FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Korupcja

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 23.04.2005, 10:41:56 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Korupcja, ah korupcja, piękne słowo, praktycznie znaczy o samo co Polska. Im dłużej żyję w tym kraju coraz bardziej dostrzegam ogrom i siłę jaką ma korupcja.
Jest ona wszechobecna, nie ma miejsca gdzie jej niema. Polak (praktycznie każdy), spotkał się z korupcja. I nie znam miejsca, gdzie by jej nie było na prawdę nie ma takiego miejsca.
Straszne ale prawdziwe. Smuteczek Smuteczek Smuteczek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 23.04.2005, 11:20:33 Odpowiedz z cytatem
Nightcrawler
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 142
Skąd: Bełchatów
Register IP:


No niestety korupcja to prawdziwa plaga w Polsce. Niestety na dzień dzisiejszy nie widze żadnego dobrego rozwiązania tego problemu. Korupcja była, jest i będzie............

_________________
Nie ważne jakim się jest, ważne kim się jest.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MaxthonWinXP1024x768
PostWysłany: 23.04.2005, 16:39:18 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Wystarczy spojrzeć na giganta Tp.Sa ludzie tam to kantują z tą Neostradą C4rtm4n to juz 1 czeka na Neo...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 23.04.2005, 17:23:38 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
Niestety na dzień dzisiejszy nie widze żadnego dobrego rozwiązania tego problemu. Korupcja była, jest i będzie............


Wszystko to przez PRL. To wtedy ludzie nauczyli się dawać i brać i to niekoniecznie tylko to co dają. Do dziś jest wielu, którzy sądzą, że jak coś jest państwowe to jest niczyje czyli można wziąć.Za obecną sytuację ponosi też winę konsumpcjonizm wszechoobecny. Bo skoro sąsiad ma to ja też muszę mieć, a żeby mieć to muszę znaleźć lewe dochody i tu zależnie od możliwości albo biorę łapówki, albo okradam państwo.

Czy korupcja będzie zależy od nas, młodego pokolenia, bo to że dziś dajemy, nie znaczy że jutro musimy sami brać.

Cytat:
nie ma miejsca gdzie jej niema

A ja znam takie miejsca i wbrew obiegowej opini są to szpitale specjalistyczne w Łodzi i Katowicach w których mój brat odzyskał zdrowie. Owszem po całej chorobie podziękował wręczając profesorom koniaczki, a pielęgniarkom słodycze, ale w czasie leczenia nie dał nic i co ważniejsze nikt nie powiedział, że oczekuje na sfinasowanie tej pomocy. Również terminy nie były odkładane co podobno się zdarza jak kogoś nie stać.

Więc wierzmy w ludzi i nie dajmy się zmanipulować "Goździkowej" która tu była i zostawiła 5 kopert, bo od "Nowakowej" wie, że inaczej się nie da...

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWin981024x768
PostWysłany: 23.04.2005, 17:53:56 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


jagda napisał:

A ja znam takie miejsca i wbrew obiegowej opini są to szpitale specjalistyczne w Łodzi i Katowicach w których mój brat odzyskał zdrowie. Owszem po całej chorobie podziękował wręczając profesorom koniaczki, a pielęgniarkom słodycze, ale w czasie leczenia nie dał nic i co ważniejsze nikt nie powiedział, że oczekuje na sfinasowanie tej pomocy. Również terminy nie były odkładane co podobno się zdarza jak kogoś nie stać.


Oczywiście może znaleźć się jakiś przypadek, gdzie nie ma korupcji, ale nie wieże że cały szpital (w którym Twój brat odzyskiwał zdrowie) nie jest skorumpowany. Twój brat miał widocznie szczęście że nie trafił na lekarza który by powiedział; "No możemy przyspieszyć za bieg, ale to nie jest proste". Niestety w przypadku mojej rodziny lekarze nie byli tacy mili.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 24.04.2005, 13:39:17 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


No to ja się z tym PRL-em nie mogę zgodzić Jagdo, bo korupcja jest w każdym kraju świata (w większym lub mniejszym stopniu), a PRL był tylko w Polsce.
Natomiast zgadzam się z postulatem, że to OD NAS zależy, czy ten proceder będzie zanikał, czy się rozwijał nadal.
Jedną z dróg walki z korupcją jest idea tworzenia prostego systemu (administracja, urzędy, prawo, etc.), który jest nastawiony na człowieka. W Polsce to nadal człowiek jest dla systemu a nie odwrotnie. Skomplikowane przepisy, zawiłe procedury uzyskiwania pozwoleń i koncesji, drogie państwo skłania do szukania dróg "na skróty".
Innym powodem jest podejście społeczeństwa do państwa. Jest to tzw. idea społeczeństwa obywatelskiego, którego w naszym kraju de facto nie ma.
Społeczeństwo obywatelskie to takie, które działa ma rzecz państwa, tymczasem w Polsce nadal przeciętny obywatel sądzi, że państwo jest jego wrogiem, tutaj spora zasługa PRL, ale i mentalności Polaków.
Pamiętacie słowa Kennedy'ego: Nie pytaj co Ameryka może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla Ameryki. W miejsce słowa Ameryka, wstawmy Polska, a może nasz kraj zacznie lepiej funkcjonować.
Należy też pamiętać narzekając na polskie "elity" np. polityczne, że klasa polityczna jest odbiciem społeczeństwa.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      OperaWinXP1024x768
PostWysłany: 16.05.2005, 07:17:52 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Ostatnio jak byłem z 4 kumplami w Łodzi, kpiliśmy bilety na "Festiwal modelarstwa" po 10 zł i gdy wchodziliśmy ten ochroniarz (arbuz) mówi do nas..."oj studenciki, trzeba było dać 20 zł i byście weszli wszyscy. Koleiny przykład korupcji, chyba nie ma tygodnia w moim życiu gdzie nie spotkałbym się z korupcją to straszne, wszędzie tylko kasa, kasa i kasa. I zawsze, ale to zawsze jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o KASE Exclamation Exclamation Exclamation
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 15.08.2005, 10:53:01 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


Jeśli macie ochotę i czas, to poczytajcie, co się dzieje w Bełchatowie...
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,2867498.html?as=1&ias=5
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 16.08.2005, 10:08:36 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Bardzo ciekawe o tym Bełchatowie. Kto by pomyślał. Kiedyś coś słyszałem, że podpalali komuś samochody, ale jakoś nie było okazji, żeby się dowiedzieć czegoś więcej. A ja w takiej sytuacji bym się wycofał z tego biznesu. Albo lepiej, wróciłbym do Niemiec, tam pewnie koleś zarobiłby dziesięć razy więcej. I pracowałby z normalnymi ludźmi.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 21.08.2005, 18:37:14 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


[mwl] napisał:
A ja w takiej sytuacji bym się wycofał z tego biznesu. Albo lepiej, wróciłbym do Niemiec, tam pewnie koleś zarobiłby dziesięć razy więcej. I pracowałby z normalnymi ludźmi.


A ty myślisz że wszystko jest takie łatwe i piękne jak się wydaje i pstryk pstryk i już bijesz kokosy za granicą. Inaczej to wszystko wygląda jak stoi się obok a inczej gdy jest się w takiej sytuacji. Nie wiem czy doczytałeś ten artykuł do końca ale w końcu facetowi się udało, choć jakim kosztem, zdrowia i bezpieczeństwa rodziny. Z drugiej strony historia jak z filmu. Podziwiam go za ten upór.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 21.08.2005, 23:52:50 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


Danon napisał:
Podziwiam go za ten upór.


a ja go podziwiam jeszcze za to, że nie wstydził się swoich wlasnych błędów i je naprawiał. i opłaciło się
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
 Korupcja 
PostWysłany: 22.08.2005, 13:42:01 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Pewnie, że doczytałem do końca. Ale chyba na początku było napisane, że zaczął w Niemczech. Ja na jego miejscu bym tam został. Każdy przecież wie, jak się pracuje w Polsce. Rozumiem, że w końcu i tak wyszło na jego korzyść, ale czy się opłacało? Moim zdaniem nie.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon