FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Burze... czy groźne?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 24.08.2007, 11:45:57 Odpowiedz z cytatem
kryształ
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 197
Skąd: Zelów stolica rowerów i fryzjerów
Register IP:


No właśnie postaram się napisać w kilku zdaniach odpowiedzieć na pytanie zadane w temacie. otóż każdy wie co neisie ze sobą burza i co sie dzieje gdy nie wyłączymy urządzeń z gniazdek. To wie każdy, więc ja postaram się napisac coś mądrego w tej sprawie. Po pierwsze primo gdy wyłączysz juz kompa z sieci , nie czuj się bezpiecznie. Odsuń monitor jak najdalej możesz od wszelakich gniazdek, czy to telefonicznych czy też zwyczajnych kontaktów.Jeśli mas z firanki w domu, także je odsuń, by odsłonić gniazdka. Po drugie primo: pamiętaj,ze jeśli jesteś w sieci to wyciągnij kabel sieciowy, bo jeśli ty masz wszystko wyłączone, a sąsiad nie, albo jeden kolega z całej sieci, to nic to nie pomoże. Spalona karta sieciowa to najmniejsza kara w tym wypadku.
Po trzecie primo..hehe, nie gaście światła i nie wpatrujcie się w błyskawice, tym bardziej nie róbcie im zdjęć, myślac , ze macie wszystko powyłączane i jest ok. Bo właśnie Pawełek ze środy na czwartek cykał foty siedzac w foteliku blisko okna, gdy nagle, jedna z błyskawic tak bardzo chciała "zapozować" ze uderzyła w masz antenowy, a po kablach wszelakich dostała sie do mieszkanai.Hukk taki , ze przez 5 min jeszcze mi piszczało w uszach. Spadłem z fotela i lekko oślepnąłem bo jasno się zrobiło nagle dookoła że hej! Napięcie wyskoczyło z gniazdka tel i zwykłego, sięgając "jęzorem" monitor i jeden z głośników (tylną satelitę), które stały jakies 10-15 cm od nich.. Potem jeszcze kaloryfer (przepalona firanka w stołowym, tam gdzie dotykała rury), oraz stalowy kątownik wpokół okna pod gładzią.Napięcie było tak wysokie, że gładź odprysnęła płatami, w niektórych miejscach. W moim przypadku sąsiad był odłaczony od mojego routera, ale jego chate i innych sąsiadów też sięgło, wiec monitor i sieciówkę i muzyczną ma w plecy. Popalone anteny na kilku dachach to najmniejszy wymiar kary.
Powiem Wam , że nigdy więcej bym nie chciał takiego czegoś przeżyć, kiedyś strzelałem z Kałasza i huk był identyczny jak na strzelnicy, pisk w uszach jeszcze kilka minut.
Głośniki,muzyczna,sieciowa i monitor w plecy:(
Także uważajcie, bo lato się jeszcze nie skończyło...
P.S.
Słyszałem że nOx też miał problemy tego wieczora..a mieszka rzut beretem ode mnie...
http://img172.imageshack.us/my.php?image=przedcg0.jpg to moja antena przed uderzeniem pioruna......
http://img204.imageshack.us/my.php?image=posy4.jpg a to po... Rolling Eyes

_________________
www.myspace.com/redrumpoland - szarpidruty z "Pekinu"Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 24.08.2007, 13:07:18 Odpowiedz z cytatem
Fago
Ostry
Ostry
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 254
Skąd: Z(i)elów
Register IP:


Mogłes wyłaczyc bezpieczniki w pionie to by nic takiego sie nie stało JęzykJęzyk a antene to i tak miałes do du...Uśmiech... wiec nic sie nie stało Język ,szkoda tego monitora i kart...Uśmiech...

_________________

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 24.08.2007, 13:23:18 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Aleś Fago mądry, lepiej odstaw bramę od słupa bo będziesz miał znowu ją pod 220 V Język

Czasem nawet burzy może nie być a wystarczy trochę pecha i grom z jasnego nieba i po sprzęcie. Jak stało się u mojej koleżanki... monitor odszedł zapomnienie, całe szczęście, że to tylko stary CRT.
Co do kart sieciowych to fakt trzeba się pilnować, ostatnio poszły mi dwie, w tym jedna na płycie Confused

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxUbuntu1280x1024
 Burze... czy groźne? 
PostWysłany: 24.08.2007, 15:35:02 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


U mnie wieża poszła się je*ać.. :-/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon