FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> VIII TARGI SPRZĘTU FOTOGRAFICZNEGO

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 13.03.2005, 11:34:11 Odpowiedz z cytatem
Hiv
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 71
Skąd: Łódź - Zelów
Register IP:


"FILM VIDEO FOTO - VIII TARGI SPRZĘTU
FOTOGRAFICZNEGO, FILMOWEGO, VIDEO I KINOWEGO"


Centrum Wystawienniczo-Handlowe EXPO
Łódź ul. Stefanowskiego 30,
od 17 marca 2005r. do 19 marca 2005r.

link do dodatkowego info:
http://www.mtl.lodz.pl/targi/fvf

chyba warto sie tam wybrać Mruga 2

_________________
www.demografik.pl
www.blog.demografik.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 13.03.2005, 12:05:47 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


No ja mam nadzieję, że w tym roku również uda mi się wybrać na targi, bo naprawdę warto. Nie wiem jeszcze w który dzień uda mi się tam dotrzeć...

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 13.03.2005, 15:11:08 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Hmmm, wygląda bardzo ciekawie... Być może się tam wybiorę, tylko nie wiem, czy mi czas pozwoli. Są to już VIII targi, był może ktoś na wcześniejszych? Warto tam jechać?

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 13.03.2005, 15:23:40 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


[mwl] napisał:
... był może ktoś na wcześniejszych? Warto tam jechać?


oj mwl , mwl...... jak cię nie pierd........ Bije
Tyle już na tym forum jesteś i jeszcze nie natrafiłeś na ten temat? Wszystko palcem trza pokazywać?
http://www.forum.zelow.pl/viewtopic.php?t=74

A że warto to, wystarczy raz pojechać i się o tym przekonać. Jeśli nie interesuje Cię film, fotografia czy video to moze zainteresują Cię nowinki z branży komputerowej, jeśli jednak i to Cię nie zainteresuje to poczekaj na targi ptactwa domowego albo zapraszam do dziadka na ferme niosek i zdesperowanych kogutów Suszę zęby

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 13.03.2005, 16:54:42 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Ojjj, no nie denerwuj się tak... :( Być może i jestem długo na tym forum, ale wcześniej miałem modem, więc nawet nie było mowy, żeby często przesiadywać na forum... Teraz mam DSL'a (niecałe pół roku dopiero), więc jestem na forum częściej! A co do targów, to to było rok temu, więc ciężko takie coś pamiętać... :/ tym bardziej, że wcześniej ktoś o tym nie czytał... :( Złość piękności szkodzi, więc wiesz... :P Przecież jakbym wiedział o takich targach, to bym się nie pytał! Jak to ktoś powiedział: "Pytając jesteś głupi przez pięć minut, nie pytając jesteś głupi wiecznie..." (czy jakoś tak...). Tak więc byłem głupi przez pięć minut, teraz zostałem oświecony, za co dziękuję! :) Pozdrawiam! :)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 13.03.2005, 17:10:35 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Ojj wcale się nie denerwuje, forum to nie miejsce do nerwów Suszę zęby ale czasem trzeba coś ostro zaakcentowac...

Jeśli uda mi się być na targach, zabiorę ze sobą również aparat, któego nie miałem w zeszłym roku, więc możecie się spodziewać paru fotek.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 17.03.2005, 06:29:33 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Troszke więcej na temat targów: http://www.fvf.pl

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 17.03.2005, 18:32:43 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Heh, ja (my) jedę na targi w sobotę. :) Niestety dopiero w ostatni dzień, bo mi wypadła komisja wojskowa... :/ Ale lepsze to niż nic! Mam nadzieję, że w sobotę i tak będzie co oglądać... :) Pozdrawiam! :)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 19.03.2005, 18:14:49 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


No... czas rzucić skróconą recenzję z targów Uśmiech... (piątek, II dzień targów)

www.forum.zelow.pl/danon/targi.jpg

Ogólnie jak co roku było dużo różności, choć sporo powtarzało się z poprzednich lat. Nie miałem zbytnio czasu uczestniczyć w przeróżnych konferncjach czy pokazach ale pokazy modelek nie odpuściłem aby wypróbować mój aparacik Uśmiech...
Poza tym podobało mi się stoisko firmy Apple, niekonwencjonalne podejście do konstrukcji komputerów.

www.forum.zelow.pl/danon/targi01.jpg

A tu kilka fotek z sesji z modelkami:

www.forum.zelow.pl/foto/modelka01.jpg
www.forum.zelow.pl/foto/modelka02.jpg
www.forum.zelow.pl/foto/modelka03.jpg
www.forum.zelow.pl/foto/modelka04.jpg
www.forum.zelow.pl/foto/modelka05.jpg

Dziś nie mam takiej weny jak w ubiegłym roku do pisania, może coś naskrobie później.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 19.03.2005, 21:16:24 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Byliśmy na targach dzisiaj (sobota), czyli w ostatni już dzień. Muszę przyznać, że było bardzo ciekawie. Ogólnie do 'zwiedzania' były trzy duże hale, w każdej niby to samo, ale coś innego... :)

Oczywiście było mnóstwo wystaw z aparatami, największe stoisko miała firma Nikon. Przy wystawie można było dostać bardzo fajną torbę (nam przydawała się przede wszystkim na wszelkiego rodzaju ulotki, reklamy, płyty cd, etc.) i smycz, już mniej fajną. To co nas zaciekawiło, to idealnie przecięty na pół aparat. Wyglądało to bardzo ciekawie. Oprócz Nikona były też stoiska wielu innych znanych firm. Na miejscu można było nabyć aparaty po niższej cenie (nie tylko aparaty zresztą...), do nich wszelkiego rodzaju karty pamięci, obiektywy, filtry, klisze, nie zabrakło nawet miejsca na przyrządy do własnego wywoływania zdjęć czy nawet do ich wycinania. Na targach nie zabrakło również miejsc, gdzie można było sobie zrobione wcześniej zdjęcia wydrukować. Przy stoisku Nikona przebywał także profesjonalny fotograf, który mógł nam zrobić sesję zdjęciową. Oprócz samych aparatów można było obejrzeć mnóstwo lamp, stojaków, tapet, parasoli i tego typu rzeczy, przydatnych do robienia na przykład zdjęć legitymacyjnych. A jeżeli już wspomniałem o zdjęciach, to znaleźliśmy bardzo fajne stoisko, przy którym taką fotkę można sobie było zrobić i wydrukować. Pan pilnujący sprzętu 'niestety' był zajęty, więc zaraz poleciały nasze kolejne fotki (nawet po dwie osoby na jednym zdjęciu legitymacyjnym!). :)

Niedaleko stoiska z darmowymi zdjęciami do dowodu można było sobie zrobić broszkę. Na broszce można było na przykład się podpisać, albo coś narysować. Dokładniej, to pisało się na okrągłym papierku, który to następnie był sprasowany. Niestety nie można było sobie zrobić broszki ze swoim zdjęciem, ponieważ sprzedawca tłumaczył się, że nie ma w chwili obecnej możliwości wycięcia tego zdjęcia. Nam się jednak wydaje, że po prostu mu się nie chciało, ponieważ wcześniej pokazywał przyrząd do wycinania kółek właśnie do broszek... :( Ogólnie stoisko reklamowało nie same broszki, a maszynę do robienia takowych. Koszt takiej to 550 złotych... :(

Ponieważ targi były foto-video, nie zabrakło oczywiście też kamer. Podobnie jak aparaty, były one bardzo dobre (co za tym idzie, również drogie). Szczególną uwagę zwróciła na nas kamerka Sony (symbol chyba HDX, ale głowy nie dam sobie urwać, wiem że na stuwe coś z X), która kosztowała, bagatela, kilkanaście tysięcy złotych. Ale taki sprzęt już był oczywiście bardzo profesjonalny, więc nie ma się co dziwić, że taka wysoka cena. Do kamer można było sobie zakupić (w naszym przypadku tylko obejrzeć) wszelkiego rodzaju statywy, siłowniki, stabilizatory i tego typu rzeczy. Przy niektórych stoiskach z kamerami odbywały się pokazy, niestety nie oglądaliśmy ich, ponieważ woleliśmy sami pobawić się takim sprzętem... :)

W Łodzi można było obejrzeć również masę innych ciekawych rzeczy. Między innymi telefony komórkowe. Dwie firmy, jakie znalazły się na targach, to Nokia i Sony Ericsson. Nokia miała lepsze telefony, przede wszystkim miała więcej wystawionych. Modele były najnowsze, jakie tylko mogą być, niektóre dopiero wprowadzane do sprzedaży. Ogólnie super nowoczesne telefoniki, z wbudowanymi aparatami z rozdzielczością 1 megapixela, z odtwarzaczami mp3 i tego typu bajerami.

Były stoiska komputerowe, na których prezentowano najnowsze komputery macintosh. Chodzi tu o G5. To co zasługuje na uwagę, to to, że można było sobie na nich posiedzieć w necie! :)

W bodajże pierwszej hali znajdowało się stoisko z oprogramowaniem do obróbki wideo. Chodzi o program Pinnacle Liquid Edition 6.0 Pro. Możliwości tego programu są chyba nieograniczone, wymagają jednak porządnego sprzętu (tam komputery, na których był prezentowany program miały procki Intel Pentium 3 GHz, 1024 ramu, no i jakieś bardzo dobre karty graficzne Radeona, nie pamiętam symbolu). Oprócz mocnego kompa potrzebne jest 5000 złotych na zakup tego programiku... :( (BTW. mi już się on ściągnął z torrentów ;] ). Przy tym samym stoisku można było pobawić się 'elektronicznymi długopisami', reagującymi nawet na nacisk. Urządzenie bardzo przydatne do rysowania, niestety w zwykłej obsłudze komputera porządnej myszki i tak nie przebije... :)

Na chwilę uwagi (ba, pół dnia można było by to oglądać!) zasługują drukarki. Na całych targach było tego też sporawo. Można było sobie drukować (wywoływać) zdjęcia z aparatów cyfrowych (my niestety nie mogliśmy z tego skorzystać...). Na innym stoisku prezentowane były pojemniki z tuszami do 'atramentówek', z tą jednak różnicą, że były one na zewnątrz drukarki. Sprawdza się to, jeżeli dużo drukujemy, albo jeżeli drukujemy na przykład dużo tylko jednym kolorem. Wtedy nie ma problemu z ponownym napełnianiem, co się wiąże również z mniejszymi kosztami (nie musimy kupować nowego tunera). Innym ciekawym sprzętem drukarskim były drukarki, które drukowały pod wpływem ciepła i foli koloryzującej (nie pamiętam fachowej nazwy). Oczywiście skorzystaliśmy z okazji i druknęliśmy sobie kilka fotek (do drukarki był podłączony aparat cyfrowy). Drukarka taka w eksploatacji wychodzi bardzo tanio (jest to drukarka przede wszystkim do drukowania zdjęć). Średnio za zdjęcie wychodzi koło złotówki (tylko że nie trzeba iść do fotografa ich wywoływać, jedna fotka wychodzi po około minucie), sama drukarka kosztuje 350 złotych. Można było też spotkać wielkie drukarki firmy HP, które drukowały wielkie plakaty (format bodajże A2 albo i większe) i od razu je automatycznie wycinały. Takie drukary nie są niestety dla zwykłych zjadaczy chleba, przede wszystkim chodzi tu o cenę. Przy każdym stoisku HP można było dostać płytkę z programem do edycji zdjęć cyfrowych - Digital Photography. Mam ich chyba z 10, więc jeżeli ktoś by taką chciał, to mogę oddać... ;)

Po za tymi wszystkimi firmami było kilku prywatnych sprzedawców, którzy oferowali na przykład albumy ze zdjęciami, części do aparatów i takie tam, mało interesujące sprawy, więc nie będę się o tym rozpisywał. :) Może napiszę tylko o bardzo fajnych fotelach masujących. Naprawdę uczucie niesamowite, koszt takiego cacka to 3,500 zł, na targach tylko 2,200 zł.

Ogólnie rzecz biorąc, targi w Łodzi były bardzo dobrze zorganizowane (nie ma się co dziwić, to już targi z numerkiem VIII). Wszystko ładnie wyglądało, stoiska pięknie pooświetlane, po halach chodziły 'piękne Nikony' (znaczy się panie w miniówkach, reprezentujące Nikona) :D Za wstęp trzeba było zapłacić 8 złotych, ale tyle płacili tylko mniej sprytni. Można było bowiem kupić sobie Wyborczą i tam w dodatku łódzkim był kupon, który obniżał cenę biletu o 4 złote. Odliczając od tego koszty gazety (2,40zł), za bilet trzeba było zapłacić 5,60 zł. Najlepsze jest i tak to, że przed samą kasą stał pan ubrany w czerwony strój Gazety i sprzedawał Wyborczą... Tak więc, jeżeli ktoś był choć trochę inteligentny, za wejście płacił mniej (i miał jeszcze gazetę, a dzisiaj w niej był plakat z motylami i kawa rozpuszczalna :D).

Ale się napisałem, chyba mi to z godzinę jak nie więcej zajęło... To będzie chyba najdłuższy post w histori forum :) (ponad 2 strony A4 Times'em dwunastką...) Ale cuż, czasem tak bywa. Nie robi się tego dla siebie przecież, tylko dla forumowiczów... :) Szkoda, że dopiero pierwszy raz byliśmy na tego typu targach (dowiedziałem się o tym na naszym forum!), ale ani trochę tego nie żałuję. W przyszłym roku na pewno też pojadę.

Aaaa, może wrzucę później pare fotek z kamery cyfrowej, którą mieliśmy ze sobą. Bo chyba nie chcecie moich zdjęć legitymacyjnych... :P Pozdrawiam!

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 21.03.2005, 19:09:50 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Ja na targach nie byłem Smuteczek Za daleko Smuteczek
Ale mam link do fotek z mojego ulubionego stoiska Apple Uśmiech...
http://www.apple.com.pl/news/fvf2005/fvf2005.html
I mała uwaga, G5 nie są najnowszymi komputerami Apple, ich premiera odbyła się jakieś 2 lata temu. Najnowszy produkt Apple to iMac mini, więcej na www.apple.com.pl dla zainteresowanych.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 31.03.2005, 16:29:05 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Teraz odbywają się w tym samym miejscu targi turystyczne, czy jakoś tak... :) Wiem, że będzie się tam reklamował Bełchatów (Wawrzkowizna też). Ja niestety nie pojadę... :(

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 31.03.2005, 16:29:57 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


ja tam prawdopodobnie będę jutro, jak co to zdam relację
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 09.04.2005, 07:38:02 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Co tu dużo gadać, super sprawa takie targi Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 VIII TARGI SPRZĘTU FOTOGRAFICZNEGO 
PostWysłany: 06.04.2006, 10:32:24 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Cytat:
Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają na IX Targi Sprzętu
Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego FILM VIDEO FOTO,
które odbędą się w dniach 6 – 8 kwietnia 2006 w Łodzi.
Hala nr 1 (ul. Stefanowskiego 30)
Hala nr 2 (ul. Skorupki 21)
Hala nr 3 (ul. Stefanowskiego 17)


- trzy hale wystawiennicze
- 130 wystawców z Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz
Ukrainy
- największe firmy z branży fotograficznej i video – producenci oraz
dystrybutorzy
- amatorski i profesjonalny sprzęt fotograficzny, kioski do
wywoływania zdjęć, osprzęt i akcesoria fotograficzne, ramki, albumy,
sprzęt i akcesoria video
- seminaria i prezentacje przygotowane przez wystawców
- warsztaty wideo i fotograficzne przygotowane przez serwis
internetowy WWW.SwiatObrazu.pl
- warsztaty fotograficzno-filmowe zorganizowane przez firmę Milso
- spotkania z: Georgią Krawiec, Marcinem Trzcińskim, Łukaszem
Trzcińskim i Marcinem Suderem
- PHOTO FAIR GALLERY, cykl wystaw towarzyszących targom;
Nikon Photo Contest International, Cool Solutions (kalendarz Arctic
Paper), Bart Pogoda, Lomo Sapiens
- wystawa Zbigniewa Januszka „Gdyby 6 było 9”

Zapraszamy

6 kwietnia 10.00 - 18.00
7 kwietnia 10.00 - 18.00
8 kwietnia 10.00 - 16.00

Więcej informacji: www.mtl.lodz.pl/targi/fvf


Ja ide w piątek :)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon