FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Śmieci!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 10.05.2005, 23:35:41 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Nie obrażając tych inteligentnych zwierzątek musze stwierdzić że ludzie to świnie!
Przechodziłem przed chwilą ulicą Sienkiewicza (między godziną 24:00 a 1:00) i prawie przed kościołem na trawniku wywalone zostały stare zniszczone łóżka i tapczany oraz parę zdezelowanych krzesełek. W dodatku na ulicy Kościuszki również na trawniku w okolicach szkoły 2 można obejrzeć "przepiękny monument" z pięciu zniszczonych opon samochodowych.
Brak słów, poprostu brak słów...
Rozumiem gdy ktoś wyrzuci takie rzeczy przy jakimś śmietniku lub koszu gdzie co jakis czas kursują śmieciarki i mogą to zabrać, ale w takich miejscach? Takiego zachowania nie sposób zrozumieć.
Lenistwo? Flejtustwo? Brak wychowania? Jedynie WIEŚMAK mógł to zrobić.
Ciekaw jestem kiedy to sprzątną...

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 11.05.2005, 06:21:26 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Nie ma co się tak denerwować, Danon. Już tłumaczę, o co chodzi: roznoszone były ulotki, na których była informacja, że będą zbierane odpady niegabarytowe (czy jakoś tak to się nazywa). Ale z drugiej strony, to masz zupełną rację. Żeby wywalić taką kupę złomu przed samym kościołem... Szczyt! Ludzie już mają poje*ane we łbach, ale co zrobić... Nic na to nie poradzimy. :(

Na mojej ulicy koleś, który mieszka po drugiej stronie ulicy też wywalił opony, ale teraz widze, że już ich nie ma. Nie wiem, może jeździli i zbierali, albo sam sprzątnął.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 11.05.2005, 09:06:59 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Może i masz rację, ale stare łóżka i tapczany? Niegabarytowe rzeczy? Hmm...

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 11.05.2005, 09:22:07 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


hehehe, Danon nie miałeś ulotki Uśmiech... Fakt nie były one za duże ale były. To że przed kościołem, hmmmm nie wiem jak to wyglądało ale skoro tam ktoś mieszka to gdzie miał to położyć? Według mnie powinien być jakiś plac w Zelowie gdzie ludzie by mogli zawiść takie rzeczy a nie kłaść je na chodniki. I ten komunikat powinien być skierowany do władz Exclamation
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 11.05.2005, 09:34:28 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


bkb napisał:
hehehe, Danon nie miałeś ulotki Uśmiech...


Sorry bkb ale nie było mnie w kraju, strasznie ubolewam nad tym że nie otrzymałem ulotki he he he... Język

Jeśli to była tzw. wystawka to wszystko OK, ale to o czym pisałem na początku, tzn. o wyrzucaniu śmieci gdzie popadnie to realna rzeczywistość. Napewno chodzicie do lasu... a tam można tego typu rzeczy-śmieci niestety napotkać na każdym kroku. I o czym to świadczy...?

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 11.05.2005, 09:41:42 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Danon napisał:

Sorry bkb ale nie było mnie w kraju, strasznie ubolewam nad tym że nie otrzymałem ulotki he he he... Język

żałuj Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby miała bardzo bogatą szatę graficzną Suszę zęby Suszę zęby Suszę zęby

A że ludzie to świnie i wyrzucają śmieci do lasu czy na pobocze ulic w naszej gminie to fakt Smuteczek Nie wiem co to za ludzie, gdzie oni mają jakiekolwiek skrupuły Question Wywalą takie śmieci a potem dzieciaki ze zelowskich szkół muszą to sprzątać. Co to za polityka. Mam nadzieję że te dzieciaki co to teraz zbiera w przyszłości nie będą same śmieci wyrzucać w takie miejsca. Bo rocznik , 1950, 1960 i 1970 nie miał takiej edukacji ekologicznej a jej skutki są widoczne i śmierdzące.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 11.05.2005, 12:07:58 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


Cytat:
Bo rocznik , 1950, 1960 i 1970 nie miał takiej edukacji ekologicznej a jej skutki są widoczne i śmierdzące.


@bkb

Nie wiesz nic na ten temat a się wypowiadasz Twisted Evil gwarantuje ci że lasy 20 lat temu i dawniej były duzo mniej zanieczyszczone.

Zjawisko wyworzenia śmieci do lasów będzie się nasilało a zaczeło się od zamknięcia wysypisk i wprowadzenie odpłatności od ich wywozu i składowania, nie każdego stać na to i efekty widać Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 11.05.2005, 14:30:58 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Wiesz ludzie w dzisiejszych czasach niektórzy przynajmniej i szkoda im na paliwo do samochodu a kase na winko maja Suszę zęby
I też szkoda im nosić tak daleko na wysypisko i wywala to przed dom Suszę zęby I wtedy ktoś z gminy to wywiezie na śmietik. Albo ktoś sie tym zaopiekuje i sprzeda za 100 zł zeby miec na 3 wina :d Polska zeczywistośc... Uśmiech krzywy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 11.05.2005, 15:07:33 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Hehe, Kornik, chyba tylko ty kupujesz takie drogie wina... :P

A tak naprawdę, to kiedyś nie było tych wszystkich plaskikowych butelek, torebek, opakować, etc. więc nie było też czego wyrzucać. Ludzie do mleka mieli jedną szklaną butelkę (pamięta to ktoś?), na zakupy chodzili z koszykiem albo 'siatką'. Kto to wtedy widział, żeby dostawać foliówki w biedronce... ;)

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
      MSIEWinXP1280x1024
PostWysłany: 11.05.2005, 15:11:47 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


bkb napisał:
Bo rocznik , 1950, 1960 i 1970 nie miał takiej edukacji ekologicznej a jej skutki są widoczne i śmierdzące.


ej ej ej... Ja jestem z rocznika 70 więc mogę się obrazić takimi słowami LOL

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWin981024x768
PostWysłany: 11.05.2005, 18:11:40 Odpowiedz z cytatem
jagda
Ostry
Ostry
Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 249
Skąd: Zelów
Register IP:


bkb napisał:
Według mnie powinien być jakiś plac w Zelowie gdzie ludzie by mogli zawiść takie rzeczy a nie kłaść je na chodniki.

Jakieś 5 może 6 lat temu (a może dawniej Mruga 2 ) funkcjonował kontener na "trytfie" (mam nadzieję, że nie tylko moja rodzina tak mówi i wiecie o co chodzi ). Można tam było sobie legalnie zostawić wszystko, prosili o nie pozostawianie przed pojemnikiem itp, ale wszystko ładnie zabierali. Niestety ktoś doszedł do wniosku, że jest to nieopłacalny dla miasta interes i kontener zniknął, a stare przyzwyczajenia zostały. Zresztą jednorazowe wywiezienie kontenera (takiego jak przy blokach są) kosztowało rok temu 150 zł kogo na to staćPytajnik? Edukacja to ważna sprawa, ale nawet najbardziej wyedukowany człowiek nie będzie szedł przez całe miasto np z papierkiem po lodach dlatego że oszczędza się na koszach i na wywozie, a co dopiero mówić o tapczanie LOL . Tak jak pisałeś powinien ten komunikat trafić do władz, ale nawet jeśli trafi, to znajdą 1500 innych ważniejszych rzeczy do opłacenia...

_________________
to mówiłem ja Jarząbek... Mruga 2
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWin981024x768
PostWysłany: 11.05.2005, 20:21:02 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Puaro napisał:

Nie wiesz nic na ten temat a się wypowiadasz Twisted Evil gwarantuje ci że lasy 20 lat temu i dawniej były duzo mniej zanieczyszczone.


Nie zrozumiałeś Smuteczek chodzi o to że dzieciaki co zbierają teraz śmieci w akcji sprzątanie świata (mam nadzieję) ze w przyszłości same nie będą wyrzucały śmieci do lasów. A roczniki 1950, 1960 i 1970 (bez obrazy ale nie mam na myśli wszystkich osób) to nie miały takiego sprzątania i może nie wiedzą ile pracy kosztuje takie sprzątanie. No niestety a kto wyrzuca śmieci? Dziadek co ma 70 lat czy dziecko, które ma 10 lat pójdzie do lasu i wyrzuci worek ze śmieciami Question Robią to ludzie którzy mają około 50, 40 czy 30 lat. (więc bez obrazy, to nie do tych którzy mają kulturę osobistą).

Co do zamknięcia wysypiska to fakt że nie których ludzi nie stać. Więc gmina jak już powiedziałem powinna zrobić jakiś plac gdzie ludzie będą mogli przywozić śmieci i tam zostawiać za darmo. I kiedy taki plac by był to ty co wyrzucają śmieci do lasów powinni dawać takie kary żeby im się odechciało raz na zawsze.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 21.05.2005, 13:25:26 Odpowiedz z cytatem
Bufu
Miętki
Miętki
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 8
Skąd: niemcy
Register IP:


no macie peche naprawde brak kultury..heh
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1024x768
PostWysłany: 21.05.2005, 14:18:52 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


ja bym jednak mimo całego okroponego zachowania całego społeczeństwa pozostała przy takich nazwach, jakich się uczyliśmy w szkole. czyli ludzie to ludzie a świnie to zwierzęta.
teraz naszym zadaniem jest sprawić, by to było prawdą: CZŁOWIEK - TO BRZMI DUMNIE. i niech ta duma była uzasadniona, np. poprzez czystość
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
 Śmieci! 
PostWysłany: 22.11.2005, 11:23:30 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Informacja ze strony Zelowa o kolejnej wystawce odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta i gminy Zelów:

www.zelow.pl

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
      FirefoxWinXP1024x768
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon