FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Frytki na silniku :)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 27.04.2006, 17:28:45 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=742343

Dieselki w ruch i do sklepu po olej LOL

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 28.04.2006, 08:18:25 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


w sondażu na tej stronie zdecydowana większość opowiedziała się za gotowością przerobienia silnika pod kątem oleju rzepakowego. do mnie to jednak tak nie dociera.. potrzebuje zobaczyc zaswiadczenia producentow tych silnikow, ze to nie idzie ze szkoda dla samochodu. jakos nie moge uwierzyc, zeby tak tanio..? jesli to okaze sie hitem w polsce, to przeciez wzrosnie cena oleju spozywczego niebywale! Confused
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 29.04.2006, 06:52:45 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Jestem pełen podziwu. Ale też podzielem uwagi Zgrzewy dotyczące zaświadczeń od producentów silników. Jeśli ten innowacyjny pomysł na paliwo wejdzie w życie na skale europejska lub wiecej, to niedługo zamiast Szejków Pól Naftowych bedziemi mieli Szejków Pól Rzepakowych Uśmiech...Uśmiech...Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 29.04.2006, 09:14:32 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


Bez obaw, da sie na tym oleju jezdzic. Kilka lat temu spotkalem czlowieka, ktory do swojego starego Mercedesa lal olej spozywczy z biedronki, bylo to co prawda mniej oplacalne niz teraz, ale dalo sie. Kazdy traktor na takim oleju pojedzie i kazdy samochod ze starym klekoczacym silnikiem diesla. Te konstrukcje sa prawie nie do zniszczenia. Nowe samochody z silnikami na olej napedowy, moga tego niestety nie wytrzymac.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MozillaDebian1024x768
PostWysłany: 29.04.2006, 09:33:06 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


eujot napisał:
...kazdy samochod ze starym klekoczacym silnikiem diesla. Te konstrukcje sa prawie nie do zniszczenia. Nowe samochody z silnikami na olej napedowy, moga tego niestety nie wytrzymac.


No też właśnie, nowe diesle niestety są za "delikatne" do tego typu paliwa. Wystarczy złej jakości ON na stacjach i już są problemy, czego przykładem może być uszkodzona pompa paliwowa i już wydatek paru tys. zł.
W stanach już od dłuższego czasu jeżdżą na oleju spożywczym, tyle że przepalonym (np. po smażeniu frytek). I ten zapach z rury wydechowej hehehe

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 29.04.2006, 22:41:00 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


Zaświadczeń od producentów się napewno nie doczekamy. Nie pozwoli na to przemysł naftowy, są z tego zbyt duże pieniądze. Z tego samego powodu nie mogą się przebić żadne nowe wynalazki jeżeli chodzi o paliwa i źródła energii. Najlepszy przykład to LPG, które jest przeciesz przetestowane w praktyce przez tysiące kierowców w Polsce i całej Europie a producenci nadal twierdzą, że LPG jest "be". Jeszcze dużo czasu i ropki popłynie zanim coś się w tym temacie zmieni.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 08.06.2006, 10:55:40 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


...a tymczasem część społeczeństwa nic sobie z tego nie robi i śmigają na rzepakowym Uśmiech...
http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,3321631.html

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 11.06.2006, 09:34:33 Odpowiedz z cytatem
ANVA
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 225
Skąd: 2km od Tadeusza K.
Register IP:


Tak tak panowie,gril grilem,frytki frytkami -trzeba sobie jakoś radzić.Oszczędzać trzeba bo ciężkie czasy nadeszły dla zmotoryzowanych.Droga bęzyna,ropa trochę tańszy gaz, ale od września podnoszą akcyzę na gaz,ktowie jak tak dalej będzie to nasi posłowie wpadną na pomysł i oakcyzują olej rzepakowy,i wtedy postawimy nasze auta w pokrzywach.Ale Polak potrafi i tak coś się wymyśli,może jazda na spirytusie LOL Język
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin2000800x600
PostWysłany: 16.06.2006, 22:50:30 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


ANVA, spirytus to nie nowość, jest doskonałym paliwem, nie gorszym od benzyny ale jednak drogim.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 17.06.2006, 23:37:09 Odpowiedz z cytatem
ANVA
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 225
Skąd: 2km od Tadeusza K.
Register IP:


Wszystko się zgadza ale to był tylko przykład.A może ktoś z was wie na czym jeszcze można jeździć , jeżeli tak to napiszcie,poz.Anva Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin2000800x600
PostWysłany: 18.06.2006, 08:41:47 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Wczoraj w teleexpress'ie wspomnieli o kierowcach, którzy tankują olejem do smażenia :) Że niby to robią nielegalnie, bo powinni zapłacić akcyzę, czy coś takiego (nie znam się). Ale na razie i tak nikt ich nie sprawdzi, bo kontrolerzy mają sprzęt do wykrywania w bakach samochodów co najwyżej opału (i jakiejś do ropy do łodzi chyba).

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 18.06.2006, 23:04:43 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


Oglądałem kiedyś program gdzie pokazywali silnik spalinowy przerobiony na wodór. Paliwo produkowane z wody i jedyne spaliny z takiego silnika to para wodna - 100% czystości ekologicznej i tanio. Niesamowita sprawa. Jednak był to silnik ustawiony w jakimś instytucie. Na dzień dzisiejszy nie jest możliwe zamontowanie takiego w samochodzie za względu na użądzenia potrzebne do zasilania silnika takim paliwem i na bezpieczeństwo, wodór jest bardzo niebezpieczny. Szkoda, ale może to nadzieje na przyszłość?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 19.06.2006, 13:37:05 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Ja nie raz już słyszałem o samochodach na wodór... Może to były tylko prototypy, ale były nawet obrazki w gazetach. Nawet czytałem art. o samochodzie na wodór, który osiąga ponad 300 km/h :O

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 21.06.2006, 22:30:03 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


[mwl] napisał:
Ja nie raz już słyszałem o samochodach na wodór... Może to były tylko prototypy, ale były nawet obrazki w gazetach. Nawet czytałem art. o samochodzie na wodór, który osiąga ponad 300 km/h :O

Ja nie myślałem o samochodach napędzanych silnikami rakietowymi na wodór do bicia rekordów szybkości (już dużo więcej niż 300km/h) ale o zwykłym silniku spalinowym. A ten program oglądałem dość dawno więc może coś posunęło się naprzód.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1024x768
 Frytki na silniku :) 
PostWysłany: 26.12.2006, 21:28:20 Odpowiedz z cytatem
Przemysław Chrust
Miętki
Miętki
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 12

Register IP:


Nie warto się podniecać olejem rzepakowym. Coś o ekonomii: rolnictwo jest dotowane, a na paliwa jest akcyza. Podobno smalec jest tańszym paliwem od oleju rzepakowego. Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon