FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Chcecie radio w internecie?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 14.04.2005, 10:53:19 Odpowiedz z cytatem
kryształ
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 197
Skąd: Zelów stolica rowerów i fryzjerów
Register IP:


Witam ponownie. No cóż stało się. Noe zamówiona, aby był dobry start opcja nr 4, czyli 2 mb nie dzielone na nic. To nowa oferta TP.SA od kwietnia br. .Mój budżet na tym zubożeje ale przesył będzie na czasie. Teraz pozostało tylko czekać, uprzedzam też że forma obrana przezemnie do prowadzenia radia może nie wszystkim przypaść do gustu. Co do muzyki to sprawa jest prosta, nie posłuchacie tam Britney bo już jest wszędzie indziej, ani Robbie Wiliamsa, co nie oznacza że bedą lecieć same "szatany" Uśmiech... Poza tym każdy dzień tygodnia będzie miał inną oprawę muzyczną, a dokładnie z przewagą konkretnego gatunku, natomiast wieczory i nocki to czas na audycje na żywo no i oczywiście Lista Osobista, czyli Wy wybieracie a u nas leci. Pozdrawiam i czekamy...Sie ma! Cool
P.S
Poszukuję człowieka do stworzenia najbardziej prowizorycznej ale za to i najbardziej jajcarskiej strony Radia Przekręt. Jeśli masz takie zdolności i jesteś gotów podjąć się w tej sprawie zapraszam do napisania maila na adres krysztal15@wp.pl.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 15.04.2005, 04:32:30 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


@KryształExclamation Exclamation Exclamation


Zmień tą opcje 2mb na 1 mb bo jak chcesz prowadzić radio to ty bedziesz wysyłać dane, także po co ci 2 mb jak wyjściowy transwer ma taki sam opcja 1mb - nooo... chyba że masz za dużo kasy Suszę zęby

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 15.04.2005, 07:28:21 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


Puaro napisał:
@KryształExclamation Exclamation Exclamation


Zmień tą opcje 2mb na 1 mb bo jak chcesz prowadzić radio to ty bedziesz wysyłać dane, także po co ci 2 mb jak wyjściowy transwer ma taki sam opcja 1mb - nooo... chyba że masz za dużo kasy Suszę zęby


no Puaro dzwoniłem i sie dopytałem Suszę zęby

NOSTRADA

o szybkości transmisji: download 2048 kbit/s upload 256 kbit/s
o szybkości transmisji: download 1024 kbit/s upload 128 kbit/s
o szybkości transmisji: download 512 kbit/s upload 64 kbit/s
o szybkości transmisji: download 128 kbit/s upload 32 kbit/s

oraz limity ilości ściągniętych danych dla wybranych opcji:

7 GB danych z Internetu w opcji 128,
15 GB danych - w opcji 512
25 GB danych - w opcji 1024
35 GB danych - w opcji 2048

dla ścisłości:
8kbit/s=1KB/s
* kbit ->kilo bit/s
* KB/s->kilko bait/s

po wwczerpaniu limitu transmisji z Sieci spada do 32 kb/s, w kierunku przeciwnym natomiast nie zmienia się.

więc w tym przypadku na potrzeby kryształa polecam opcje neostrady 2048kbit/s

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 15.04.2005, 08:14:50 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Racja, neostrada 2mbit dla Kryształa jest lepsza. Jeżeli będzie prowadził radio, to potrzebny mu jest przede wszystkim jak największy upload. A co do tych chamskich limitów: tyczą się one tylko downloadu. Nawet jeżeli Kryształ by wykożystał te 35 giga, to uploadu i tak mu nie zablokują. Pozdro! :)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 15.04.2005, 11:55:06 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


Cytat:
o szybkości transmisji: download 1024 kbit/s upload 128 kbit/s


Upss.. Embarassed przyznaje, moje niedopatrzenie (porównywałem do DSL-a) Czyli Telekompromitacja i tu pokazała Shocked

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 18.04.2005, 12:39:03 Odpowiedz z cytatem
kryształ
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 197
Skąd: Zelów stolica rowerów i fryzjerów
Register IP:


Dzięki za wszystkie informacje, z takimi jak Wy nie zginęUśmiech... Maystero dałeś radę tym dokładnym wykładem, no i wreszcie mam pewnośc że upload nie jest zablokowany po sciągnieciu limitów (chociaż 35 GB to dla mnie sztuka, z drugiej strony transfer bedzie stwarzał okazje do dużych sciagniec), to dla mnie ważna wiadomośc. Druga dla wszystkich to taka że jednak podzielę się z sąsiadem Smuteczek Ale tyle ile on siedzi w necie to luz, myslę że jakoś pójdzie. Wyobraźcie sobie że telefon założyli mi po dwóch dniach! Jestem pod wrazeniem, jeśłi tak pojddzie jescze w tym tyg. bede miał Neo a już może na weekend ruszy radio, choc wolałbym to nazwać Stacja Mlodzieżowa.
Teraz pytanie do MaYSTERO:
Czy jest technicznie możliwe skonstruowanie przejsciówki . Chodzi o kabel mikrofonowy, ktory zakończony jest dużym okrągłym gniazdem z trzema bolcami(wybacz ale fachowej nazwy zapomniałem, az mi wstyd) takie wejscia są używane najczesciej w wzmacniaczach scenicznych, niestety moja karta dzwiekowa (SoundBlaster Audigi 2) nie dysponuje takim wejściem, potrzebna bedzie więc przejsciówka na małego jacka. To dośc karkołomne zadanie, ale badan jakie robiłem, do pracy w radio żaden niskocenowy mikrofon nie był lepszy od tego co śpiewam podczas koncertów. Prosiłbym o szybka odpowiedź.
Jescze raz wszystkim dziękuje za podpowiedzi i szczegóły.
P.S. Macie może jakiś regulaminy radia internetowego?Pytajnik warto by się zapoznac.Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      MSIE5-Win95800x600
PostWysłany: 18.04.2005, 14:53:20 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


da rade Suszę zęby

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 18.04.2005, 15:33:23 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Nie ma to jak super zasobne w treści odpowiedzi niektórych użytkowników naszego forum... Szkoda gadać w ogóle o takim czymś. Po co w ogóle pisać takie coś, jeżeli to absolutnie nic nie wnosi na forum? Po to, żeby sobie podnieść o 1 numerek liczbę postów, która widnieje z lewej strony? Nie lepiej byłoby po prostu to przemilczeć? Nie rozumiem was czasem...

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 18.04.2005, 16:05:08 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


@[mwl]

maystero odpowiedział na zadane mu pytanie, a może żeby zwięszyć długość odpowiedzi miał jeszcze opisać jak spedził niedzielne popłudnie Pytajnik Suszę zęby

Co do pisania na ilość to nie będe wskazywał palcem bo chyba każdy to widzi LOL

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 18.04.2005, 16:12:12 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Nie liczy się ilość, tylko jakość. A on mógł odpowiedzieć mu na PM. A że ja mam dużo postów, to wcale nie znaczy, że odpowiadam we wszystkich tematach, a jeżeli już, to nie dwoma słowami...

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 18.04.2005, 16:14:00 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


NIE NO bo za czyna mnie to wszystko wku............!
Jeszcze jednen taki post i zaczne inaczej podchodzić do tej sprawy, nawet nie będę ostrzegał!

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 18.04.2005, 17:49:23 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


kryształ napisał:

Czy jest technicznie możliwe skonstruowanie przejsciówki . Chodzi o kabel mikrofonowy, ktory zakończony jest dużym okrągłym gniazdem z trzema bolcami(wybacz ale fachowej nazwy zapomniałem, az mi wstyd) takie wejscia są używane najczesciej w wzmacniaczach scenicznych, niestety moja karta dzwiekowa (SoundBlaster Audigi 2) nie dysponuje takim wejściem, potrzebna bedzie więc przejsciówka na małego jacka. To dośc karkołomne zadanie, ale badan jakie robiłem, do pracy w radio żaden niskocenowy mikrofon nie był lepszy od tego co śpiewam podczas koncertów.


Wiem że są takie przejściówki. Spytaj się w Centrum Elektroniki w Bełchatowie, na przeciwko targowicy, tam mają dużo przejściówek. A nie możesz załatwić mikrofonu scenicznego, który ma kabel zakończony dużym jackiem. Taki mikrofon też jest bardzo dobry a ze znalezieniem przejściówki z dużego jacka na małego nie ma żadnego problemu.
A jak by nie było w Centrum Elektroniki do trzeba jechać do Łodzi, do jakiegoś porządnego sklepu elektronicznego. Pozdro.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 19.04.2005, 17:08:14 Odpowiedz z cytatem
kryształ
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 197
Skąd: Zelów stolica rowerów i fryzjerów
Register IP:


Oj burza się rozpętała a niby o nic. Spokojnie rodacy, Mayseroodpowiedział lakonicznie ale w temacie, ba odpowiedź była nawet pozytywna co mnie bardzo cieszy. Co do mikrofony z końcówka jacka to nie jest zalezne od mikrofonu tylko od kabla jaki go obsłyguje, mój jest sceniczny (Shure P58) i kabel zakończony jest wejściem na 3 bplce, dlatego szukam przejsciówki. Dzięki za namiar sklepu, ale nie sądze aby mieli tam takie cudo, dlatego pytałem sie o stworzenie jej wlasnymi rękoma.Co potrzebujesz jakich czesci, bo pilnie jej potrzebuję Maystero?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 19.04.2005, 20:49:31 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


Najlepiej Kryształ jak byś wpadł do mnie do chaty z tym mikrofonem to go se obejze i sam ocenie co mi jest potrzebne.

A jak byś chcial mnie zastać w domu to albo GG, lub daj cynk na privata

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
 Chcecie radio w internecie? 
PostWysłany: 20.04.2005, 19:57:10 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


Nooooo Kryształ zmajstrowałem ci ten kabelek. Kabelek ma ok 2 metrów (dzięki Danon za.....) i jeden koniec zakończony jest końcówką DIN (i tu wtykniesz se bezpośrednio do mikrofonu) a drugi koniec zakońcony jest końcówka jack (tu z kolei wtykasz bezpośrednio do karty dzwiękowej).



LOL LOL

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 2 z 6  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon