FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj -> Szacunek czy szarlatanizm?

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 10.04.2005, 07:55:32 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Danon napisał:
Widzę bkb że się bardzo zbulwersowałeś tą sprawą... wyluzuj... :


.....hmm, zbulwersowałem, raczej zaniepokoiłem że niektórzy ludzie przekładają prawdziwą wiarę i sięgają niechrześcijajńskich metod wyznania jej, ale po co? Aby zaistnieć i pokazać się?

Danon napisał:
bo Ci włosy na plecach zaczną rosnąć i wystawać zza koszulki LOL


.... sam to wymyśliłeś? Bez komentarza dalszego.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 10.04.2005, 13:35:16 Odpowiedz z cytatem
MalyMike
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 20 Mar 2004
Posty: 50
Skąd: Zelów
Register IP:


Tak czytam tą konwersacje pomiędzy Danonem i bkb i zastanawiam się po co tem hałas. Każdy z nas ma swój rozum i żegna Jana Pawla w sposób jaki mu się wydaje jak najbardziej odpowiedni. Ja osobiscie gdy dowiedziałem się że Papież odszedl pojechałem do Częstochowy gdyż uznalem że jest to najbardziej odpowiednie miejsce dla uczczenie jego pamięci, także w dniu pogrzebu byłem na Jasnej Górze.Nie wiem czemu tak zrobiłem i nawet się nie zastanawiam.Wiele osób napewno stwierdzi że było to głupie zachowanie ale to jest ich sprawa.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 10.04.2005, 17:22:57 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Na pewno znajdą się i tacy, którzy stwierdzą, że to było głupie. Ja jednak myślę, że to jednak święte miejsce i to zupełnie co innego jest jechać na Jasną Górę niż pod muzeum!

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 10.04.2005, 18:01:12 Odpowiedz z cytatem
zgrzewa
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 371
Skąd: Zelów
Register IP:


[mwl] napisał:
Ale wydaje mi się, że czasem niektórzy przesadzają. Tak jak na przykład z łańcuszkami na gadu-gadu! Że niby co, że nie wyśle łańcuszka dalej, to nie mam szacunku dla Papieża, że mi na Nim nie zależy?


dokładnie. w ogóle wszystkie łańcuszki szczęścia są bezsensowne i zabobonne. I łączyć coś takiego ze śmiercią Jana Pawła II? :/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 10.04.2005, 18:03:38 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


No właśnie mwl.
Co innego pojechać na Jasną Górę czy pójść do kościoła a co innego składać kwiaty pod muzeum czy ulicy i tu o to chodzi.

A o tych łańcuszkach na gg czy przez sms do wogóle już nie gadam bo to chore jest. Niektórzy wogóle się nie zastanowią i wyślą to dalej, ale po co. (stop zabobonom)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 10.04.2005, 20:31:25 Odpowiedz z cytatem
Nightcrawler
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 142
Skąd: Bełchatów
Register IP:


Zgadzam się z tym, że te łańcuszki na gg są chore. Jak ktoś chce to się pomodli za papieża albo gdzieś pójdzie a te łańcuszki to żerowanie na śmierci papieża i niepotrzebne śmieci.............

_________________
Nie ważne jakim się jest, ważne kim się jest.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 11.04.2005, 09:02:24 Odpowiedz z cytatem
romek
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 297
Skąd: Londek (UK)
Register IP:


Malo tego, to jest moim zdaniem przejaw kompletnego pomieszania praktyk. Ja rozumiem, że w obliczu śmierci niektórzy zachowują się nieco irracjonalnie i zamiast najzwyczajniej w świecie pomodlić się o duszę zmarlego, zaczynają tworzyć jakieś dziwne zwyczaje, ale to co się dzialo w Polsce podczas okresu "żaloby narodowej" to już byla moim zdaniem totalna szopka i wielkie przedstawienie, zwlaszcza rozgrywające się na polu medialnym. Mam wrażenie, że Polacy za wszelką cenę chcieli udowodnić sobie i innym jak bardzo kochali papieża. Musialo być spektakularnie i z pompą. A bylo żenujące.
Jakże to dalekie od zwyczajowego czasu zadumy i kontemplacji...
PS. I spróbujcie wytlumaczyć jakiejś nastolatce na gg, że w Paphos na Cyprze nie ma ulicy Jana Pawla II. W rezultacie stwierdzila, że mam protestanckie podejście do papieża... Czy już nie wolno po swojemu przeżywać okresu żaloby??
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
 Szacunek czy szarlatanizm? 
PostWysłany: 11.04.2005, 12:30:29 Odpowiedz z cytatem
bkb
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 168
Skąd: Zelów
Register IP:


Widze że coraz wiecej osób ma podobne zdanie do mojego i zauważa że w polsce coraz więcej osób "uprawia" zabobony. Trzeba temu zapobiec, bo to może doprowadzić do złych rzeczy.

romek napisał:
Ja rozumiem, że w obliczu śmierci niektórzy zachowują się nieco irracjonalnie i zamiast najzwyczajniej w świecie pomodlić się o duszę zmarlego, zaczynają tworzyć jakieś dziwne zwyczaje, ale to co się dzialo w Polsce podczas okresu "żaloby narodowej" to już byla moim zdaniem totalna szopka i wielkie przedstawienie, zwlaszcza rozgrywające się na polu medialnym.


Pole medialne. To jest w części wina mediów (choć rolą mediów jest pokazywanie tego co się dzieje gdzie indziej) ale Polskie społeczeństwo nie jest przygotowane (dojrzałe) na media. Przez co tworzy się to czego jesteśmy świadkami. Zamiast zobaczyć i zinterpretować przekaz medialny (a wiadomo jest on ozdobiony, przyprawiony aby wzbudzał sensację) to polacy wzorują się na nim (nie mają własnego zdania) i chcą być tacy sami jak inni. Przez to jak gdzieś ludzie zapalili znicze na ulicy Jana Pawła II to w innych miastach robili to samo(brak indywidualizmu!).
Robili to pod publikę czy mieli taką wolę? Ja myślę że wsród nich byli jedni i drudzy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Małpi Gaj
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 2 z 2  
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon