FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Światła?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

Czy powinniśmy jeździć cały rok na światłach?
Tak
84%
 84%  [ 16 ]
Nie
10%
 10%  [ 2 ]
Nie mam zdania
5%
 5%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 19


PostWysłany: 02.03.2007, 15:09:26 Odpowiedz z cytatem
qsx
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Podejrzewam , ze niektorzy z zarejestrowanych jerzdza samochodem, a wiec to was dotyczy.
Mianowicie od 1 kwietnia bedziemy jezdzic na swiatlach przez caly rok.
Jestescie za czy przeciw??
Osobiscie uwazam ze to dobry pomysl.
Autko bardziej widoczne no i bezpieczniejsze Uśmiech...

Ciekaw jestem uzasadnien tych kierowcow ktorzy sa przeciw.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 02.03.2007, 16:12:28 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


Jestem przeciwny włączaniu świateł, gdy nie jest to konieczne. Ludzie nauczą się, że jak są zapalone światła to pojazd jedzie, jak nie, to stoi. Zapewne wielu rowerzystów ucierpi przez ten nakaz. Poza tym, w Polsce nie ma potrzeby jazdy na światłach przez cały rok, bo słońce przez część roku, znajduje się dość wysoko, wiec widoczność jest odpowiednia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 02.03.2007, 16:33:48 Odpowiedz z cytatem
qsx
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


eujot napisał:
...Poza tym, w Polsce nie ma potrzeby jazdy na światłach przez cały rok, bo słońce przez część roku....

Niestety wiele odcinkow drog jest zacieniona i czesto przy wyprzedzaniu nie widac auta jadacego z przeciwka.


eujot napisał:
.....Ludzie nauczą się, że jak są zapalone światła to pojazd jedzie, jak nie, to stoi. Zapewne wielu rowerzystów ucierpi przez ten nakaz.....

Dlatego tez powinnismy jezdzic na swiatlach,jestesmy lepiej widoczni nietylko dla innych kierowcow ale i rowerzystow i pieszych.

Co do przyzwyczajenia to kilka ladnych lat temu nie bylo przymusu jazdy w zapietych pasach. Zmieniono to i jakos ludzie sie przyzwyczaili, a wiemy ze niejednemu uratowaly zycie.

Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 02.03.2007, 17:14:53 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Jak najbardziej jestem za jazdą na światła.
Prosta sytuacja. Mały deszczyk pochmurny dzień i bez świateł jest o wiele szybciej o jakiś wypadek. Przecież to tylko 2 no góra 5 litrów benzyny ale to nie wiele w porównaniu z uczuciem bezpieczeństwa innych i własnego.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 02.03.2007, 20:04:40 Odpowiedz z cytatem
ANVA
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 225
Skąd: 2km od Tadeusza K.
Register IP:


Jestem ZA Exclamation Exclamation Exclamation
Pozdro ANVA
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin2000800x600
PostWysłany: 02.03.2007, 20:46:53 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


qsx napisał:
....."Ludzie nauczą się, że jak są zapalone światła to pojazd jedzie, jak nie, to stoi. Zapewne wielu rowerzystów ucierpi przez ten nakaz....."

Dlatego tez powinnismy jezdzic na swiatlach,jestesmy lepiej widoczni nietylko dla innych kierowcow ale i rowerzystow i pieszych.

Myślę, że rowerzyści nie mają problemu z dostrzeżeniem samochodów, to raczej kierowcy samochodów powodują większość wypadków z ich udziałem. Teraz będzie jeszcze gorzej. Światła ułatwią podejmowanie decyzji o tym, czy ruszyć ze skrzyżowania, czy nie, kto by się tam dokładnie rozglądał za nieoświetlonym rowerzystą. A taki ma najwięcej do stracenia, a nie kierowca puszki z pasami i dziesiącioma poduszkami do usług.

C4rtm4n napisał:
Jak najbardziej jestem za jazdą na światła.
Prosta sytuacja. Mały deszczyk pochmurny dzień i bez świateł jest o wiele szybciej o jakiś wypadek. Przecież to tylko 2 no góra 5 litrów benzyny ale to nie wiele w porównaniu z uczuciem bezpieczeństwa innych i własnego.

W deszczyk to się włącza światła, tak mówi kodeks drogowy. Jeżeli ktoś nie jeździł dużo rowerem, albo motocyklem ten nie zrozumie jak bezmyślnie zachowują się kierowcy samochodów. Dla nich światła to kolejne ułatwienie, aby mniej uwagi przywiązywać do tego co się dzieje na drodze. Powinno się wzmożyć kontrole prędkości, a nie stosować półśrodki, które poprawiają bezpieczeństwo, ale tylko samochodów, kosztem innych użytkowników dróg.

A jeżeli czegoś nie widać, albo widać słabo, to znak, że się zapierdziala ponad swoją percepcję i bezpiecznie jest zwolnić, a nie zdawać się na włączone światła. Przecież jak ktoś ma problem z dostrzeżeniem samochodu, to tym bardziej nie zobaczy pieszego, czy rowerzysty.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 02.03.2007, 21:42:01 Odpowiedz z cytatem
qsx
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


eujot napisał:
Myślę, że rowerzyści nie mają problemu z dostrzeżeniem samochodów, to raczej kierowcy samochodów powodują większość wypadków z ich udziałem

Co do tego to sie nie zgodze, wystarczy przejechac sie po zelowie w srode lub o godz ktorej sa zmiany w naszych zakladach, zeby przekonac sie jak jezdza nasi rowerzysci.

Nie tyczy sie to oczywiscie wszystkich rowerzystow ale wiekszosci.

Sam napisales..."kto by się tam dokładnie rozglądał za nieoświetlonym rowerzystą"

Oj podejrzewam ze sam sie na takim nieoswietlonym rowerzyscie zlapales, zwlaszcza noca, a takich u nas nie brakuje.

eujot napisał:
a jeżeli czegoś nie widać, albo widać słabo, to znak, że się zapierdziala ponad swoją percepcję i bezpiecznie jest zwolnić, a nie zdawać się na włączone światła. Przecież jak ktoś ma problem z dostrzeżeniem samochodu, to tym bardziej nie zobaczy pieszego, czy rowerzysty

Wolno nie jezdze i na predkosc bym nie zwalal bo 80% wypadkow z udzialem rowerzystow jest w miastach gdzie nikt nie".......zapierdziala ponad swoją percepcję..."tylko zdecydowanie wolniej,a te 20% to w 15% z powodu braku swiatel przy jednosladzie, bo nie wierze, ze w prawidlowo jadacego oswietlonego rowerzyste raptem ktos wiezdza.

Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1280x1024
PostWysłany: 03.03.2007, 03:17:20 Odpowiedz z cytatem
moderator
Ostry
Ostry
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 223
Skąd: poprostu - Zelów
Register IP:


eujot napisał:
...W deszczyk to się włącza światła, tak mówi kodeks drogowy....

I w tym właśnie rzecz. Wielu kierowców zapomina w dzień włączyć świateł gdy pada. Zapominaja lub uważają, że jest widno to mały deszczyk nie przeszkadza. Jak będzie obowiązek cały dzień to nikt nie uzna deszczyku czy innego ograniczenia widoczności za drobnostkę bo i tak będzie miał obowiązek włączyć.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      MSIEWinXP1280x960
PostWysłany: 03.03.2007, 06:41:19 Odpowiedz z cytatem
qsx
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


ja mam prosbę do admina o zrobienie ankiety. Ankieta wyjasni nam ile osob jest za a ile przeciw.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 03.03.2007, 09:07:59 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Ja nie jestem ani za ani przeciw. Trudno mi to oceniać, bo żadko bywam kierowcą.
Wiem tylko że obowiązek używania świateł to pewna specyfika Polski. Wiem, że ani niemcy ani brytyjczycy nie mają podobnych przepisów nawet dotyczących okresu zimowego. Kiedyś nawet pewien niemiec żartował, że łatwo rozpoznać we mnie polaka, bo używam świateł w listopadzie, mimo słonecznego dnia.
Mimo tego wypadków wcale nie ma więcej w innych krajach, to my przodujemy w statystykach...
Może zamiast regulować prawem każdego detalu, warto zachować zdrowy rozsądek!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 03.03.2007, 10:36:14 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


qsx napisał:

Wolno nie jezdze i na predkosc bym nie zwalal bo 80% wypadkow z udzialem rowerzystow jest w miastach gdzie nikt nie".......zapierdziala ponad swoją percepcję..."tylko zdecydowanie wolniej,a te 20% to w 15% z powodu braku swiatel przy jednosladzie, bo nie wierze, ze w prawidlowo jadacego oswietlonego rowerzyste raptem ktos wiezdza.


Pisałem o sytuacji za dnia, bo przecież dyskutujemy o nakazie jazdy na światłach o tej porze. Wielu kierowców nie widzi rowerów, albo stara się ich nie dostrzegać. Nocą nie wyjeżdżam z domu nieoświetlonym rowerem, choć i mimo tego próbowano mnie rozjechać. Jechałem z Bełchatowa, za Wolą Mikorską, na długiej prostej przed Podwodami, ktoś zaczął wyprzedzać inny samochód, wjechał na mój pas i gazu. Gdybym mu nie zjechał, to pewnie wylądowałbym na jego masce. Rower oczywiście mam oświetlony odpowiednio. Sam gdy jeżdżę samochodem trąbię na nie oświetlonych rowerzystów podczas wyprzedzania. Jak taki się wystraszy, to może następnym razem zastanowi się zanim wyjdzie w nocy bez oświetlenia.

Poza tym, jeżdżąc rowerem, częściej muszę zwalniać, albo nawet przepuszczać samochody, które wymusiły pierwszeństwo, niż jeżdżąc samochodem.

Teraz sytuacja się pogorszy, bo rower zawsze był mniej widoczny na drodze, a teraz to już w ogóle nie będzie go widać.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 03.03.2007, 16:41:32 Odpowiedz z cytatem
chineczka
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 24
Skąd: gdzies kole"Kwitnącej Wiśni"
Register IP:


nio to czas przyznac sie bez bicia jezdze na rowerku bez swiateł bo cusik sie przy nim popsuło ale moje przypadki z rowerami i autkami nie zaleza od swiateł tylko od wyobrazni kierowcow ktorzy czasem maja jej za duzo WoooW ale jak najbardziej jestem za jazda na swiatełkach przez cały rok to zawsze troszke wiecej bezpieczenstwa Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 03.03.2007, 18:20:44 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


qsx napisał:
ja mam prosbę do admina o zrobienie ankiety.

Zrobiona. PS. Sam mogłeś edytować swój pierwszy post i dodać ankietę Uśmiech...

No cóż, jeśli to poprawi bezpieczeństwo na drodze i % wypadków przez to się zmniejszy to jestem za, choć nie pomoże to bezmyślnemu zachowaniu się na drodze oraz braku wyobraźni i zdrowego rozsądku.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 05.03.2007, 11:00:48 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Światła przez cały rok i tak nie zmniejszą głupoty kierowców... No a zamiast wymyślać ustawy o światłach, to mogliby pomyśleć o naprawie dróg w Polsce - przydałaby się na pewno bardziej.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
 Światła? 
PostWysłany: 10.03.2007, 10:13:14 Odpowiedz z cytatem
qsx
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 62
Skąd: Zelów
Register IP:


Na to , to nie mamy co liczyć w najbliższym czasie.
Od kwietnia będziemy jeździć na światełkach wiec zobaczymy co się zmieni i czy na lepsze czy gorsze.
Pozdrowinia
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon