FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> !!! DROGA 484 FAKTY I MITY !!!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 08.01.2011, 15:01:58 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


maystero napisał:
Tak czytam sobie ten wątek i czuje pewien nie smak. Boo po co remontować drogi? Przecież to strata pieniędzy!! Średnio pół roku po remoncie pojawiają się dziury, pęknięcia itp. A przekrętów przy tego typu inwestycjach nie sposób wyeliminować. Moim zdaniem szkoda pieniędzy podatników. Wg mnie lepiej zainwestować te pieniądze w badania naukowe, które zrewolucjonizowały obecnie stosowane zawieszenie naszych pojazdów, myślę tu o zawieszeniu jakie miał De Lorean z filmu Back to the Future.


Jak po co remontować drogi Pytajnik To nie jest strata pieniędzy, bo taka inwestycja przyda się mieszkańcom na najbliższe lata. Dobrze wykonana droga służy ludziom przez ponad 30 lat. Przekręty można wyeliminować, bo przecież od niedawna istnieje coś takiego :

Cytat:
Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie uruchomiła antykorupcyjne konto e-mailowe korupcja@belchatow.policja.gov.pl oraz całodobowy telefon w systemie poczty głosowej 447380112, oczekując informacji o przestępstwach korupcyjnych.

Policja gwarantuje pełną anonimowość!


Maystero masz bujną wyobraźnię. Naoglądasz się "Powrót do Przeszłości", a potem dopiero marzysz. Badanie naukowe kosztują więcej, niż budowa drogi 484.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 08.01.2011, 15:40:53 Odpowiedz z cytatem
robson161
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Zelów, ul. Kościuszki
Register IP:


Remont ulicy Kościuszki był całkiem niedawno ( wymieniano samą nawierzchnię ). Przejedź się w okolicy Domu Kultury lub trochę za w stronę Łasku to może zobaczysz że droga w tym miejscu nie przeżyła 5 lat a za 30 by jej chyba nie było w tym miejscu,
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1440x900
PostWysłany: 08.01.2011, 15:41:29 Odpowiedz z cytatem
agent
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: miejscowy
Register IP:


Nara.


Ostatnio zmieniony przez agent dnia 04.07.2011, 05:58:30, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1400x1050
PostWysłany: 08.01.2011, 15:44:53 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


robson161 napisał:
Remont ulicy Kościuszki był całkiem niedawno ( wymieniano samą nawierzchnię ). Przejedź się w okolicy Domu Kultury lub trochę za w stronę Łasku to może zobaczysz że droga w tym miejscu nie przeżyła 5 lat a za 30 by jej chyba nie było w tym miejscu,


Przecież wiem, że tam droga jest we fatalnym stanie, mimo iż wymieniano tylko samą nawierzchnię. Moim zdaniem ta wymiana była robiona "na odwal się" przez oczywiście firmę Stivex, bo to jedyna firma wygrywające wszystkie przetargi w naszym mieście.
Ja proponują zrobić remont drogi przez inną firmę spoza Zelowa, bo może bardziej przyłożyła by się do pracy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 08.01.2011, 15:49:36 Odpowiedz z cytatem
robson161
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Zelów, ul. Kościuszki
Register IP:


agent napisał:
Wiesz Robson rację to Ty masz.Widzę tą ulicę codziennie i szlag mnie trafia tak ja ciebie,ze to tak wygląda.Tylko oprócz tej wojewódzkiej drogi są nasze gminne np. Ignaców/horror! bez kanalizy i inne na wioskach.Piszesz o 30 mln dotacji.Ok.Tylko ile musi jeszcze wybecylować gmina takich środków własnych do tej budowy,a to nie wsystka kasa jest.
Musisz wykazać swoją gotówę by dostać z unii.Tu jest problem bo z wiadomości w tabloidach sięgamy dłużnego dna i na inne inwestycje może nas już nie stać,nawet by dziury załatać w drodze i w budżecie.Dyskusja jest w temacie potrzebna bo jak władza to czyta to wyciągnie wnioski i każdy post się liczy pozytyw czy negatyw.Myślę,ze jarzą o co biega w tej kwestii.Moje marzenie to obym nie miał racji w tym temacie i nie musiał się wkurzać.Kurna najgorsze jest to,że wciąga mnie temat,ale już dziś basta.Siemka.


No tak tylko zauważ, że taka sytuacja że inwestycja jest już przygotowana i zatwierdzona przez wojewodę nie zdarza się codziennie. Droga w Ignacowie lub na obrzeżach miastach gdzie pełnię praw ma burmistrz miasta Zelowa może być realizowana w każdym terminie jeśli tylko są pieniądze. Inaczej wygląda natomiast sytuacja drogi 484, gdzie nawet jeśli są pieniądze to inwestycja niekoniecznie może zostać realizowana. Moim zdaniem musimy wykorzystać szansę jaką mamy, taka może się w przyszłości nie powtórzyć.
Aż się dziwię pierwszy raz się ze mną zgadza użytkownik Ukasy!Wykrzyknik.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1440x900
PostWysłany: 08.01.2011, 17:04:02 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
Aż się dziwię pierwszy raz się ze mną zgadza użytkownik Ukasy!


Widocznie mamy jednakowe poglądy Suszę zęby Suszę zęby
Zobaczcie sobie budżet naszej Gminy na rok 2011 :

Cytat:
Uchwalono budżet Gminy Zelów na 2011 rok
Podczas ostatniej tegorocznej sesji Rady Miejskiej w dniu 30 grudnia 2010 roku, radni jednogłośnie uchwalili budżet Gminy Zelów na 2011 rok. Budżet został też pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Dochody zaplanowano na kwotę 48 172 851,25 zł, w tym majątkowe w wys. 11 747 280,55 zł oraz bieżące w wys. 36 425 570,70 zł. Natomiast po stronie wydatków budżetowych zapisano kwotę 54 726 921,91 zł, z czego bieżące w wys. 33 437 934,35 zł i majątkowe w wys. 21 288 987,56 zł. Uchwała budżetowa była poprzedzona przyjęciem Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2011 rok.
Szerzej o najważniejszych przedsięwzięciach inwestycyjnych planowanych w 2011 roku na terenie Gminy Zelów i innych istotnych sprawach w Informatorze Zelowskim.


Czekam tylko na najnowszy Informator Zelowski, bo tutaj jest coś mało napisane.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 08.01.2011, 18:55:33 Odpowiedz z cytatem
robson161
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Zelów, ul. Kościuszki
Register IP:


Jeśli ktoś będzie miał dokładniejszy opis prosiłbym o wstawienie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1440x900
PostWysłany: 08.01.2011, 21:26:43 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


Ukasy napisał:
Maystero masz bujną wyobraźnię. Naoglądasz się "Powrót do Przeszłości", a potem dopiero marzysz. Badanie naukowe kosztują więcej, niż budowa drogi 484.


Możliwe że mam bujną wyobraźnie. Ale co powiesz o milionach naszych rodaków którzy marzą o drogach ASFALTOWYCH nadających się do sprawnego i bezpiecznego podróżowania?
Może oni tez naoglądali się za dużo filmów amerykańskich i im się w głowie poprzewracało?!

Pieniądze które co roku przekazuje się na remont i budowę dróg w kraju... powinno sie przekazać amerykańskim naukowcom - oni szybciej skonstruują napęd antygrawitacyjny niż my doczekamy się przyzwoitych drug i autostrad.

_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinNT1920x1200
PostWysłany: 09.01.2011, 08:14:29 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
szybciej skonstruują napęd antygrawitacyjny niż my doczekamy się przyzwoitych drug i autostrad.


Napęd antygrawitacyjny rzekomo wynalazł Adolf Hitler i jego naukowcy już podczas II wojny światowej i rzekomo tę technologią mają już amerykanie.
Mieli budować drogi na EURO 2012, a budują tylko stadiony. Widocznie brakuje im pieniędzy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 09.01.2011, 16:50:04 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


glupoty gadasz.
Drogi tez budują, mniej niz było w planach ale wszedzie cos się dzieje. I nikt mi nie wmówi że nie, bo wystarczy przejechac sie z jednego konca polski na drugi....

A jeśli chodzi o drogę przez Zelów - osobiście jestem jak najbardziej za tym projektem i dlugo na to czekałem. Mam nadzieję, że od wiosny tego roku roboty ruszą, tak jak było ustalone.

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 09.01.2011, 20:58:26 Odpowiedz z cytatem
deesis
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 195

Register IP:


Ukasy napisał:
Cytat:
szybciej skonstruują napęd antygrawitacyjny niż my doczekamy się przyzwoitych drug i autostrad.


Napęd antygrawitacyjny rzekomo wynalazł Adolf Hitler i jego naukowcy już podczas II wojny światowej i rzekomo tę technologią mają już amerykanie.
Mieli budować drogi na EURO 2012, a budują tylko stadiony. Widocznie brakuje im pieniędzy.


i myślisz ze w zwiazku z Euro 2012 ktoś wyremontuje drogi w Zelowie Pytajnik Suszę zęby
remontowane są autostrady i drogi które bedą dojazdówkami do obiektów ( stadionow , hoteli )
często bywam na krajowej 8 , tam juz już od wielu miesięcy trwa remont , na wielu kilometrach tej autostrady odbywa się ruch jednym pasem , bo droga jest poszerzana i remontowana

jeśli chodzi o Zelów i nasze ulice to teraz kiedy śnieg topnieje zaczyna wszystko wychodzić , trzeba być niezłym kierowcą zeby w niektórych miejscach nie uszkodzić sobie auta

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem !
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 11.01.2011, 13:06:22 Odpowiedz z cytatem
Hiv
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 71
Skąd: Łódź - Zelów
Register IP:


Ależ się temat rozwinął...
Zaglądacie czasami do Łodzi na pewno. Zerknijcie nie tylko na główne drogi ale choćby te z mojej części miasta jak Zgierska, Łagiewnicka, Inflancka czy W.Polskiego. Po ostatnich mrozach i deszczach są po prostu TRAGICZNE!
Codziennie nowe, niespodziewane dziury!

I najwidoczniej nikt sobie z tego nic nie robi więc dlaczego inaczej miałoby być w Zelowie gdzie budżet na to jest przeznaczony dużo niższy?

To temat który po każdej zimie wraca jak bumerang w całej Polsce...

_________________
www.demografik.pl
www.blog.demografik.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinNT1920x1200
PostWysłany: 11.01.2011, 16:06:36 Odpowiedz z cytatem
Ukasy
Zelowiak
Zelowiak
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 751
Skąd: Zelów
Register IP:


Cytat:
Po ostatnich mrozach i deszczach są po prostu TRAGICZNE!


To jest właśnie skutek robienia dróg najtańszym kosztem.
Niestety w Polsce tak jest. Przecież stadiony na EURO 2012 mieli budować Chińczycy, a nie Polacy Suszę zęby Suszę zęby
Poczytajcie sobie o autostradach w Polsce :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_w_Polsce
i w Niemczech :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_autostrad_w_Niemczech
Wiec nie dziwcie się, że ze zwykłymi drogami są problemy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 06.02.2011, 09:43:04 Odpowiedz z cytatem
maystero
Ostry
Ostry
Dołączył: 12 Mar 2004
Posty: 213
Skąd: Zelów City
Register IP:


cóż ja tylko tyle chciałem dodać od siebie


_________________
Rzeczy niemożliwe wykonuje od ręki, na cuda potrzebuje więcej czasu.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinNT1920x1200
 !!! DROGA 484 FAKTY I MITY !!! 
PostWysłany: 10.02.2011, 18:25:23 Odpowiedz z cytatem
djvolt
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 26
Skąd: Zelów
Register IP:


Zainteresowanych użytkowników "naszej" głownej 484 mogę "pocieszyć" informacją że są już stawiane znaki w mieście i na granicy naszej gminy w związku z zalecanym objazdem. Planowany termin rozpoczęcia wielkiego bałaganu - marzec-kwiecień 2011 a koniec na rok 2013...
Dodam jeszcze że w kwietniu rozpocznie się również remont ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie jadąc od Zelowa do pierwszych świateł...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinNT1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 3 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon