FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Ojciec Święty - Jan Paweł II

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 02.04.2005, 20:39:02 Odpowiedz z cytatem
Mariusz
Morderator
Morderator
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 178
Skąd: NATO :)
Register IP:


Zmarł największy człowiek 100- lecia.
Smuteczek Beksa Beksa Beksa Beksa Beksa Beksa Smuteczek


I Co teraz dalej?...


Ostatnio zmieniony przez Mariusz dnia 03.04.2005, 17:02:36, w całości zmieniany 1 raz

_________________
To by było na dziś tyle w tym temacie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 03.04.2005, 08:19:42 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Był i będzie z nami...

(urodziłem się kilkanaście dni po tym jak został Papieżem) † † †

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 03.04.2005, 10:46:24 Odpowiedz z cytatem
Nightcrawler
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 142
Skąd: Bełchatów
Register IP:


02 kwietnia 2005r. o godzinie 21.37 odszedł POLAK. Był tylko człowiekiem! Chyba jako jedynemu człowiekowi stawiano mu pomniki za życia. Dlaczego się go nazywało ojcem świętym skoro święty nie byłPytajnik W kościele rzymsko-katolickim papież jest uznawany za świętą osobę ja natomiast osobiście papieża nie uważam za świętego. Dla mnie papież był autorytetem ale nie do przesady. Poza tym papież chyba by nie chciał żeby ludzie się smucili z powodu jego śmierci wszak podobno odszedł do lepszego świata......

_________________
Nie ważne jakim się jest, ważne kim się jest.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 03.04.2005, 19:15:14 Odpowiedz z cytatem
Mariusz
Morderator
Morderator
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 178
Skąd: NATO :)
Register IP:



I-wsze dni po ... Crying or Very sad

_________________
To by było na dziś tyle w tym temacie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 03.04.2005, 19:21:33 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Dla nas to wielki smutek, bo papież był Polakiem. Gdyby był innej narodowości, to chyba byśmy go tak nie opłakiwali. Nie będę rozwodził się nad jego życiem, bo na ten temat wypowiada się dużo osób bardziej kompetentnych ode mnie. Myślę, że pocieszeniem dla tych, których bardzo zasmuciła ta nieuchronna wiadomość, niech będzie myśl, jaką dzisiaj usłyszałem w telewizji od pewnego światłego człowieka (brata kamilianina):

To nie jest pożegnanie. My mówimy "do zobaczenia".

Bez względu na religię, zawsze jest nadzieja na bądź to zmartwychwstanie, bądź spotkanie "po tamtej stronie". Karol Wojtyła był bardzo dobrze przygotowany na swoją śmierć. Był spokojny i radosny. Sądzę, że nie chciałby, żebyście się niepotrzebnie smucili.

Śmierć to nie koniec, to dopiero początek


Ostatnio zmieniony przez [mwl] dnia 04.04.2005, 12:29:57, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 03.04.2005, 19:24:34 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


mwl... chociaż zmienił byś swój podpis!

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 03.04.2005, 19:33:24 Odpowiedz z cytatem
jacek_belchatow
Miętki
Miętki
Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 14
Skąd: Bełchatów
Register IP:


Co by tu nie mówić , co by tu nie pisać szkoda człowieka i tyle Crying or Very sad
Jeden z zagranicznych biskupów powiedział bardzo ważne słowa cyt. " Płaczcie bo nie wiecie kogo straciliście" Question Question Question I tak naprawde jest. Staciliśmy nasz jedyny azyl na cały świat Confused I co teraz Question Question Question
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 03.04.2005, 21:00:49 Odpowiedz z cytatem
Fago
Ostry
Ostry
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 254
Skąd: Z(i)elów
Register IP:


Ta gwizda nie zgasła. Świeci jeszcze jaśniej!Wykrzyknik
Zmieńmy się dla niego.


_________________

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 04.04.2005, 11:54:51 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


[']
"Przecież nie cały umieram.
To co we mnie niezniszczalne, trwa"
Tryptyk rzymski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 04.04.2005, 12:32:11 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Przepraszam za podpis, już zmieniłem... :( Inni też by mogli go wyłączyć w tym temacie... :( Jeszcze raz przepraszam, że tak wyszło, nie zauważyłem tego... Jest mi z tego względu na prawdę żal... :(
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 04.04.2005, 18:12:03 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Zapalmy świeczkę w swoim avatarze za Jana Pawła II

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 04.04.2005, 21:08:29 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Przeglądając strony o Papieżu, trafiłem na pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Tak sobie pomyślałem, że je umieszczę na forum:

2002 rok
16-19 sierpnia 2002 r.: Pielgrzymka ta okazała się pełna zaskakujących przeciwstawień.

1999 rok
5-17 czerwca 1999 r.: Była to pielgrzymka najdłuższa, pełna dramatycznych momentów (nagła choroba Ojca Świętego) i bezprecedensowych zdarzeń, takich jak np. zaproszenie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego do papamobile.

1997 rok
31 maja-10 czerwca 1997 r.: Papieskiej wizycie znowu towarzyszyły tłumy - 6 milionów Polaków wzięło udział w spotkaniach z Papieżem, ponad 6,5 mln osób oglądało w telewizji Mszę św. na krakowskich Błoniach, na którą przyszło ok. 1,5 mln wiernych.

1995 rok
22 maja 1995, w trakcie podróży do Czech, Papież na krótko odwiedził Polskę - był w Skoczowie, Żywcu i Bielsku-Białej.

1991 rok
1-9 czerwca i 13-16 sierpnia 1991 roku: Czwartą pielgrzymkę Jana Pawła II do ojczyzny uznano za najmniej udaną wizytę Papieża w naszym kraju.

1987 rok
8-14 czerwca 1987 r.: Okazją do trzeciej pielgrzymki do Polski był Krajowy Kongres Eucharystyczny.

1983 rok
16-23 czerwca 1983 r.: Przybywam, by stanąć pod krzyżem Chrystusa wraz ze wszystkimi rodakami, zwłaszcza z tymi, którzy najboleśniej czują cierpki smak zawodu, upokorzenia, cierpienia, pozbawienia wolności, krzywdy, podeptanej godności człowieka - mówił Papież.

1979 rok
2-10 czerwca 1979 r.: Swą pierwszą pielgrzymką do ojczyzny Jan Paweł II nadał impuls doniosłym wydarzeniom, które dokonały się w Polsce kilkanaście miesięcy później, kiedy powstawała "Solidarność".

(źródło: onet.pl)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 05.04.2005, 10:32:10 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


Poszłam na zajęcia, okazało się, że decyzją rektora uczelnię od godz. 12 zamknięto, bo profesorowie uczelni warszwskich muszą iść na przedzie pochodu na plac piłsudskiego, gdzie o 17:00 ma się odbyć msza święta w intencji Papieża. Wszystko zakorkowane w Warszawie, ludzi multum. Wczoraj w kolejce do sklepu z rzeczami propagandowymi naliczono ponad 200 osób, które wreszcie kupiły sobie flagę Polski, bo po co na 11. listopada? Od niedzieli na placu Bankowym punktualnie o 12:00 zaczyna wyć syrena z ratuszu i tak przez około 3 minuty. Momentalnie wszystko staje, samochód na środku skrzyżowania, przechodzień na pasach, ludzie na schodach z metra.
Cytat z "Metra": "23-letni Tomasz P. (...) jest ateistą. (...) Tym razem poszedł z potrzeby serca [do kościoła]. Pomodlił się, zapalił w oknie świeczkę"
Jak to się ludzie zmieniają...
Widzieliście okładkę jednego z tygodników? "Ojcze nasz, któryś jest w niebie..." a obok zdjęcie Jana Pawła II.
Często ostatnio słychać, jak to Papież zmieniał ludzi, że zawsze był w ich życiu.
Tylko gdzie była Biblia? Kim jest w takim razie Chrystus i Bój Ojciec? I dlaczego, skoro Papież tak zmieniał ludzi, i skoro widoczna jest tak bardzo teraz polska religijność, to powtarzam, dlaczego miska psa na podwórku leży od paru dni do góry dnem i stać tak będzie nadal, dlaczego, skoro kibice Cracovii, Wisły i innych się pojednali, i tak się dalej biją i bić będą? Dlaczego, tyle zła dalej w człowieku?
Ja osobiście dziękuję Bogu za takiego człowieka jakim był Jan Paweł II i proszę o pokój dla wszystkich moich braci i siostr z Kościoła rzymsko - katolickiego w ich smutku.
Ostatnio był czas pasyjny. Przeżywaliśmy w sercach śmierć Jezusa. Dlaczego wobec tego w tym okresie pasyjnym nie ogłaszać żałoby narodowej? W tv ogłaszać minuty ciszy między 21:36 a 21:37? Dlaczego wtedy nie wyją dzwony kościelne i syreny, przez które WSZYSCY dumają nad śmiercią i sensem Chrystusa?
Dlaczego, skoro Papież był "prawie że święty" jest TYLE mszy w intencji Jego duszy? Czy jest On w jakiś sposób zagrożony w czyśćuPytajnik I zgadzam się teraz z tym, co zrobiono we Wrocławiu, gdzie msza jest wspomnieniem życia Papieża.
Jest przecież CHRYSTOcentryzm.
To mnie najbardziej boli.
Pozdrowienia i wyrazy współczucia
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 05.04.2005, 13:51:35 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Zobaczcie sobie warto: http://www.panoramas.dk/fullscreen5/f14a-pope.html

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
 Ojciec Święty - Jan Paweł II 
PostWysłany: 05.04.2005, 15:00:50 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Wydaje mi się, że wiara u ludzi ma znaczenie, gdy coś im nie wychodzi. Jak to mówią: "Gdy trwoga, to do Boga". I ja się z tym zdaniem w 100% zgadzam, bo to widać. Nie trzeba nigdzie daleko szukać. Czy ktoś myśli o Bogu, gdy jest na jakiejś zabawie? Albo na imieninach? Czy myśli ktoś o Bogu, gdy jedzie samochodem, albo gdy uczy się w szkole? Odpowiedź jest prosta. Ludzie potrzebują Boga, ale gdy coś im nie wychodzi, gdy są nieszczęśliwi, gdy są chorzy... Takie jest moje zdanie na ten temat. Gdy trwoga, to do Boga... :(
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon