FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> "... prosto z Warszawy" już nie usłyszym

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 15.10.2007, 18:05:22 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Pewnie już każdy zdążył zauważyć będąc na pl. Dąbrowskiego, że sklep u Tosika (pierwszy otwarty w Zelowie, nie licząc Olszewskiego) został zlikwidowany. Teraz trwa tam remont, zapewne niedługo coś zostanie tam otwarte...
Gdybym wiedział zrobiłbym jeszcze kilka zdjęć ze środka, ale niestety za późno...
Może ma ktoś jakieś i może tu wrzucić?
Może jakieś wspomnienia...?

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 15.10.2007, 21:57:13 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Właśnie przechodząc tamtędy jakieś 3/4 tyg temu zauważyłem jakieś poruszenie, coś jakby wyprzedaż drobiazgów "prosto z Warszawy".
Lata tam nie byłem, ale z dzieciństwa pamiętam kilka epizodów i łezka w oku się kręci...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1440x900
PostWysłany: 16.10.2007, 18:57:14 Odpowiedz z cytatem
ANVA
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 225
Skąd: 2km od Tadeusza K.
Register IP:


Z tego co dziś widziałem to teraz będzie tam "modny ciuch"
ale pewnie nie z Wa-wy tylko z Chin Suszę zęby
Pozdro Anva
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 17.10.2007, 07:36:31 Odpowiedz z cytatem
kryształ
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 197
Skąd: Zelów stolica rowerów i fryzjerów
Register IP:


Dobry temat Danone. Ja napisze od siebie:Porażka, skandal..sam nie wiem.... Czemu Gmina nie zainteresowała się miejscem w Zelowie gdzie czas się zatrzymał ? Które miasto miało by taki sklep skansen? Normalnie małe muzeum. I nie pisze tego z sarkazmem, ale na poważnie. Przecież tam można by było "Lalkę" Prusa nagrywać. Myślałem już wcześniej, że napewno przyjdzie taki moment gdy pan Tosik nie będzie w stanie dalej prowadzić interesu i dlatego myślałem, że ktoś pomyśli i zachowa to miejsce nienaruszonym. Przecież to normalny pomnik naszego miasta.Wizytówka. I tak po prostu, wbić tam z ekipą, wynieść i kilkadziesiąt lat historii zamienić w pył, dla ludzkiej chciwości, bo lokalizacja dobra. Jak już pisałem porażka. Nawet sklep Olszewskiego, był inny. On ewoluował.Czy wyglądem czy wyposażeniem pod sam koniec działalności, a u Tosika lady miały tyle lat co sam sklep! Wystarczyło się tym zainteresować i pozostawić ten sklep, jako taką pamiątkę z dawnych czasów. Jakiś miły staruszek sprzedawał by tam okazyjnie jakieś rzeczy (oczywiście prosto z Warszawy), a tradycja była by utrzymana. Może wycieczki ze szkół to już mała przesada, ale np. z przedszkoli celem pokazania dzieciom jak było kiedyś, że nie tylko hipermarkety i lalki Barbie są super. i tylko sie zastanawiałem, pomyśli ktoś i zostawią to, czy pomyśli ktoś i wyłoży sumkę, bo lokalizacja w sam raz...brutalnie wygrała rzeczywistość i pogoń za pieniądzem. Ikona zelowskiego handlu sprzed 50 lat przestała istnieć w kilka dni. Tradycję buduje się przez dziesiątki lat, zburzyć można w parę minut...

_________________
www.myspace.com/redrumpoland - szarpidruty z "Pekinu"Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 18.10.2007, 06:38:36 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


A ja na wyprzedaż zdążyłam, kupiłam siostrzenicy koniki i samochód na baterie Uśmiech... co prawda nie były to towary z zamierzchłych czasów ale zawsze z Warszawy ... z tych zamierzchłych to tylko guziki i to ile!! dwa pudła kompletów guzików.
Ale nic straconego...
Obecna Właścicielka powiedziała ze wystawi resztę nie sprzedaną jeszcze przed świętami, chociaż nie wiem ile i czego zostało.
Więc jest szansa że jakąś "pamiątkę" każdy będzie mógł kupić Uśmiech...

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWin981024x768
PostWysłany: 19.10.2007, 13:16:08 Odpowiedz z cytatem
Tommy
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: kiedyś Zelów, teraz Wrocek
Register IP:


Ten sklep to tyle wspomnień z dzieciństwa, nie byłem tam wieki, ale jeżeli jeszcze niedawno było tam jak 20 lat temu, to skansen byłby na skalę światową.

A co nadchodzi kolejne ciuchy - ale mam nadzieję, że nie tzw szmateks, czy ładniej second hand Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
 "... prosto z Warszawy" już nie usłyszym 
PostWysłany: 07.11.2007, 22:33:46 Odpowiedz z cytatem
n0x
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 108
Skąd: Zelów
Register IP:


zawsze marzyło mi się tam zawijanie na browarek w rynku. powiększyć okna i wybić trochę ścian i mamy MegaWypas pubik na pifko w Zelowie. oczywiście klimat TOSIKA bankowo musiał by tam być.
a tu co?
ciuchy, jak by ich w Zelowie było mało.
SZKODA bo u TOSIKA było wszystko z WARSZAWY i nie było to byle co:

- krawat w grochy
- przerzutki do globusa...

było tego sporo. rzeczy których nigdzie nie było prócz sklepu TOSIKA

_________________
nie nawidze przekupstwa w zelowie i korupcji a także CIEBIE Władziu bo to my mamy dbać o bezpieczeństwo na drogach Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon