FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Wolontariusze potrzebni

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 03.08.2005, 09:11:38 Odpowiedz z cytatem
Zieloni2004
Miętki
Miętki
Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 9

Register IP:


Jezeli chodzi o edukacje, to pamietac musimy, ze dzieci sa nasza przyszloscia-powinnismy o nie dbac i inwestowac w ich rozwoj, bo to one beda o nas sie troszczyc w przyszlosci. Musimy klasc nacisk na powszechna i dobra edukacje-jest to sposob na walke z bezrobociem.
Jakie sa nsze propozyche:
-wyrownanie szans od samego poczatku-wprowadzenie szerokiej dostepnosci do wychowania przedszkolnego dla wszystkich dzieci, ktore ukonczyly 3 rok zycia. Nieistotny jest statuc materialny rodzicow-przedszkola musza byc dotowane w taki sposob aby umozliwc korzystanie z nich wszystkim,
-jestesmy rowniez za edukacja programow edukacyjno-wychowawczych, ktore powinny klasc nacisk na ksztaltownie umiejetnosci spolecznych, poznawanie praw czloweika, uczenie samodzielnosci, tolerancji i otwartosci
-szkola powinna rowniez promowac prace w grupie-jako model pracy zespolowej na przyszlosc. Praca grupowa pozwala rozwijac instynkt spoleczny, co nie bedzie juz prowadzic do wyobcowania.
-dalej jestesmy za edukacja bez stereotypow-z nowoczesna edukacja seksualna, a co najwazniejsze za rewizja podrecznikow szkolnych, ktore wciaz buduja uprzedzenia i stereotypy-jest to jedna z przyczyn pojawiajacej sie w szkole przemocy,
-edukacja dla demokracji-czyli faktyczne powstawanie samorzadow, ktorych zadaniem bedzie organizowanie debat publicznych i referendow w sprawach istotnych dla uczniow,
-dyskusja i polemika w szkole jako nowy przedmiot-ksztaltujacy swiadomosc obywatelska i pojawienie sie od lat najmlodszych aspektu odpowiedzialnosci za zycie szkoly i swoich kolezanek i kolegow
-swoboda wyboru przedmiotow na wszystkich kierunkach studiow-nie jako forma indywidualnego studiowania, ale rozwijania w sobie wczesniej nabytych zainteresowan
-edukacja ekologiczna-m.in. nacisk na wspolprace z organizacjami pozarzadowymi
-edukacja regionalna-poznawanie swojego otoczenia, poprzez historie, kulture i przyrode
-integracja-zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, czy tez narazonych na patologie, tworzenie programow integracyjncy dla dzieci niepelnosprawnych
-talent bez barier srodowiskowych
-szkola neutralna swiatopogladowo-ocena z religii nie moze znajdowac sie na swiadectwie szkolnym. Uderza to w konstytucyjne prawo do wolnosci wyznania
Jezeli chcecie wiecej to piszcie
Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxDebian1024x768
PostWysłany: 03.08.2005, 09:29:14 Odpowiedz z cytatem
Zieloni2004
Miętki
Miętki
Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 9

Register IP:


Jednka ciagle poszukuje wolontariuszy chcacych pomoc przy kampanii wyborczej-jest to bardzo istotna kwestia. Jezeli ktos bedzie zainteresowany prosze o kontakt pod numerem:
0608831416
Pozdrawiam
Michał Szeliga
Kandydat do Sejmu RP z okregu 10
"Zieloni2004-radykalnie racjonalni"
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxDebian1024x768
PostWysłany: 03.08.2005, 17:42:58 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


No tak, widzę że temat się rozwija, co bardzo minie cieszy. Wszyscy poszerzają swoją wiedzę i o to chodzi!!
Na początek Michale, gratuluję zmiany systemu operacyjnego, na coś bardziej innowacyjnego, niż winda Mruga 2
Co do Twoich wypowiedzi, chodziło mi o Wasze hasło zrównoważonego rozwoju, bo nie za bardzo wiem co to takiego. Obawiam się, że trąca to nieco o utopię, ale powstrzymam się z oceną, zanim mi tego nie wyjaśnisz.
Co do kwestii kultury, to zastanawia mnie idea mecenatu. Kiedyś mecenat polegał na braniu pod opiekę artystów przez prywatne (WykrzyknikWykrzyknik), zamożne osoby. Dziś pewna forma mecenatu także istnieje, mówię tutaj o sponsoringu wydarzeń kulturalnych przez np. duże firmy. Jednak problem polega na tym, że koncerny wspierają spektakularne wydarzenia, gdyż mogą liczyć wtedy na pewne korzyści np reklamę etc. Co z przedsięwzięciami stricte niekomercyjnymi, czyli zazwyczaj prawdziwy high level?? Mowię tu o tych rodzajach twórczości, które z zalożenia się nie sprzedadzą i trafiają do bardzo wąskiej grupy odbiorców. Mówisz mecenat - mecenat państwa, przez specjalne agendy..., kto miałby decydować o tych pieniądzach, które pochodziłyby od podatniówPytajnik
Napisłeś, że najlepiej byłoby się spotkać i pogadać, też tak myślę, jednak w moim przypadku to może okazać się awykonalne...
Przykro mi
Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
 Wolontariusze potrzebni 
PostWysłany: 03.08.2005, 18:56:43 Odpowiedz z cytatem
Zieloni2004
Miętki
Miętki
Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 9

Register IP:


Powiem Ci powaznie ze tymi pytaniami mnie zaskakujesz-co do Zielonych2004, to tak naprawde ciezko jest sie rozbijac o szczegoly odnosnie kultury. Jest to w duzej mierze moje prywatne wyrobione zdanie. Mowiac o agendach panstwowych mam na mysli organizacje rzadowe zajmujace sie stricte kultura-pieniadze podatnika beda tam kierowane bezposrednio, i rozdzielane wedle potrzeb. Kazda jednostka kultury musialaby sporzadzic ogolny plan-dotyczacy zalozen na przyszly rok, kierujac sie doswiadczeniami z lat poprzednych. Najwazniejsze jest aby powstala jednostka nadzorujaca-wszystkie jednostki kultury-niekoniecznie Ministerstwo Kultury i Sportu.
Co do sztuki wyzszej-bardziej undergroundowej, to masz racje, nie sa one dotowane, a wrecz unika sie dotacji takich przedsiewziec-traktujac je jako niemoralne, i zlo konieczne. Jednakze maja one prawo zwrocic sie do organizacji pozarzadowych o wsparcie, nie tylko finansowe, ale merytoryczne oraz pomoc z zapleczem.
Firmy sponsoruja tylko najwieksze imprezy-z firma juz nie mozna rozmawiac, ze ma tylko mozliwosc przeprowadzenia darmowej kampanii reklamowej, tu juz chodzi o udzialy w zyskach. A takie zawsze sie pojawiaja.
Mam nadzieje ze moja wypowiedz chociaz w malym stopniu cie satysfakcjonuje. I czekam na wiecej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 2 z 2  
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon