wzywał, to nie należy do naszech kompetencji"- szkoda że branie naszych podatków i emerytura po 15 latach należy !
"Nie pamiętam" - w sądzie tyle wiedzą.
"Nie chce z panem rozmawiać bo pan się awanturuje" - tak mówią od czasu jak sobie kupiłem dyktafon.

Reasumując : od zelowskiej Milicji radze się trzymać z daleka, podobnie jak od polskich sądów.

_________________
I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 10.06.2007, 21:38:58 Odpowiedz z cytatem
Mariusz
Morderator
Morderator
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 178
Skąd: NATO :)
Register IP:


zajrus napisał:
Zelowska Milicja - .


A tak apropo to mamy w Polsce Policję a nie Milicję, i to już ładnych parę lat Suszę zęby

_________________
To by było na dziś tyle w tym temacie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 11.06.2007, 14:05:18 Odpowiedz z cytatem
zajrus
Miętki
Miętki
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Z Zelowa
Register IP:


No ja bardzo bym chciał żebyśmy mieli Policje w Zelowie, ale osobnicy ubrani u nas w mundury zdecydowanie nie zasługują na taką nazwę mimo że nadaje ją im ustawa. Zbyt gorliwie kultywują pokrętne i nieuczciwe praktyki PRL by zrezygnować z ich pierwotnego miana (ilu byłych Zomoców i Ormowców ostało się w latach 90 na Zelowskim posterunku nawet nie wspominam), stąd zachęcam wszystkich do pójścia za mym przykładem i nazywania rzeczy po imieniu. Mruga 2

_________________
I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 11.06.2007, 21:14:37 Odpowiedz z cytatem
zelowiak
Morderator
Morderator
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 209
Skąd: no jak to skąd...
Register IP:


a ja chętnie bym się dowiedział o ormowcach i zomowcach na naszym posterunku... jako jeden z wielu przedstawicielu "nowego" pokolenia. Chyba mamy prawo wiedzieć, a jeśli posiadasz taką wiedzę...

_________________
dobra cegła nigdy nie jest zła..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 12.06.2007, 17:37:31 Odpowiedz z cytatem
zajrus
Miętki
Miętki
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Z Zelowa
Register IP:


Mówisz, masz LOL
Choć nie ma tutaj żadnej sensacji. Jako że ZOMO i ORMO zostało ustawowo zlikwidowane w 1989 roku władza musiała gdzieś umieścić swoją wierną gwardie. W Zelowie zostali powitani przez byłych funkcjonariuszy MO następujący towarzysze broni o Polskę Ludową :
- XXXXX,
- XXXXX,
- XXXXX
- XXXXX (imienia nie pomne)
Tych pamiętam, jeśli przekręciłem jakieś nazwisko to proszę mnie poprawić Mruga 2
Niestety wszyscy oni już odeszli ze służby, z różnych przyczyn, ale minęło w końcu prawie 17 lat PRL bis.
Zawiedzionych zapewniam iż zanim odeszli ze służby dobrze przygotowali młodych "Policjantów" do pracy w Zelowskiej Milicji Cool.
Forum to nie miejsce do szastania nazwiskami
Moderator
Zły

_________________
I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 13.06.2007, 10:39:43 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Wiecie co, nudne to już jest, a jakże popularne ostatnio w naszym kochanym kraju. Wszystko i wszystkich ocenia się przez pryzmat historii i najlepiej zbiorowo.
TAK, mieliśmy w Polsce PRL przez kilkadziesiąt lat, TAK, większość ludzi z braku alternatywy nalerzało do PZPR, NIE, nie wszyscy są komuchami, którym czerwień zasłaniała zdrowy rozsądek.
Ja urodziłem się w roku 80 czyli za czasów PRL. Chodziłem do szkoły za czasów PRL i pewnie jestem skażony komunizmem jak większość ludzi w tym kraju, ale nie pozwolę aby oceniano mnie przez pryzmat historii, zbiorowo. I wkurza mnie, że ocenia się też innych, tak jak to robią obecne władze z Kaczyńskimi na czele.
Jeżeli ktoś ma jakieś zarzuty przeciwko komuś, to niech je głośno wypowie, najlepiej w obecności oskarżanego. Mój ojciec też należał do partii, a ma problemy ze zdefiniowaniem na czym polega komunizm.
Nawet w SS byli przyzwoici ludzie, więc nie wolno oceniać wszystkich pod względem "przynależności" bądź "urodzenia" ewentualnie "pochodzenia".
Świat nie dzieli się na "my i oni", jak próbują nam wmówić obecne władze, nie dajmy się zwariować, musimy pamiętać, że osoby obok nas to nie "komuch", "zomowiec", "pisior", tylko raczej pan Zenek, Antek, Tadek, którzy czasami zachowują się dobrze a czasem źle. Jeśli nas krzywdzą, piętnujmy to, ale nie oceniajmy ich z klucza...
Nie wiem, skąd tyle antagonizmów i nienawiści oraz najzwyklejszego w świecie malkontenctwa wśród Polaków, wiem jednak że taka droga do niczego nie prowadzi. Jesteśmy krajem katolików, a nic nie wiemy o miłosierdziu, przebaczaniu czy zwykłym osobowym podejściu do drugiego człowieka.
Mam wujka, który w PRL zrobił niezłą karierę w Milicji. Nikogo umyślnie niegdy nie skrzywdził, jest znakomitym ojcem i mężem, poważanym przez przyjaciół, rodzinę, znajomych. Nie pozwolę, aby opluwano ludzi jemu podobnych, tylko dlatego że pracowali w Milicji.
Proponuję nieco więcej namysłu, zanim zaczniemy mieszać z błotem kogokolwiek, często zwyczajnie nie mamy moralnego prawa do oceny, zwłaszcza jeżeli realia tamtych czasów znamy jedynie z opowieści rodziców.
A jeśli już musimy rozliczać i oceniać, to proponuję zacząć od siebie.
Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 13.06.2007, 17:15:04 Odpowiedz z cytatem
zajrus
Miętki
Miętki
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Z Zelowa
Register IP:


Celuje Wykrzyknik
Rzucam Wykrzyknik
I BĘC, TRAFIENIE Wykrzyknik LOL
Jaruzelski zalewa się czerwonką Wykrzyknik Twisted Evil

Drogi Romku, nie do końca rozumiem powody twojej wypowiedzi. Oglądam telewizje, czytam gazety, ale jakoś nigdzie na trafiłem na prześladowanie byłych szeregowych członków PZPR. Każdy doskonale rozumie że należy rozróżniać między zwyczajnymi ludźmi, a osobami zaangażowanymi w represyjny ustrój PRL. ZOMO, SB, ORMO,zarząd PZPR, wszyscy oni świadomie za doraźne przywileje i awans społeczny zgodzili się prześladować rodaków. I nie ma tu mowy o jakichś przyzwoitych ludziach. Przyzwoity człowiek znajduje sobie przyzwoitą pracę, a nie w imię Polski Ludowej pałuje na oślep strajkujących robotników, nawet jeśli jest to zgodne z obowiązującym zbrodniczym prawem.

Z jedną rzeczą muszę się z tobą zgodzić. 17 lat bez rozliczenia znudzi nawet najwytrwalszych. Ale jest na to remedium, a nawet dwa : lustracja i dekomunizacja. W Niemczech załatwili wszystko od razu i problem "antagonizmów i nienawiści" zniknął. Cool

Bardzo ciekawy jest natomiast przykład twojego wujka. "Nikogo umyślnie niegdy nie skrzywdził", ciekaw więc jestem jak ustosunkował by się do następującego cytatu z Wikipedii :
"Oprócz zadań związanych z bezpieczeństwem i zwalczaniem przestępczości używana była w walce z opozycją i manifestacjami, skutkiem czego zwłaszcza w latach osiemdziesiątych była negatywnie postrzegana w społeczeństwie, a jej funkcjonariusze niekiedy ostracyzowani." Rolling Eyes Mowa oczywiście o Milicji Mruga 2

W żadnym wypadku nie oceniam twojego wuja, bo go nie znam i nie wiem co w Milicji robił, ale w poczciwego oficera jakoś trudno mi uwierzyć.
Twój wujek należy w ogóle do ciekawego grona osób. Milicjanci, adwokaci, prokuratorzy, sędziowie. Niby potrzebni w każdym ustroju. Pilnujący porządku publicznego, prawnego a przecież doskonale wiadomo że bez poparcia partii niczego by nie osiągnęli i robili dokładnie to czego wymagał Realny Socjalizm.

PS : Chyba nam się offtop urodził Confused

_________________
I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 15.06.2007, 14:30:29 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Ale w co kolego trafiles, bo nie bardzo rozumiem...

Bardzo interesuje mnie Twoja wiedza na temat PRL. Piszesz, ze wszyscy zaangazowani w struktury tego systemu dobrowolnie represjonowali innych, przesladowali, etc... Czy jestes moze jednym z nich? Ja nie posiadam podobnej wiedzy na ten temat. Jestem zapewne zbyt mlody, PRL nie za bardzo represjonowal mnie ani moich bliskich (przynajmniej nie bardziej niz obecne rzady). Oczywiscie moi bliscy nie nalezeli do opozycji, wiec system nie byl nimi tak zainteresowany, jak chocby panami Michnikiem, Walesa, Kuroniem, etc. System sam w sobie mial wiele wad, ale jakiz ich nie ma, wlaczajac demokracje.
Co do dekomunizacji (zabawne haslo), to trudno tu mowic o takiej, skoro nigdy w Polsce nie bylo komunizmu. Co najwyzej udalo nam sie "liznac" socjalizmu. Najblizej komunizmu w naszej czesci Europy byla bodaj Albania. ale to inna historia. W razie problemow z definicja systemu. odsylam do Marxa, ew. Engelsa.
Przypuscmy jednak, ze jako "dekomunizacje" przyjmiemy odsuniecie od jakichkolwiek funkcji publicznych, ludzi zwiazanych bezposrednio z PRL. Nalezaloby wiec w 89 usunac ze spoleczenstwa jakies 3/4 doroslych obywateli, w tym niemal cala inteligencje poza ta opozycyjna. Mysle, ze w takiej sytuacji lepiej byloby zamknac interes o nazwie Polska, a na naszych granicach powiesic tabliczke z napisem: Nieczynne, zapraszamy za 30 lat, kiedy "wychodujemy" nowe, niekomunistyczne pokolenie!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1920x1200
 Zelowska Policja 
PostWysłany: 16.06.2007, 15:27:01 Odpowiedz z cytatem
zajrus
Miętki
Miętki
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Z Zelowa
Register IP:


Ciesze się romku że twoja rodzina uniknęła represji za czasów PRL. W jaki sposób uniknęliście biedy i wielogodzinnych kolejek w sklepach nie pytam, widać wujek z MO wszystko bez problemu załatwiał . Zakładam też że ze względu na stosunkowo lepszą pozycję materialną nie czuliście potrzeby publicznej krytyki ówczenego aparatu państwowego, doskonale to rozumiem.
Jeśli chodzi o moją wiedzę o prześladowaniach PRL, osobistych wspomnień mam niewiele bo tylko kilka lat komunizmu przeżyłem ale mam oczy i uszy otwarte, oto przykład : mój dziadek poczuł kiedyś ochotę wygarnąć publicznie towarzyszowi Gomułce (po spożyciu rzecz jasna), Milicjanci tak skutecznie poinformowali go że postąpił niewłaściwie, że przez tydzień z łóżka nie wstawał, dziś coś takiego jest już niemożliwe. Oczywistym jest że III i IV Rzeczypospolita są przedziwnymi hybrydami demokracji i PRL, ale stawianie znaku równości między komunizmem, a "wolną" polską jest grubą przesadą.

Co do dekomunizacji twoje przypuszczenie jest jak najbardziej prawidłowe , popełniasz jednak po raz kolejny ten sam błąd stawiając znak równości w tej kwestii między wszystkimi obywatelami PRL. Odsunąć od funkcji publicznych należy wszystkich odpowiedzialnych za działanie systemu. Wymieniłem ich już wcześniej. Wysocy działacze PZPR, UB, ZOMO, sędziowie, ,prokuratorzy i prawnicy wykonujący "zalecenia" partii. Najwyżej 3% społeczeństwa gotowych na wszystko, sprzedajnych i pozbawionych jakichkolwiek zasad moralnych kundli. I dekomunizacja nie jakimś wymysłem polskich oszołomów jak próbuje wmawiać niektórym Michnikowszczyzna. W Niemczech dokonano jej i jakoś żadnych tabliczek o zawieszeniu działalności państwa nie widziałem.

PS : Michnik i Kuroń represjonowani LOL muszę to starym opowiedzieć, w końcu śmiech to zdrowie Uśmiech...

_________________
I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 3 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon