FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Jakich Linuksów używacie i dlaczego?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 20.09.2005, 11:51:09 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Prawdę powiedziawszy jestem zaskoczony POZYTYWNIE!!
Miło mi to słyszeć, to dołączcie mnie jako piątego (mimo, że jestem poza Zelowem teraz).
A czy iPod-y też już tam w Zelowie macie? Nano mnie zabił, jak można zmieścić w czymś takim 4 giga piosenek??
Pozdrowienia dla wszystkich MacUserów Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 18.06.2006, 05:24:16 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Zmieniło się coś w ostatnim czasie?
Przekonał się ktoś do wolnego "niepłatnego" oprogramowania?


Ja w tej chwili z Kubuntu 6 06 nadaję ver Beta ale już jest stabilna wersja.

pzdr. Antek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxUbuntu1024x768
PostWysłany: 18.06.2006, 08:45:09 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Na swoim drugim komputerze zainstalowałem Aurox'a 11.0. To moja pierwsza styczność z linuxem. 3 godzinki się męczyłem, żeby zainstalować kadu, później z godzinke instalowałem jave. Ale się udało! :D Nie mogę skonfigurować sieci tylko... :( Znaczy się internet mi działa (DHCP), ale nie mogę wejść na inny komputer. Coś czytałem, że trzeba zainstalować Sambe, ale mi wywala jakieś dziwne błędy przy instalacji (jakiś C kompiler $Path, nie mam pojęcia o co chodzi :\)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 18.06.2006, 09:52:25 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


[mwl] napisał:
3 godzinki się męczyłem, żeby zainstalować kadu, później z godzinke instalowałem jave. Ale się udało!


3 godzinki??
A wystarczyło wpisać yum install kadu i miałbyś zainstalowane w minutkę LOL

Poprzez yum można zainstalować również inne pakiety dostępne w repozytorium

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 18.06.2006, 15:51:45 Odpowiedz z cytatem
Antek
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 16 Mar 2004
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


[mwl] napisał:
Nie mogę skonfigurować sieci tylko... Smuteczek Znaczy się internet mi działa (DHCP), ale nie mogę wejść na inny komputer. Coś czytałem, że trzeba zainstalować Sambe,


Sambe to chyba, że sam chcesz serwować, Powinieneś raczej klienta Samby. Nie pamiętam jak jest w Auroxie ale chyba jest Konqueror. Z niego sprawdź.
smb://nazwa komputera/

przynajmniej w debianopodobnych distrach tak jest

pzdr antek


tu jest odpowieź www.linux.com.pl/forum/...



PS Danon może jakiś podczepiony wątek o wolnym oprogramowaniu by się przydał. Co o tym myślisz? Może więcej ludzi się zacznie powoli leczyć z "winzgrozy"?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxUbuntu1024x768
PostWysłany: 19.06.2006, 13:43:17 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Cytat:
3 godzinki??
A wystarczyło wpisać yum install kadu i miałbyś zainstalowane w minutkę

Poprzez yum można zainstalować również inne pakiety dostępne w repozytorium


Bo moja wersja auroxa nie miała jakiegoś pliku (czy jakiegoś pakietu, nie wiem, nie znam się ;] ) o nazlwie liebsfilecośtam. Znaczy się miała, ale nowe kadu wymagało nowej wersji tego czegoś. I się namęczyłem, żeby to stare skasować, a zainstalować nowe. Ale teraz już umiem ;)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 20.06.2006, 10:28:50 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Antek napisał:
Danon może jakiś podczepiony wątek o wolnym oprogramowaniu by się przydał. Co o tym myślisz? Może więcej ludzi się zacznie powoli leczyć z "winzgrozy"?


Podczepiony wątek? Tzn co masz na myśli? Utworzenie nowego wątku o zaletach linuxa itp? Czemu nie...

A czy więcej ludzi zacznie się leczyć z windy? hmm... ciężka sprawa, jedyną siłą sugestii jaką widzę są "naloty na domy" Język lub chęć poznania czegoś nowego* gdzie poznajemy i odkładamy spowrotem na półkę... LOL

*...czegoś nowego... idzie VISTA LOL hardware będzie się pocić

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 20.06.2006, 21:05:43 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Cytat:
czegoś nowego... idzie VISTA hardware będzie się pocić


Już wiadomo, że np. directX 10 wyjdzie tylko w wersji na Viste... Pewnie niedługo wypuszczą nowego 3Dmark'a, znowu będzie na najlepszych kartach graficznych przerywało... :( Jak dobrze, że do www nie trzeba 3GhZ, 1Gb ramu i 200 giga na hdd ;)



Znalezione w internecie:
Cytat:
Vista Premium bez hybrydowych dysków?
W internecie pojawiła się najnowsza wersja dokumentu zawierającego wymagania stawiane przez Windows Vista. Dokument podsumowuje kluczowe elementy jakich mogą spodziewać się użytkownicy po systemie z logo Vista Premium.
Komputery klasy PC będą musiały być wyposażone tylko w porty USB 2.0, przynajmniej jedno cyfrowe wyjście kart grafiki, 100Mb Ethernet i/lub WiFi 802.11g, a także audio o jakości HD, które przejdzie bliżej nieokreślony test hi-fi.

Inne wymagania obejmują napędy Serial ATA, zgodność z HDCP, odtwarzanie HD oraz obsługę dysków USB. Ważną informacją jest to, że hybrydowe dyski twarde nie będą koniecznym wyposażeniem notebooków, które opatrzone będą logiem Premium, tak jak wcześniej informował TG Daily w oparcicu o rozmowę z Microsoftem. Nowy raport mówi, że tzw. "Storage Requirement 0005" stanowi tylko listę technicznych standardów, które muszą być spełnione przez hybrydowe dyski twarde. Wydaje się mieć to sens, ponieważ jest mało prawdopodobne żeby Redmond wymuszało wprowadzenie nowej i niesprawdzonej jeszcze technologii.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 21.06.2006, 20:16:22 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Panowie z Redmond bawia mnie niezmiernie informujac od kilkudziesieciu miesiecy o czyms, czego nikt nie widzial i nie zobaczy przez nastepny rok zapewne...
Samo odkladanie premiery jest juz podejrzane.
Tak czy owak bedzie lipa...
Przepraszam ze nie ma polskich znaczkow, ale pisze wyjatkowo z windy, a ta oczywiscie nie zna takowych, bo trzeba je dodatkowo instalowac (wrrrrr!)
Niewazne, pozdro z rundy kwalifikacyjnej Wimbledonu, niestety Polacy juz odpadli (ach ten nasz sport...)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWin20001024x768
PostWysłany: 20.07.2006, 07:49:56 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


http://wiadomosci.onet.pl/1358371,18,item.html

Hmmm, ciekawe ;D

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1024x768
PostWysłany: 21.07.2006, 13:56:04 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


To chyba norma, nowy program pełen dziur. Jeszcze sporo wody upłynie zanim wyjdzie oficjalna wersja. Poczekamy zobaczymy.

W tej chwili testuje program do obsługi kamer pod Auroxem, oczywiście program tylko pod Winde, odpalony przez wine... daje niezbyt zadowalający wynik Confused

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxAurox1024x768
PostWysłany: 22.07.2006, 16:03:40 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


[mwl] napisał:
http://wiadomosci.onet.pl/1358371,18,item.html

Hmmm, ciekawe ;D

A pamiętacie XP-ki bez sp??
To była dziura! Dopiero kolejne sp1 i sp2 dały naprawde dobry system. Nie oficjalnie sie mówi że ma wyjść sp3 na wiosnę....
Co ciekawe ludzie z bełka mają jakieś... dziwne zwyczaje wolą XP-ki bez service pack!! A jak im mówię żeby se doinstalowali... to mówią że to wielki.... Ciekawe skąd u nich takie głupie przekonanie?!

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 24.07.2006, 12:03:43 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Też słyszałem o SP3 dla XP. Nie trzeba wcale jechać do Bełchatowa, żeby się przekonać, że ludzie nie zwracają w ogóle na to uwagi. Większość moich znajomych ma 'czystego' windowsa, a o firewall'u to jeszcze w życiu nie słyszeli :) Ale to ich sprawa ;)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      AvantBrowserWinXP1280x1024
PostWysłany: 24.07.2006, 20:18:05 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


I najlepsze że nie można przekonać ludzi z Bełka do XP-ka z SP!! No z kim bym nie pogadał... to każdy tylko narzeka na te services pack!! Nic z tego nie kumam.... A jak im proponuje jakiegoś Linuxa.... to już całkiem oczy wywalają! Ale jest druga strona medalu…. Dzięki takim „ludziom” mam kase na browar……

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1152x864
 Jakich Linuksów używacie i dlaczego? 
PostWysłany: 12.11.2006, 17:25:05 Odpowiedz z cytatem
Piotrd
Miętki
Miętki
Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 12

Register IP:


A ja z unixów chodzących na zwykłym PC najbardziej lubię FreeBSD - ogólnie bardzo podobne do Linuxa ale lepiej sobie radzi na słabszych komputerach i jest trochę łatwiejsze w konfiguracji.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaFreeBSD1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 2 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon