FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 23.11.2005, 19:17:03 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


Znalazłam wyniki ciekawych badań
http://www.dzieci.org.pl/sdsinew/news/news.php?subaction=showfull&id=1132655780&archive=&start_from=&ucat=5&&alone=.
Co o nich sądzicie, czy są zbierzne z Waszymi poglądami na życie, czy jak w większości badań, mają nas podnieść na duchu??
Cytat:
W hierarchii wartości młodych Polaków na pierwszym miejscu jest rodzina. Życie pełne wrażeń zajmuje jedno z ostatnich miejsc – wskazują wyniki badań prof. Marii Czerwińskiej-Jasiewicz z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dane wyłaniające się z tych badań przeczą tezom o zepsuciu współczesnej młodzieży i kryzysie rodziny.

W prowadzonych od 1997 r. badaniach uczestniczyło 800 uczniów gimnazjów, liceów i techników w wieku 14-15 lat oraz 17-18 lat.

PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZNA RODZINA
MĄDROŚĆ, SZCZĘŚCIE I PRZYJAŹŃ
CHŁOPCY CENIĄ NIEZALEŻNOŚĆ


Biorąc pod uwagę wiek respondentów, dziwi mnie chęć posiadania rodziny. Z moich obserwacji wynika, że jest wręcz odwrotnie. Ale dość o mnie. Czekam na Wasze wypowiedzi. Uśmiech...

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWin981024x768
PostWysłany: 24.11.2005, 16:11:14 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


A ja sądziłem, że priorytety Polaków ograniczają się do sentencji: NAJEŚĆ SIĘ, WYSPAĆ, WYPIĆ I ZAPALIĆWykrzyknikWykrzyknik
A tu proszę, zamurowało mnie, ale nie należy przeceniać tego typu badań, bo to tylko badania (Tusk też miał wygrać wybory).
Moja najważniejsza wartość (może się jeszcze zmieni kiedyś) - PRZYJACIELE, bo przekonałem się, że nie ważne gdzie, kiedy, za ile, ale ważne Z KIM!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      SafariMacOSX1024x768
PostWysłany: 24.11.2005, 16:45:48 Odpowiedz z cytatem
katrynka
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 60
Skąd: ze wsząd
Register IP:


Przyznam sie ze jestem bardzo sceptycznie nastawiona do tego typu badan. Statystyka to bardzo madra nauka ale przeciez: jesli Ty Jagdo masz mozg a mnie tego narzadu brak to statystycznie biorac jest z nas para polglowkow Mruga 2
A tak calkiem serio to bardzo budujace. Zastanawiam sie tylko kiedy sie respondentom zmieni.
Moj system wartosci jest lekko pogmatwany (u podstaw) natomiast jego wierzcholek to niezmiennie: rodzina (ta najblizsza!Wykrzyknik!) i przyjaciele.
I tak juz chyba zostanie...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
 Jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze? 
PostWysłany: 26.12.2006, 22:13:48 Odpowiedz z cytatem
Przemysław Chrust
Miętki
Miętki
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 12

Register IP:


Ważne jest jak jest sformułowane pytanie, jakie są możliwe odpowiedzi i najważniejsze kto wyciąga wnioski. Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon