FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Trzy słowa dla Zelowa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 08.11.2014, 16:00:18 Odpowiedz z cytatem
seweryna
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 387
Skąd: Zelów
Register IP:


Urzeczona ładem i estetyką, przechadzam się po Skwerku z pomnikiem T. Kościuszki w Zelowie. Jest piękny, odnowiony. Gdy wiosną zazielenią się drzewa i porośnie trawą będzie uroczo. Ale już w tej chwili w otoczeniu zrewitalizowanych, szerokich ulic jest chlubą miasta.
Widać rękę gospodarza!
Pewnie, że niektórzy włodarze mając Rynek w „jako takim” stanie odpuścili by sobie angażowanie się w akcje porządkowo-modernizacyjne, w myśl zasady, że w dziurawych gumofilcach, też od biedy, da się chodzić.
Nasza Pani Burmistrz zadbała, by nie postrzegano Zelowian jak mieszkańców drugiej kategorii, w podartych butach.
Odnowiony Rynek stał się wizytówką Zelowa.
Byłam pod wrażeniem, gdy szły wielkie budowle, jak grzyby po deszczu powstawały asfaltowe drogi w mieście i na wsiach, nowe chodniki, kanalizowano posesje.
A teraz ten Rynek! Piękna promocja miasta!
Jak widać, przy odrobinie dobrej woli i zaangażowania stać nas na realizowanie światowych standardów, by nie stać się zaściankiem Europy.

Mam nadzieję, ze ten dorobek, będący osiągnieciem największego, jak sięgam pamięcią, bumu budowlanego w naszej gminie, przypadający na lata 2011-2014 posłuży nam – mieszkańcom, przez kolejne dziesięciolecia.

_________________
Wiersze, w niezmienionej wersji, mogą być wykorzystywane i powielane, pod warunkiem zamieszczenia przy nich adresu źródłowego i nazwiska, bądź nicka autora.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 11.11.2014, 19:09:13 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


Też mi się podoba umyty i odnowiony orzeł i plac. Tylko po co skoro obchody odzyskania niepodległości zorganizowano w parku a nie pod orłem?

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinNT1366x768
PostWysłany: 12.11.2014, 17:34:20 Odpowiedz z cytatem
seweryna
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 387
Skąd: Zelów
Register IP:


Sorry, że nie skupiłam się na myciu orła, jednak jak najbardziej uważam, że orłowi po kilkunastu latach obowiązkowo należało się, by mu zmyć głowę, bo różnych brudów wokół niego narosło i źle pachniało.
Ale w tej chwili, na szczęście jest to już poza nami.

Mruga

Właśnie oglądam zdjęcia z obchodów Święta i widzę, że świętowano w parku im. R. Traugutta, a to jest kolejny fragment miasta uporządkowany przez Panią burmistrz Urszulę Świerczyńską.
Tych miejsc jest tak dużo, że nie sposób nawet spamiętać co zostało przez Nią zrobione.
Faktem nie do podważenia jest, że TA Pani w ciągu czterech lat zrobiła dla Zelowa bardzo dużo, ba nawet znacznie więcej niż niektórzy, samo uwielbiający się exgospodarze, w ciągu wielokadencyjnego działania.

_________________
Wiersze, w niezmienionej wersji, mogą być wykorzystywane i powielane, pod warunkiem zamieszczenia przy nich adresu źródłowego i nazwiska, bądź nicka autora.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 25.11.2014, 21:33:16 Odpowiedz z cytatem
seweryna
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 387
Skąd: Zelów
Register IP:


Jestem zdumiona agitacją wyborczą pana M. kandydata na burmistrza Zelowa.
No cóż tonący brzytwy się chwyta.
Przed pierwszą turą uciekał się do niekonwencjonalnych sposobów zareklamowania swojej osoby i co?
I nic z tego!
Przegrał!
-Nie pomogło ustawienie się ze swoim portretem jako ZAWALIDROGA przed bramą cmentarną w Dzień Wszystkich Świętych,
-nie pomogło zasypywanie gminy plakatami,
- nie pomogło samowolne wtargnięcie z reklamą na teren prywatny przy Sedalu,
-nie pomogły opluwania sukcesów 4-roletniej kadencji obecnej Pani burmistrz, na spotkaniach przedwyborczych i przypisywanie ich sobie,
-nie pomogło szydzenie i poniżanie Pani Burmistrz na forach internetowych jako gemini kaktus, oserwator boczny.
- tu link: http://www.ziemiazelowska.pl/kim-jest-kaktus-i-gemini/ .

- Nie pomogło NIC, bo społeczeństwo naszej gminy jest wyjątkowo dojrzałe i mądre i bez żadnych upiększeń, obrzydzań i sugestii - samodzielnie, potrafi najlepiej ocenić rzeczywistość.

Mieszkańcy Zelowa wiedzą dzięki komu w tak krótkim czasie, w mieście i na wsiach powstały drogi, chodniki, kanalizacje, mosty, odwodnienia, odnawiano remizy, parki, rozbudowano oświetlenie przydrożne, Ośrodek Rekreacyjny na Patykach, zakupiono samochód dla Straży w Łobudzicach, w Sobkach, pompę dla OSP w Kociszewie, budowano oczyszczalnie ścieków przy szkołach wiejskich, powstało mnóstwo dróg emulsyjno-gresowych na wsiach, o których mieszkający tam ludzie dotąd nawet nie marzyli, bo poprzedni włodarze utwierdzili ich w przekonaniu, że nic się im nie należy, bo na wiejskie drogi nie pofatygowali się poszukać pieniędzy. Pani Świerczyńska znalazła te pieniądze i dlatego wygrała wybory.

I jestem spokojna o to, że drugą turę ma również wygraną.
Nie musi fotografować się z osobami mającymi wątpliwe poparcie społeczne, ani podpinać się do wylansowanych przez media karkołomnych autorytetów, by zyskać głos wyborców, bo to jest jej zwyczajnie nie potrzebne.
Pani Świerczyńska swoją osobowością, pracowitością i uczciwością zapracowała sobie na wygraną i nie musi uciekać się do populistycznych wybiegów, moralnie i merytorycznie odrażających. Gdy mówi o czymkolwiek, to widać, że zależy jej, by powiedzieć coś mądrego i prawdziwego, w przeciwieństwie do swojego oponenta, któremu zależy na czytalności i robieniu kłamliwego szumu wokół swojej osoby. A to niestety wiedzie do upadku.

Mieszkańcy gminy są zniesmaczeni nachalnością propagandy tego pana, co dali odczuć w pierwszej turze i jak sądzę, temu panu już nic nie pomoże, nawet fotografowanie się z samym papieżem i szukanie poparcia u prezydenta.

Zelowianie nie gęsi i swój rozum mają!

_________________
Wiersze, w niezmienionej wersji, mogą być wykorzystywane i powielane, pod warunkiem zamieszczenia przy nich adresu źródłowego i nazwiska, bądź nicka autora.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariWinNT1280x800
PostWysłany: 26.11.2014, 18:43:03 Odpowiedz z cytatem
seweryna
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 387
Skąd: Zelów
Register IP:


„od wielu miesięcy było jasne ,że tak zwani radni z Gminy Razem napasieni przez poprzedniego burmistrza etatami i mieszkaniami dla córek ,żonek, ciotek i szwagrów, żeby tego nie stracić spotulnieją raz dwa. I bardzo dobrze się stało! Dość już tej hipokryzji! Niech będzie jasność, kto jest kto ! Teraz wiadomo nie ma żadnego klubu Gmina Razem, bo wszyscy – poza radnym Robertem Pawlakiem- przeszli na żołd P. Świrczyńskiej i Ziemi Zelowskiej.”
To powyżej, to wpis geminiego zamieszczony tu na forum kilka miesięcy temu, a który przywołany został w jednej z publikacji Ziemi Zelowskiej ostatnimi czasy.

i jeszcze jeden cytat z Ziemi Zelowskiej:
Na podstawie informacji z TP SA udało się ustalić, że część wpisów na forum określonych Nickami Kaktus i Gemini zostało wysłanych do sieci ze złącza internetowego zarejestrowanego na Pana Sławomira Malinowskiego.
Tu link: http://www.ziemiazelowska.pl/kim-jest-kaktus-i-gemini/

Skoro gemini, wysyłający posty z łącza zarejestrowanego na pana M, pisze, że ten pan M. w czasach burmistrzowania, tyle różnych córek ,żonek, ciotek i szwagrów napasł etatami i mieszkaniami, to tu w tym momencie powinno wkroczyć CBA i wyjaśnić co jest na rzeczy.
Bo na moje oko, to takie napasienie przez burmistrza osób bliskich, z kręgu Rady Gminy pachnie korupcją.

Kolejna sprawa - to oczekiwanie wdzięczności, za miłosierne napasienie.
Osoby napasione, wynika z postu geminiego, powinny wykazać czołobitność wobec dobroczyńcy i na jego kiwnięcie rzucać kłody pod nogi następczyni,bo przez nią skończyła się dobra passa łaskawcy. W przeciwnym razie - aut z kręgów - "Niech będzie jasność, kto jest kto ! Teraz wiadomo - to nie ma żadnego klubu Gmina Razem”.

Obojętnie kto to jest gemini, ale skoro upowszechnia takie wieści z łącza zarejestrowanego na ex burmistrza, to moim zdaniem, te wiadomości można traktować - jako prosto ze źródła i są wystarczająco przekonujące by powiedzieć- DOŚĆ ! - takiemu sposobowi sprawowania władzy! .

To są niedopuszczalne metody, a egzekwowanie posłuszeństwa, to nic innego jak arogancja i szantaż.

A swoją drogą, skoro tu mowa o napasieniu etatami i mieszkaniami córek ,żonek, ciotek i szwagrów - to jak widać, nie jest tego tak mało i proceder musiał trwać dość długo, żeby aż tylu wszystkich napaś.

Teraz zaczynam rozumieć hasło z plakatu wyborczego pana M – WRÓĆMY NA DOBRY KURS.
Faktycznie ten kurs dla tego pana musiał być bardzo dobry i ma o co walczyć. A dla reszty… ?

Myślę, że Zelowianie powinni dobrze zastanowić się przy urnie, czy chcą powrotu na ten kurs, wszak oznacza on dla każdego, coś innego.

_________________
Wiersze, w niezmienionej wersji, mogą być wykorzystywane i powielane, pod warunkiem zamieszczenia przy nich adresu źródłowego i nazwiska, bądź nicka autora.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariWinNT1280x800
PostWysłany: 27.11.2014, 20:31:12 Odpowiedz z cytatem
seweryna
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 387
Skąd: Zelów
Register IP:


Wczoraj wieczorem zawitała do mnie ekipa pana M z misją przekonania mnie, że wspomniany pan jest najlepszą opcją w wyborach na burmistrza.
Jako argument padło, że pozyskane pieniądze na przeprowadzone ostatnio w gminie inwestycje to wyłącznie jego zasługa.

Nie wiem ile, w czym czyich zasług, gdy chodzi o finanse, ale odniosłam wrażenie, że u tego pana jest już zasługą to, co zrobi w przyszłości, jako potencjalny burmistrz.

W gruncie rzeczy, kwestia pozyskania funduszy nie jest wyłączną sprawą jednej osoby, ale całej rzeszy doradców, urzędników, o których nikt nie mówi, a którzy podobnie jak pan M wzięli za to niemałe wynagrodzenie.
To nie było za darmo.
Jednak, gdy w kółko słyszę od czterech lat to samo, to zastanawiam się, czy pan M odchodząc nie powinien zabrać tych pozyskanych środków ze sobą w walizce do domu, dlatego bo je pozyskał?
Pewnie takie posuniecie ukoiło by żal po upadku ze stołka.
Praca burmistrza nie polega jednak na zgaszeniu świateł w gminie z chwilą zakończenia kadencji, ani nikt nie nosi dożywotnio byłego burmistrza na rękach, za to, że coś tam dla gminy zrobił.
Gmina, to nie jest prywatny folwark, tutaj zachowana jest ciągłość zarządzania, inwestycji, wydatków i rotacja kadr, nie zaczyna i nie kończy się wraz z odejściem, ani przyjściem nowego gospodarza.
Źle by się działo, gdyby każdy następny ignorował i zaprzepaścił plany i zamierzenia poprzednika. Dlatego docenić należy rozwagę, rzetelność i uczciwość przy wydawaniu publicznych środków przez panią Świerczyńską, na prowadzone inwestycje stulecia w naszej gminie, z korzyścią dla wszystkich mieszkańców.

Ja cenię wysiłek pana M z czasów gdy był burmistrzem i rezultat jego starań utrwalił by się pozytywnie w pamięci mojej i mieszkańców, gdyby kierowały nim czyste i bezinteresowne zamiary i gdyby miał szacunek do rzucanych słów. Jednak jego słowa burzą dobre relacje ludzkie, zrywają mosty i zatruwają wodę.
Kłamliwe, tanie chwyty, to sposób na eliminację przeciwnika. Wszystko, to co sam zrobił jest wielkie i dobre, a wysiłki innych burzy wszelkimi metodami, tylko dlatego, że zrobił to ktoś inny.

Są jednak osoby, którym ciepłe słowo o trudzie innych, o wiele łatwiej przechodzi przez gardło. Chociażby pan starosta bełchatowski:

„Współpracę powiatu z gminą Zelów i Panią Burmistrz określiłbym jednym słowem – wzorowa. Szczególnie chciałbym podkreślić wielkie zaangażowanie w pozyskiwanie środków z zewnątrz na szereg inwestycji. Aktywność samorządu gminy oraz umiejętności Pani Burmistrz spowodowały, że powiat bełchatowski w obecnej kadencji „zainwestował” na terenie gminy Zelów ponad 10 mln zł. To kwota nieporównywalnie większa w stosunku do środków finansowych przekazywanych w poprzednich latach. To dowód na wielką aktywność i kreatywność w służbie dla dobra mieszkańców. Ufam, że ta warta popularyzacji tendencja, zapoczątkowana w 2011 roku, będzie kontynuowana –Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski.

http://www.ziemiazelowska.pl/podsumowanie-wspolpracy-z-powiatem/

albo

Z Urszulą Świerczyńską mam przyjemność współpracować, jako Z-ca Burmistrza Zelowa, przez ostatnie 3 lata. Jest to efektem umowy koalicyjnej w gminie Zelów pomiędzy PiS i PSL. Mam duże uznanie dla jej wiedzy, pracowitości, uczciwości i skuteczności. Urszula Świerczyńska to osoba godna zaufania i bardzo zaangażowana w sprawy dotyczące rozwoju jej rodzinnej gminy. Myślę, że razem udaje nam się zrobić wiele dobrego. Dziękując i oceniając dotychczasową współpracę, chciałbym stwierdzić jedno – był to dla mnie ogromny zaszczyt i pouczająca lekcja dobrego zarządzania – Grzegorz Lorek – Z-ca Burmistrza Zelowa

http://www.ziemiazelowska.pl/4-lata-koalicji-z-pis-w-gminie-zelow-warto-kontynuowac/

_________________
Wiersze, w niezmienionej wersji, mogą być wykorzystywane i powielane, pod warunkiem zamieszczenia przy nich adresu źródłowego i nazwiska, bądź nicka autora.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariWinNT1280x800
PostWysłany: 01.12.2014, 14:08:54 Odpowiedz z cytatem
seweryna
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 387
Skąd: Zelów
Register IP:


Jak widać potwierdziło się to, o czym wcześniej pisałam.
Społeczeństwo Zelowa postawiło na rzetelność, prawdomówność, uczciwość i odpowiedzialność za rzucane słowa i czyny.

Jednym słowem wygrała zbiorowa mądrość mieszkańców.

Na zaufanie trzeba sobie zasłużyć własną pracą i osobowością, a podpinanie się pod wątpliwe autorytety prowadzi donikąd.
Podobnie donikąd prowadzi brak negacji absurdów i brak jednoznacznego odcięcia się od nich, jak to miało miejsce w przypadku trzeciego z kandydatów.
Nie jestem pewna, czy taka postawa nie zaprocentuje w negatywny sposób w przyszłej karierze tego pana, chociaż życzę mu wszystkiego dobrego.
Najważniejsze, że skołowani sytuacją wyborcy , wykazali się daleko idącym rozsądkiem i podjęli niezależną decyzję.

No i jeszcze jedno, o czym wcześniej również pisałam. Nikt nie chce być niczyim dłużnikiem i nikt nie chce w nieskończoność słuchać o zasługach, które są najzwyklejszym wypełnianiem obowiązków sowicie opłaconych, na stanowisku, o które wcześniej toczyło się bój.

Praca z pasją i zamiłowaniem na rzecz innych nie pyta o zasługi, a jeżeli pyta, to jest - to zimna kalkulacja, podejrzany interes i wyrachowanie – czyli chodzi w niej o to, żeby NAPAŚ siebie i wszystkich z bliskiego otoczenia.

Zelowianie - jak widać, doskonale to rozumieją, czemu dali wyraz w niedzielę 30 listopada 2014r. wybierając panią Urszulę Świerczyńską ponownie na burmistrza Zelowa. Brawo!

_________________
Wiersze, w niezmienionej wersji, mogą być wykorzystywane i powielane, pod warunkiem zamieszczenia przy nich adresu źródłowego i nazwiska, bądź nicka autora.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariWinNT1280x800
 Trzy słowa dla Zelowa 
PostWysłany: 01.12.2014, 14:34:48 Odpowiedz z cytatem
atze
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 16

Register IP:


Frekwencja 52%. Liczyłem na większą mobilizację. Szkoda, że nie ma żadnych statystyk, jaki przedział wiekowy poszedł zagłosować.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1920x1080
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon