FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Zelów - Zdjęcia z satelity

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 17.04.2005, 02:50:34 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Maystero chciałeś zdjęcia Zelowa z satelity więc masz Uśmiech...



TU WIĘKSZE ROZMIARY:

Zdjęcie Zelowa wykonane z satelity
www.forum.zelow.pl/images/zelow_satelita.jpg (141 Kb)

Zdjęcie Zelowa, Bełchatowa, Kopalni WB, kawałek lotniska w Łasku
www.forum.zelow.pl/images/zelow_satelita1.jpg (315 Kb)

Zdjęcia skombinował kornik, o szczegóły pytajcie jego Uśmiech...

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 17.04.2005, 07:14:18 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


a mówiłęm że sąWykrzyknikWykrzyknikWykrzyknikWykrzyknikWykrzyknikWykrzyknik toś mnie........... no nie będe brzydko pisał Język

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 17.04.2005, 08:12:40 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:



Zdjęcia zostały wykoane wczoraj ok. godziny 13 , Zostały wysłane na mojego maila gdzieś ok. 14:00 - 14:30 po prośbie wysłanej na E-Mail public-inquiries@hq.nasa.gov
Troszke słaba jakość zdjęc ale wazne ze jakieś są :]

A dziękujcie organizaji N.A.S.A która wykonała te zdjęcia Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 17.04.2005, 09:31:46 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Oj, kornik, puknij się w łeb... NASA ci wysłała zdjęcia... HAHAHAHA. Już tłumaczę, o co chodzi. Już dawno miałem założyć taki temat, ale jakoś zeszło, bo uważałem że nikogo to nie zainteresuje, a po drugie, nikt nie będzie umiał obsługiwać tego programu. Chodzi tu o "NASA WorldWind", do ściągnięcia z tej strony: http://worldwind.arc.nasa.gov/ (instalka zajmuje 171 mb). No i teraz po kolei. Zdjęcia, które są zamieszczone na forum, to nie zdjęcia z wczoraj, tylko pochodzą one z bazy NASA, która wykonywała zdjęcia satelitarne całego globu na przestrzeni kilku lat (bodajże lata 1990-2000). Zdjęcia były robione przez satelitę o nazwie LandSat 7. Tak więc, to nie zdjęcia aktualnego Zelowa, tylko sprzed kilku lat.
Jeżeli ktoś chciałby podejrzeć sobie aktualniejsze fotki, to może włączyć serwer o nazwie USGS. Niestety działa on tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i tak jest wielka frajda pooglądać sobie USA z wysokości 100 metrów. Co do serwera USGS jeszcze, są jego dwa rodzaje. Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale jeden jest czarno-biały, ale na całym terytorium Stanów, drugi jest kolorowy, ale tylko na wybranych największych miastach (Waszyngton, San Francisco, Chicago i jeszcze parę innych).
Szkoda, że nie sfotografowali tym sposobem całego globu, ale nie ma się co dziwić. Już teraz zdjęcia zajmują terabajty...
WorldWind posiada też kilka innych opcji, może kogoś zaciekawią. Można oglądać mapy (też tylko USA), można oglądać góry w trójwymiarze, można zobaczyć różnego rodzaju zjawiska przyrodnicze, klęski żywiołowe, te są nawet aktualne. Można też zobaczyć nazwy miast, w Stanach Zjednoczonych w większych miastach, są nawet ponazywane budynki (typu biblioteka, szkoła, policja, etc.) i ulice. Jest jeszcze masa innych opcji, ale nimi już się nie bawiłem - można oglądać jakieś ruchy górotwórcze, przemieszczanie mas powietrza, tworzenie kontynentów, itp.
Niestety program wymaga szybkiego internetu i dosyć dobrego kompa. No i sporawo miejsca na dysku. Ja po kilku nie przespanych nocach z tym programem miałem na dysku 3 i pół giga zdjęć...
No i jeżeli ktoś by się skusił na ten program (a naprawdę warto!), a nie wiedziałby o co chodzi, to mogę pomóc. Pozdro.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 17.04.2005, 10:18:53 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Mówie ci jak nie chesz to nie wierz ja wysłalem do nasy zapytanie czy zrobili by zdjecia noi po tygodniu przyslai mi zdjecia te które dałem damianowi...
Po drugie nie mam szybkiego neta ani kompa a więc... Ja nie chesz to niewierz proste ale ten program to ciekwy może być :] Musze Zassać, tylko jedno pytanie czy pujdzie na moim sprzecie Uśmiech kwaśny

Po wyszukaniu w google World Wind znalazlem wymagania systemowe oto one:

# Windows 2000, XP Home, or XP Professional
# Intel Pentium 3, 1 GHz, or AMD Athlon or higher
# 256 MB of RAM
# 3D Graphics Card

* nVidia GeForce 2 Ultra
* ATI Radeon 7500
* Intel Extreme Graphics 2

# DSL / Cable connection or faster
# 2 GB of disk space
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 17.04.2005, 10:38:16 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


No ja rozumiem, że ci przysłali zdjęcie, ale chodzi mi o to, że nie jest aktualne... :P I jest wykonane programem WorldWind, jak już wcześniej wspomniałem.
A czy ci pójdzie, to nie wiem. Mi poszło, a mam: Intel Pentium 900 Mhz, 384 ramu, GeForce 2 mx 220. Czasem przycinało, ale co się dziwić, komp ma już swoje lata. Co do dysku, to chyba problemu nie będziesz miał, tylko zainsaluj program na partycji, gdzie masz troche więcej, niż 2 giga wolnego. Chyba że na C: masz dużo, ja nie miałem... :/ No i oczywiście szybki internet, bez niego się nie obejdzie. Ja mam DSL 1 megabit, i ładnie się zdjęcia ściągaja. Na neostradzie też pójdzie, tylko oczywiście dużo wolniej. No chyba, że masz tą 1 megabit albo szybszą, ale z tego co pisałeś, to chyba tak nie jest. Mi się zdjęcie w najlepszej jakości ściągało po około 1 minucie.

Tu macie pare fotek zrobionych przeze mnie. Zrobiłem je kiedyś, jak chciałem udowodnić kumplom w klasie, że mam ten program i mi działa... :P Ale mieli oczy... :D

http://img107.exs.cx/img107/336/autostrada0kl.jpg
http://img107.exs.cx/img107/4656/goldengate7vt.jpg
http://img107.exs.cx/img107/1964/most9cp.jpg
http://img107.exs.cx/img107/2254/motorowka6kc.jpg
http://img107.exs.cx/img107/3290/pomnik6wi.jpg
http://img81.exs.cx/img81/4350/lotnisko25xw.jpg
http://img67.exs.cx/img67/673/kopalnia6dj.jpg
http://img67.exs.cx/img67/3661/lotnisko6tm.jpg

Fotki zrobione w USA, tak jak już pisałem, USGS. Pozdro. :)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 17.04.2005, 11:20:32 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Przy pobieraniu są podane wymagania proszę oto link:
http://worldwind.arc.nasa.gov/download.html

E to kitowo że przysłali mi stare fotki a ja już sie nabrałem :/ ze wczorajsze. Noi tera MWL mam pytanie czy można Zelów zrobić z takiej wysokości jak ty zrobiles te fotki, czy tylko Stany moża z takiej wysokości.

Mam kompa 128ram i GF 2 MX a w wymaganiach pisze ze musi byc 256 ramu Smuteczek Smuteczek ;(
Jak nie pujdze to bede w plecy z transferem bo mam Neo 160. Lepiej zeby działało.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 17.04.2005, 21:44:36 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Ramu jest dobrze mieć trochę więcej, ale co tam, powinno pójść. Po prostu przy wczytywaniu będzie ci wolniej chodziło. Tak nawiasem mówiąc, to bardzo będzie przycinało. Ja mam 384 ramu, GF 2 mx i nie działa aż tak źle, ale przy kilku nocach z programem zaczął się on zacinać. Zajmował u mnie 3 i pół giga, bo wszystko, co wczyta się (ściągnie), to jest zapisywane na dysku, potem nie musisz ściągać tego ponownie, jak chcesz obejrzeć.
Do ściągnięcia z neta są też tak zwane add'ony. Są to pliki ze zdjęciami, które kopiujesz do programu (nie muszą się one ściągać, tylko masz je na dysku). Niestety, zajmują one bardzo dużo (wszystkie chyba coś koło 2 giga). Ale tu dobra wiadomość, był nie dawno (miesiąc czy dwa temu, może 3...) w PC World Komputer ten program. Razem z nim na dvd (bo miałem taką wersję) były add'ony. Program niestety jeszcze w troche starszej wersji, ale jak dla tych co mają neo, to lepiej dociągnąć patcha, niż ściągać 170 mega instalacji. Addony nie były wszystkie, cześć była dołączona w poprzednim miesiącu. Tak więc, jak ktoś ma znajomego, co kupuje PCWK, to może pożyczyć.
Teraz co do fotek Polski i Zelowa. Niestety satelita LandSat 7 wykonuje dużo mniej dokładne zdjęcia. To co jest widoczne na forum, to już chyba maksymalne zbliżenie. Jak już mówiłem, Stany Zjednoczone są zrobione dużo dokładniej. Można zrobić zbliżenie do 100 metrów! Naprawdę jest to wielka frajda szukać ciekawych miejsc na terenie USA. I nie mówię tu tylko o serwerze z kolorowymi fotkami (które są najlepsze, jakie tylko mogą być), mówię także o zdjęciach czarno-białych. Jeżeli choć trochę orientujesz się z geografii, to możesz znaleźć w Stanach bez problemu większe miasta. Jeżeli nie, to masz też wyszukiwarkę. Prosty przykład, Statua Wolności. Niestety w czarno-białych kolorach, ale jaka uciecha, jak samemu ją wyśledzisz pośród setek tysięcy kilometrów!!! Naprawdę, jest tyle ciekawych miejsc, że kilka nocy to naprawdę bardzo mało, żeby przejrzeć chociaż jedno miasto. Jeżeli włączymy sobie USGS w kolorze, znajdziemy powiedzmy San Francisco, i widzimy te wielkie cienie drapaczy chmur, albo ogromne lotnisko, albo 4 piętrową autostradę, to aż się nie chce iść spać (a jest 4 rano...).
Muszę się przyznać, że nie przespałem przez ten program kilku nocy, ale ani trochę tego nie żałuję. I gorąco polecam ten program każdemu, kto ma stały dostęp do internetu. Nawet jeżeli masz najsłabszą neostrade, albo SDI, to warto poczekać to parę(naście) minut dłużej na wczytanie się obrazka w największej rozdzielczości, bo efekt naprawdę piorunujący.
Kornik, jak masz trochę czasu, neta, to ściągaj go. Na pewno nie pożałujesz... Jak jeszcze czegoś nie wiesz, to pytaj. Z chęcią służę pomocą. Pozdro.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 18.04.2005, 12:09:11 Odpowiedz z cytatem
kryształ
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 197
Skąd: Zelów stolica rowerów i fryzjerów
Register IP:


No chłopaki zaintrygowaliście mnie tym programem. Chyba do Was dołacze. pozdrawiam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      MSIE5-Win95800x600
PostWysłany: 18.04.2005, 13:53:18 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Wczoraj pod wiczór sciaglem:
WorldWind 1-1.3_Full
WorldWind 1.3 to 1.3.1 Patch
Microsoft Net
Wszystko razem zajmuje 200 MB
Zainstalowalem i program chodzi ale po instalacji zajmuje 811 MB
program instalowalem na D:\ mialem tam wolne 4 gb podaczas instalacji na C:\ mialem wolne 1 gb, wyskoczyl dymek "za malo miejsca na dysku c:\"
juz mslalem ze sie nie zainstluje na samym koncu intalacji jak zobaczylem to bylo 20 MB :]
No ale zainstalowalem program jest poprostu świetny co tu dużo muwić obowiązek zassania Uśmiech... Komputer mi sie z lekka 'ciora' jak mam wlaczony program. W programie można sobie obracać kamerke tak ze bedzimy widzieli obraz z ziemi. Świetny program tylko szkoda że nie można zrobic tak dokładnch fotek Zelowa :/ Ale i tak warto ściągnąć gorąco polecam!!


Uwaga do poprawnego funkcjionowania programu potrzbny jest:
Directx9c (33,4 MB)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 18.04.2005, 14:08:39 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


A widzisz, mówiłem, że się spodoba. Ja niestety musiałem go odinstalować, bo miał jedną wadę. Zabierał bardzo dużo czasu, a ja muszę się uczyć do matury... :/

Jak znajdziesz coś ciekawego, to zrób printscreena i wyślij do neta, następnie pochwal się tym na forum... :)

Tak sobie myślałem, że jak skończe już z maturami, to można by było założyć nowy temat w HydeParku odnośnie właśnie WorldWinda. Ludzie wysyłaliby swoje fotki i tym podobne... Ostatecznie można byłoby to robić w tym temacie, ale oczywiście musieliby być chętni...

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 18.04.2005, 14:16:05 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Już muwię. Jestem chętny Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 22.04.2005, 14:30:00 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Jeżeli nawet komuś nie pujdzie ten program może skożystać z tego:
Link
ale już mówię tylko zdjęcia Stanów Zjednoczonych, warto zobaczyć dom Bill Gates'a lub Las Vegas zdjęcia naprawdę fajne. Polecam tym osobą u których program nie działa.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 22.04.2005, 22:33:38 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Ja bawiąc się kiedyś WorldWind'em też znalazłem podobną stronę. Ale od razu mówię, że nawet w jednym procencie nie dorasta ona do poziomu programu. Nie ma wogóle czego porównywać. A tak przy okazji, w WorldWindzie też jest opcja mapy, niestety tylko Stanów... I to na dodatek 1000 razy dokładniejsza. A oprócz map, program posiada funkcję, która rysuje nam granice państw, i to na całej Ziemi. Najlepsze jednak zostawiłem sobie na koniec: WorldWind może nam wyświetlić praktycznie każde miasto na Ziemi. W Polsce widoczne są nawet wsie. W USA ponazywane są nawet większe budynki (pisałem o tym wyżej). Zatem nie zwiedzcie się czasem tą stronką, bo na prawdę nie dorasta ona do pięt programowi.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
 Zelów - Zdjęcia z satelity 
PostWysłany: 02.09.2005, 19:53:09 Odpowiedz z cytatem
Hiv
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 71
Skąd: Łódź - Zelów
Register IP:


Inna mapka Mruga 2

KLIK

_________________
www.demografik.pl
www.blog.demografik.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1280x1024
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 4  
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon