FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> SPZOZ w Zelowie - agonia czy zapowiedź rozkwitu

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 22.08.2011, 21:24:38 Odpowiedz z cytatem
Rogn
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź, czasami Zelów
Register IP:


SPZOZ w Zelowie obejmuje podstawową opieką zdrowotną około 6500 pacjentów. Jak wynika ze strony łódzkiego NF na również podpisaną umowę na świadczenia z zakresu ginekologii i położnictwa, oraz rehabilitacji medycznej. Zapomniałem o kukułczym jaju jakim jest medycyna szkolna (podobno nikt tego nie chce). Poza tym, przyjmuje w poradni chirurg, neurolog, laryngolog. Również wykonywane są badania z medycyny pracy.

W SPZOZ zatrudnionych jest około 20 osób.

Czy publiczny ZOZ ma rację bytu? Czy też powinien się on przekształcić w niepubliczny ZOZ?.

Jeżeli ma być nadal publiczny zakładem, czego osobiście jestem zwolennikiem, to organ załozycielski jakim jest urząd miejski powinien zacząć traktować jego poważnie.

Sama zmiana dyrektora niczego nie zmieni. Potrzebne jest znaczne dofinansowanie, które pozwoliłoby dostosować tą przychodnię do obecnych realiów. Kto był ostatnio w tej przychodni wie o czym piszę.
Ponury wystrój, stare sypiące się szafki kartoteczne, wyeksplatowany sprzęt medyczny.
O takiej perdole jak brak parkingu personelu i pacjentów nie wspomnę(obecny jest podobno obstawiony samochodami pracowników urzędu miasta).

Aj bym zapomniał, czy przypadkiem w przychodni nie brakuje lekarzy ze spacjalizacjami wymaganymi do pracy w POZ?. Inerniści, lekarze rodzinni, pediatrzy są mile widziani.

Mam nadzieję, ze pani Burmistrz zdaje sobie z tego sprawę. A jej poczynania nie ograniczą się do zmiany dyrektora.

Jeżeli nie to lepiej przekształcić zakład w niepubliczny. Ale nalezy pamiętać, że zakład niepubliczny ma przynosić zysk swoim właścicielom.
Publiczny ma natomist wychodzić na zero.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 24.08.2011, 19:55:34 Odpowiedz z cytatem
Rogn
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź, czasami Zelów
Register IP:


Ludzie czytaja, nikt nie komentuje. No to jeszcze troszkę pomarudzę.

Pierwszą zmianą w SPZOZ będzie zmiana dyrektora.
Pani burmistrz została chyba zaskoczona koniecznością przeprowadzenia konkursu na dyrektora.
Ustawa z dnia 15.04.2011 r. o działalności leczniczej narzuca konieczność przeprowadzenia konkursu na stanowisko kierownika podmiotu leczącego. Zmiany weszły z dniem 01.07.2011.
Ustawa określa kto może być dyrektorem (kierownikiem).

Osoba taka musi:
1) posiadać wykształcenie wyższe;
2) posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika;
3) posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy;
4) nie została prawomocnie skazana za przestępstwo popełnione umyślnie.

Czyli kierownikem nie musi być lekarz, ale wtedy musi mieć zastępcę lekarza.
Na oba stanowiska musi być przeprowadzony konkurs.

Należy się zastanowić czy tak mały SZOZ stać jest na dyrektora który nie jest lekarzem. Czy jest dla niego tyle pracy, żeby był w stanie "zarobić" na siebie. Według mnie nie jest stać. Ale to tylko moje zdanie Smile.

Z całą pewnością cieżko będzie znaleźć takiego lekarza menedżera w Zelowie Suszę zęby. Ale kto wie, może jakiś się w konkursie pojawi.

Jezeli nie będzie to lekarz, to pani Burmistrz już pewnie wie kto to ma być Suszę zęby.
Ale wtedy czekają SPZOZ dwa konkursy Smile.

tyle na dzisiaj c.d.n.
p.s. zdecydowanie wbrew temu co sądzi dr. Jeresak, dr. Ożarek był niezłym menedżerem. Cool
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 25.08.2011, 20:51:41 Odpowiedz z cytatem
Rogn
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź, czasami Zelów
Register IP:


No dobrze pofantazjowałem z tymi wyborami.
A teraz realnie co na 95% będzie z wyborami nowego dyrektora SPZOZ.
Jest wyjście dla pani Burmistrz.
W artykule 49 ustawy o działalności leczniczej znajdujemy takie punkty:

3. Jeżeli do konkursu nie zgłosiło się co najmniej dwóch kandydatów lub w wyniku konkursu nie wybrano kandydata albo z kandydatem wybranym w postępowaniu konkursowym nie nawiązano stosunku pracy albo nie zawarto umowy cywilnoprawnej, odpowiednio podmiot tworzący lub kierownik ogłasza nowy konkurs w okresie 30 dni od dnia zakończenia postępowania w poprzednim konkursie.

4. Jeżeli w wyniku postępowania w dwóch kolejnych konkursach kandydat nie został wybrany z przyczyn określonych w ust. 3, odpowiednio podmiot tworzący lub kierownik nawiązuje stosunek pracy z osobą przez siebie wskazaną po zasięgnięciu opinii komisji konkursowej.

No i w ten sposób będzie SPZOZ miał pasożyta ups. dyrektora wybranego przez panującą nam panią Burmistrz. W końcu koledzy partyjni też muszą być poobsadzani na stanowiskach. Suszę zęby Należy się tylko zastanowić, czy tak mały zakład stać na zatrudnianie: dyrektora, z-ce dyrektora d/s medycznych i księgowego. Tylko kogo to tak naprawdę obchodzi.

No to na dzisiaj koniec lektury. Cześć dalsza oczywiście nastąpi.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 26.08.2011, 10:15:14 Odpowiedz z cytatem
boomba
Miętki
Miętki
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 3

Register IP:


Czyżby pseudo konkurs i dyrektorem zostanie osoba już wybrana?Pytajnik?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1024x768
PostWysłany: 26.08.2011, 13:36:22 Odpowiedz z cytatem
Rogn
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź, czasami Zelów
Register IP:


boomba napisał:
Czyżby pseudo konkurs i dyrektorem zostanie osoba już wybrana?Pytajnik?


Hmm Pani Burmistrz jest na dobrym poltykiem, dlatego raczej nie powinna wybrać tego rozwiązania. Poczekamy, zobaczymy Suszę zęby .

W każdym razie nowego dyrektora czeka na sam początek konkurs ofert w NFZ.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 26.08.2011, 15:00:31 Odpowiedz z cytatem
Diiderot
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 66

Register IP:


Sztucznie nakręcany temat. Poczekajmy na rezultaty a póżniej będziemy oceniać i ewentualnie krytykować. W chwili obecnej wypowiedzi twórcy tematu moim zdaniem mają na celu zasiać niepewność i podejrzliwość . Moje pytanie tylko komu to jest teraz potrzebne.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1280x1024
PostWysłany: 26.08.2011, 15:49:29 Odpowiedz z cytatem
Rogn
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź, czasami Zelów
Register IP:


Diiderot napisał:
........ Moje pytanie tylko komu to jest teraz potrzebne.


Jak się komuś nie podoba, wie wszystko to o czym się pisze, niech nie czyta.
Temat ten jest powazniejszy, niż się wielu osobom wydaje.
Z SPZOZ identyfikuje się wielu starszych mieszkanców Zelowa i okolic.
Jest to jak sami mówią "ich przychodnia", oni ją "budowali".

Pewnie najlepiej dla władz miasta jest pozbyć się tego balastu i stworzyć w to miejsce następny niepubliczny zakład. I wcześniej czy później to nastąpi. Tak się stało w Bełchatowie, gdzie świadczenia z podstawowej opieki zdrowotnej prawie w całości świadczone sa w niepublicznych zakładach. Prawie w całości, bo jest mała przychodnia przy szpitalu.

Niepubliczne zakłady jak już wcześniej pisałem mają zarabiać kasę dla swoich właścicieli. Dlatego nie chcę kontraktować z funduszem niektórych świadczeń, oczywiście tych za które płacone są niewielkie pieniądze, przykładem może tu być medycyna szkolna.
W publicznym natomiast kontraktuje się też te mało dochodowe, ale społecznie potrzebne.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 26.08.2011, 16:34:50 Odpowiedz z cytatem
Rogn
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź, czasami Zelów
Register IP:


Widzę, że zwolennicy pani Burmistrz wzieli się do roboty. Wyjaśniam, nie jestem zwolennikiem, ani przeciwnikiem pani Burmistrz.
Wychodzę z założenia, lepiej zapobiegać niż leczyć.
I żeby znowu nie było "mądry Polak po szkodzie".

A pani Sewrynie proponuję pisać w kąciku "nasza twórczość".
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 27.08.2011, 06:31:30 Odpowiedz z cytatem
boomba
Miętki
Miętki
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 3

Register IP:


No dobra dyrektor już jest przesądzony,będzie nowy a co z pracownikami tej przychodni przecież oni też są ludźmi i można by im było poświęcić choć małą chwilkę.Ja na ich miejscu obawiałbym się takich zmian bo wiadomo nowa władza niesie za sobą jakieś zmiany a na początek zazwyczaj robi się wymianę personelu ,wiem co było u mnie w zakładzie pracy.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 30.08.2011, 20:03:05 Odpowiedz z cytatem
Rogn
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź, czasami Zelów
Register IP:


Chciałbym pani sewerynie dobrą wiadomość przekazać. Do psychiatry skierowanie nie jest potrzebne.

Padło pytanie co z personelem.
Tu musze uspokoić, jeżeli przychody pod opieką nowego Dyrektora będą przynajmniej takie same, to nie powinno się nic zmienić.
Gorzej jeżeli zabraknie kasy na dyrekcję przychodni, Wtedy są możliwe trzy rozwiązania.
Pierwsze - pozbyć się tych działalności które nie przynoszą kasy. Czyli np. zwolnić lekarzy specjalistów na których przychodnia nie ma podpisanych umów z funduszem. Pomysł ciekawy jednak mało prawdopodobny ponieważ inne przychodnie w Zelowie też dorzucaja jako bonus dla zdeklarowanych pacjentów jakąś szczątkową specjalistykę.
Drugie - zwolnić pracownice rejestracji, a ich zakres obowiązków dołożyć pielęgniarkom. W większości małych przychodni nie ma już rejestratorek ewentualnie jest jedna zatrudniona na godziny ranne. Pomysł równie ciekawy lecz mało prawdopodobny (kto zwolni osoby donoszącę pani Burmistrz lub żonę radnego LOL )
Trzecie rozwiązanie - obniżyć pensje pracownikom (bez komentarza).
Ale tak jak napisałem te rozwiązania są możliwe w przypadku nie bilansowania się przychodów i kosztów.

Natomiast jeżeli SPZOZ przekształci się w niepubliczny to wszystkie trzy rozwiązania są możliwe, a dwa ostatnie bardzo prawdopodobne.

P.S. Oczywiście zwiększyć można również przychody. Ale wiedza kosztuje Język .
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 31.08.2011, 10:09:23 Odpowiedz z cytatem
Rogn
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź, czasami Zelów
Register IP:


Proszę administratorów forum o usunięcię postów Seweryny lub przeniesienie w inne miejsce. Sa one nie na temat. Pisane żeby "rozmydlić" temat.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 31.08.2011, 13:26:51 Odpowiedz z cytatem
seweryna
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 387
Skąd: Zelów
Register IP:


Na temat, na temat są posty Seweryny. Mało tego, w sposób łopatologiczny wnoszą świeży powiew do tych kabotyńskich wątków, kierowanych z fałszywie pojmowaną życzliwością, do niezorientowanych czytelników. Komu wygodnie pisać prozą, niech pisze prozą, a komu rymami, niech rymuje. Proszę Administrację o nie usuwanie moich postów.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinXP1280x800
PostWysłany: 31.08.2011, 17:31:00 Odpowiedz z cytatem
boomba
Miętki
Miętki
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 3

Register IP:


Pani Krystyna wrzuca swoje wiersze na forum ,bo pewnie jej wydany tomik to nie wypał Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 31.08.2011, 20:04:58 Odpowiedz z cytatem
seweryn
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 22

Register IP:


Witam w nowym temacie .
Już miałem nadzieję ,że dyskusja będzie merytoryczna a tu pani Seweryna ze swoja poezją wjechała .
Proponuję się więc zwrócić do administratora sieci ,żeby te wiersze jak leci umieszczał w dziale śmieci .
O kurcze to rymowanie Seweryny to chyba jednak poważna choroba bo ja się tez chyba zaraziłem .
A tak na poważnie to widzę ,że Rogn ma szeroką wiedzę i pewnie doradził by w tej sprawie Pani Burmistrz dużo lepiej niż robią to jej obecni doradcy. A może podjął by się roli dyrektora przychodni - jeśli należy do odpowiedniej partii to szanse by miał spore - pytanie tylko czy mając taka wiedzę i jak widzę znając realia będzie mu się chciało .
Jak to zwykle bywa z konkursami już pewnie wiadomo , kto Ożarka zastąpi no ale całe przedstawienie pod tytułem konkurs na dyrektora przychodni się odbyć musi bo urzędnicy lubią takie przedstawienia za nie swoja kasę organizowane .
O to ,że nie będzie dwu kandydatów to bym się nie martwił - znajdzie się w szeregach PSL jakiś niby - kandydat co papiery złoży żeby się konkurs odbył jak należy . Jak będzie się działo po wyborze nowego dyrektora to zobaczymy dopiero po fakcie . Nie zgadzam się z niektórymi tu piszącymi ,że temat jest sztucznie rozdmuchany . Jeżeli coś pójdzie nie tak to szybko się żywot tej przychodni skończy bo konkurencja w Zelowie jest ostra o czym świadczy chociażby duża aktywność na tym forum pani Seweryny .
Nie wiem tylko co jest grane bo dr. Ożarek po urlopie wrócił normalnie do pracy a w jego sytuacji to powinien olać Panią Burmistrz i sobie trochę odpocząć i na coś pochorować .

_________________
seweryn
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariWinNT1280x720
 SPZOZ w Zelowie - agonia czy zapowiedź rozkwitu 
PostWysłany: 31.08.2011, 20:26:16 Odpowiedz z cytatem
Rogn
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź, czasami Zelów
Register IP:


W sumie temat z mojej strony wyczerpany. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania lub chce podyskutować to zapraszam.

Oczywiście na nic nie wnoszące posty pani Seweryny odpowiadać nie będę. W końcu to kolejna "gołębica". Z tego co dochodzi do mnie, to liczy ona na powrót do pracy w SPZOZ Wink. Ale na szczęście jej umiejętność chowania się po kątach jest powszechnie znana.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 1 z 3  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon