FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Czy dyrektor przychodni straci posadę?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 14.08.2011, 21:20:53 Odpowiedz z cytatem
seweryna
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 387
Skąd: Zelów
Register IP:


Jestem zdegustowana treścią wypowiedzi niektórych forumowiczów. Opłakujących nadal wyborczą porażkę Pana S.M. chciałam wyprowadzić z błędu. Na litość boską, jak dotąd, w całym cywilizowanym świecie nie ma monopolu na sprawowanie władzy. Wyjątkiem są takie państwa jak Białoruś i Kuba, ale świat odżegnuje się od wszelkich związków, z powszechnymi tam metodami sprawowania władzy. Nie rozumiem więc, dlaczego na tym forum, w wypowiedziach „kaktusa”, tudzież nijakiej „mai”, między wierszami, albo i wprost, wyczuwa się żal i rozgorączkowanie względem tego, co po 14- latach na szczęście, dzięki mądrości i rozsądkowi społeczności zelowskiej, miejmy nadzieję, bezpowrotnie odeszło. Sądzę, że tworzony przez te, oto stare wygi, paradygmat, jest właściwie odczytany przez społeczeństwo Zelowa, rozumiejące, że w sektorze publicznym bez wykształcenia akademickiego nie sposób jest w obecnej rzeczywistości zarządzać czymkolwiek.

Wracając jednak do meritum sprawy, z pełną świadomością zwracam uwagę forumowiczów - PAN Ożarek NIE WYCIĄGNĄŁ PRZYCHODNI Z DŁUGÓW „…dzięki znajomości w środowisku medycznym”, jak pisze kłamliwie „Seweryn”, (czy zbieżność z moim nickiem tylko przypadkowa????) ale przeciwnie, kosztem tego środowiska.
Pamiętam, jak obniżał wysoko kwalifikowanym pracownikom z 30-letnim doświadczeniem w zawodzie, pobory do 600 złotych miesięcznie, ze złośliwym zadowoleniem zwalniał z pracy, nie przestrzegając Kodeksu Pracy, za co został przywołany do porządku wyrokiem Sądu Rejonowego w Bełchatowie i ponownie, mimo odwołania się, przez Sąd Okręgowy w Piotrkowie Tryb. uszczuplając tym samym okrutnie, bajońsko i niepotrzebnie skromne fundusze placówki, gdyż jako strona przegrana, musiał niestety ponieść koszty sądowe. Zakrawa to, rzecz jasna na żenadę, a nie na sukces Pana Ożarka.
A prawda jest taka, że Przychodnia wydźwignęła się z długów dzięki podatnikom, gdyż, to z ich pieniędzy, z gminnych funduszy, przy sprzyjającym podejściu Pana S.M. spłacone zostały długi, w które wcześniej placówka popadła, przez bezmyślne rządy tegoż samego pana burmistrza.
Dalej niejaki „Seweryn” pisze: - „…jak zechce to się na panią burmistrz wypnie a lekarze pójda za nim. Raz już przecież z sukcesem tak zrobił a po co wrócił do przychodni państwowej to nie wiem…”
Na to odpowiem tak: - „Pójda za nim te nieudaczniki, co se same nie poradzą”, bo już skreślili ich poważni i liczący się na rynku usług medycznych kontrahenci.
A dlaczego wrócił do przychodni państwowej? A no wrócił dlatego, bo nie miał innego wyjścia, BO TONĄCY SIĘ BRZYTWY CHWYTA, bo nie miał szacunku dla prawa i ludzi, bo jest ignorantem, osobą konfliktową, zarozumiałą, z którą na dłuższą metę nie chcieli współpracować w MEDYKU. Z autopsji wiem, że gdy wrócił z MEDYKA do Przychodni Publicznej, to przyszło za nim raptem niespełna 50 pacjentów.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      MSIEWinNT1280x800
PostWysłany: 18.08.2011, 08:28:32 Odpowiedz z cytatem
seweryn
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 22

Register IP:


Szanowna pani Seweryno .Dla czego pisze pani ,że Maja34 jest nijaka - czy tylko dla tego ,że stara sie pisac obiektywinie i widzieć rzeczy z szerszej perspektywy niż pani je widzi ?. Co do zbiezności nicków to zapewniam ,że jest ona przypadkowa bo ja tym samym nickiem posługuję sie na innych forach , na które zdarza mie sie wchodzić .
A przechodzac do własciwego tematu to z ostatniej wypowiedzi wynika ,że jest pani jedną z tych ze dwudziestu chyba nieszcześnic , które Ożarek odprawił na emeryturę . Piszac ,że ściągnął do tej przychodni nieudaczników obraża pani ludzi . Nikt na tym forum nie zgodzi się ,że np. dr. Jersak czy dr. Strugała albo Syrek czy nowo zatrudnione pielęgniarki są nieudacznikami i przyszli tu tylko po to bo nie mieli innego wyjścia .
Obraża pani najbardziej chyba dr. Jersaka , który jest , jak miałem sie okazję przekonać , dobrym lekarzem i bardzo miłym czlowiekiem .
Przy okazji wróce do tematu odejścia dr. Jersaka , w którym pani sie też wypowiadała . Niech spróbuje pani wyjaśnić forumowiczom jak to jest , że odeszedł w czasie jak już od kilku miesięcy rządziła pani Swierczyńska a powodem odejścia było podobno skonfliktowanie sie z jej poprzednikiem a wpisy w tym temacie urywaja sie w dniu wyborów ?
Jeżeli jest pani tą osobą co mi sie wydaje to rozumiem powód pani rozgoryczenia i wielkiej iliści jadu jaki wylewa pani na swojego byłego szefa . Odeszła przecież pani tworzyć własną przychodnię ( i przy okazji wyrwała poprzez sądy pracy maximum co sie dało ). A tu po latach efekt taki ,że interes idzie cienko i coraz cieniej a niedługo przestanie iść wcale a pewnie i długi do spłacenia pozostaną . A powodem tego bardzo frustrującego panią stanu rzeczy jest ten wredny Ożarek , który przy wsparciu nie mniej wrednego w pani ocenie ,poprzedniego burmistrza prowadził przychodnie tak ,że nie mieliście szans w uczciwej konkurencji . Dziwi mnie tylko ,że pani Świerczyńska nie przejrzała was o co w tym chodzi i za wawszą zapewne
namową postanowiła się pozbyć dobrzego fachowca jakim niewatpliwie jest dr. Ożarek .
A przechodząc do rzeczy bardziej ogólnych to z tego co zasłyszałem po Bełchatowie pani burmistrz Świerczyńska intensywnie poszukuje kto by tu przejął zelowską przychodnię bo podobno ona i jej ,, fachowcy ,, nie widzą możliwości żeby to dalej działało jako państwowa placówka. W tym miejscu stawiam pytanie retoryczne jak to robił dotychczas pan Ożarek ,że pensje podnosił , długi spłacał i wszystko szło jak należy?.
Mam tylko nadzieję ,że po tych rozpaczliwych poszukiwaniach chetnego na gminną przychodnię nie dostanie tego w łapy pani Seweryna wraz ze swą ekipą bo to by była dopiero klęska - chyba przyjdzie mi sie wtedy przenieść do BCM w Bełchatowie , o którym tak niepochlebnie wypowiadałem się w pierwszym moim poście .

    _________________
    seweryn
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
          OperaWinXP1024x768
    PostWysłany: 18.08.2011, 09:40:24 Odpowiedz z cytatem
    Maja34
    Plastyczny
    Plastyczny
    Dołączył: 05 Maj 2011
    Posty: 27

    Register IP:


    Będzie nowy szef przychodni w Zelowie

    Zmieni się dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zelowie.

    Obecny, Czesław Ożarek, złożył wypowiedzenie. Trwają przygotowania do rozpisania konkursu na to stanowisko.

    O tym, że Ożarek przestanie być szefem przychodni, głośno było po negatywnym wyniku audytu, jaki został w placówce przeprowadzony na zlecenie zelowskiego magistratu. Ostatecznie, jak przyznaje Urszula Świerczyńska, burmistrz Zelowa, po konsultacji z dyrektorem uzgodniono, że sam złoży wypowiedzenie z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

    - Chociaż automatycznie musimy rozwiązać z panem Ożarkiem umowę, i jako z dyrektorem, i jako z lekarzem, to mam nadzieję, że na podstawie nowej umowy będzie chciał dalej leczyć w naszej przychodni - zaznacza burmistrz Świerczyńska.

    Jednocześnie trwają przygotowania do ogłoszenia konkursu, w którym ma być wybrany nowy szef zelowskiej przychodni. Pisma w tej sprawie skierowano m.in do Izby Lekarskiej oraz Rady Miejskiej.
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
          OperaWinXP1024x768
    PostWysłany: 18.08.2011, 17:58:49 Odpowiedz z cytatem
    seweryn
    Plastyczny
    Plastyczny
    Dołączył: 02 Sie 2011
    Posty: 22

    Register IP:


    Może będzie szef , może szefowa a najpewniej to nowy właściciel .
    No to mój wywiad w tej sprawie jest zgodny z tym co ustaliła Maja34 - jakis czas temu pisalem ,że dr. Ożarek jest już na wypowiedzeniu. Malo prawdopodobne ,że sam złozył wypowiedzenie bo nie miało by to sensu żadnego ( traci przez to chociażby odprawę ). Gdyby przeprowadzone audyty i kontrole cos na niego znalazły to zapewne pani burmistrz w starym PSL - owskim stylu zgnoiła by go tak żeby sie juz nie pozbieral - tak przeciez robiła w poprzednich swych miejscach pracy . A tu tyle kontroli i kosztów z gminnej kasy i nic się nie znalazło . Nie wiem tylko po co były te wszystkie kontrole i koszty skoro pani burmistrz i jej zausznicy juz przed wyborami pisali i mówili ,że cała ta przychodnia i jej szef to nieporozumienie i trzeba sie go pozbyć . Po co więc teraz robić przedstawienie i ogłaszac jakieś konkursy za nasze podatników pieniądze .
    Pani burmistrz i tak obsadzi na tym stanowisku kogo zechce lub odda tę przychodnię komu zechce . No chyba ,że konkurs jest po to żeby jak coś nie wypali powiedzeć ,że nie było innego wyjścia bo taki był wynik konkursu.
    Mam tyklo nadzieję ,że nie skończy sie tak jak z dr. Jersakiem ,że zostanie z tej przychodni wyrugowany całkiem bo jednak leczyc to umie nie najgorzej i moja rodzinka będzie niepocieszona a pani burmistrz ubędzie wielu zwolenników tym sposobem.[/list]

      _________________
      seweryn
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            OperaWinXP1024x768
      PostWysłany: 18.08.2011, 18:00:05 Odpowiedz z cytatem
      seweryna
      Stara wyga
      Stara wyga
      Dołączył: 15 Lis 2010
      Posty: 387
      Skąd: Zelów
      Register IP:


      Sorki Pani Maju. W poprzednim moim poście wkradła się literówka, miało być - „niejakiej pani Mai”. Najmocniej Panią przepraszam.

      Re: "Seweryn"
      Panie "Seweryn" vel Ożarek! No cóż, nic Pan się nie zmienił. Nadal wyłazi z Pana płycizna myślowa ćwierćinteligenta, z którą nie chce mi się polemizować.
      A tworzyć własną Przychodnię, owszem odeszłam, bo nie dało się z panem współpracować na rzetelnych warunkach. To, co Pan pisze, to są przekłamane fakty, jakaś niezdrowa propaganda, która poza tym, że szkodzi Pana wizerunkowi, nie wiadomo czemu ma służyć. Jak idzie interes , też Pan nie może wiedzieć, bo i skąd? Po co więc dywagować, że źle?? Prawda jest taka, że moja Przychodnia w bieżącym roku otrzymała międzynarodowy certyfikat jakości usług ISO. Sądzę, że zdaje sobie Pan sprawę, co to znaczy dla firmy? No, to o czym my tu rozmawiamy?
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            FirefoxWinNT1280x800
      PostWysłany: 18.08.2011, 21:07:35 Odpowiedz z cytatem
      kowalski
      Miętki
      Miętki
      Dołączył: 18 Sie 2011
      Posty: 6

      Register IP:


      Seweryn vel Ożarek, a Seweryna to kto? Tak dla pewności.
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            FirefoxWinNT1600x900
      PostWysłany: 18.08.2011, 21:38:18 Odpowiedz z cytatem
      Rogn
      Miętki
      Miętki
      Dołączył: 18 Sie 2011
      Posty: 17
      Skąd: Łódź, czasami Zelów
      Register IP:


      Seweryna to pięlęgniarka zwolniona z SPZOZ przez dr. Ożarka. Prawdopodobnie pani Grudzińska.
      A czy Seweryn to dr.Ożarek? hmmm tego pewien nie jestem. Za dużo nieścisłości jest w jego wypowiedziach Suszę zęby.
      A kto ja jestem?
      Nie jestem z Zelowa Język.
      Ale trochę postaram się w najbliższym czasie zamieszać na tym forum. Dzisiaj mi się nie chce Język.
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            MSIEWinNT1280x800
      PostWysłany: 19.08.2011, 19:49:26 Odpowiedz z cytatem
      seweryna
      Stara wyga
      Stara wyga
      Dołączył: 15 Lis 2010
      Posty: 387
      Skąd: Zelów
      Register IP:


      Widzę, że dyskusja na forum jest żadna, ponieważ pewne grono piszących, nie jest w stanie odżegnać się od przekłamującego percepcję partykularyzmu, a tworzona przez nich publicystyka ma coś z gatunku fantasmagorii, która śmieszy i niepokoi jednocześnie.
      Dochodzi tutaj sprawa tożsamości. Jeżeli człowiek, z przewagą nikczemności nad pozostawionymi zasługami, schowany pod nickiem, komentując spektakl w gminnym teatrze historii , w którym odegrał główną rolę, chwalebnymi hymnami karmi demony przeszłości, to jest to, mówiąc delikatnie nieporozumienie. Taka forma i dodatkowo agresja wypowiedzi jest sama w sobie beznadzieją i dyskwalifikuje wiarygodność autora.
      Dotykanie bulwersujących tematów nie musi być jednoznaczne z opluwaniem jadem. Nieliczenie się z faktami, z ludźmi i z prawem, dorabianie teorii, gdybanie, pomówienia, insynuacje wynikające z domysłów i przewidywań są niestety męczące, ale też wyjaśniają dlaczego w prawnych uregulowaniach istnieje forma odwołania ze stanowiska.

      A kim jest „seweryna” ? Już kiedyś wyjaśniłam. Nie mam powodów, by wstydzić się swojej myśli. Pozdrawiam zatem nawiedzonych i zacietrzewionych, którym się wydaje, że Słońce powinno świecić tylko dla nich.
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            FirefoxWinNT1280x800
      PostWysłany: 19.08.2011, 19:52:23 Odpowiedz z cytatem
      seweryn
      Plastyczny
      Plastyczny
      Dołączył: 02 Sie 2011
      Posty: 22

      Register IP:


      No to widzę ,że pani Seweryna się zapieniła .
      Nie wiem tylko czemu pisze , że nazywam się Ożarek - prędzej bym się spodziewal ,że posądzi mnie o to ,że nazywam się Malinowski , Paczuszka albo ktoś z jego ekipy - tak przecież posądzała wcześniej innych forumowiczów jak pisali coś nie po jej mysli .Zapewne gdyby dr. Ożarek zechciał sie wypowiedzieć na tym forum to by sie tu zalogowal i jawnie coś napisał ale nie chce mu sie zapewne dzykusji pustych toczyć z takimi ludźmi jak pani Seweryna .
      Spieszę więc wyjasnic ,że jestem zelowiakiem z pochodzenia a że siedzę sobie teraz w pracy i się nudzę no to sobie piszę .A piszę sobie bo sytuację zelowskiej przychodni znam z prawie pierwszej reki a jej obecnego szefa tez dobrze znam. Miałem także okazję korzystac z tej wzorowej firny co to ma certyfikat ISO kupiony, ktorą pani Seweryna założyła .Ja ta firma prosperuje to nie trzeba nikogo pytac - ja oceniam tę firmę na bieżąco jak wracam sobie z zelowa w miesiacach zimowych a tu np. o godz 16 na dworze ciemno a w firmie Seweryny ( przychodnia w pałacyku przy ul. sienkiewicza jak by ktos nie wiedział ) tez ciemno i głucho i ani żywej duszy. W sumie to po co światło świecić skoro lekarza juz nie ma od dawna albo wcale nie było . Raz a było to kilka lat temu , to miałem nawet okazję zawitać do tej firmy jak przywiozłem do lekarza dość poważnie chorego członka mojej rodziny około godz. 15 a tu pani Jola mówi ,że dziś to juz go nikt nie zbada bo lekarza nie ma ale receptę na jakiś antybiotyk może mi wypisac bo jej doktor zostawił podbite in blanco . Była to ostatnia wizyta czlowieka z mojej rodziny w tej zacnej firmie ale po części jest to może powód ,że zechciało mi się cos napisac na tym forum.
      A co do certyfikatów ISO to moje szefostwo tez sobie go kupiło tylko nie wiadomo właściwie po co bo jakoś nie widze ,żeby coś lepiej przez to działało . [/list]

      _________________
      seweryn
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            MSIEWinXP1024x768
      PostWysłany: 19.08.2011, 20:06:29 Odpowiedz z cytatem
      kowalski
      Miętki
      Miętki
      Dołączył: 18 Sie 2011
      Posty: 6

      Register IP:


      A kim jest „seweryna” ? Już kiedyś wyjaśniłam. Nie mam powodów, by wstydzić się swojej myśli. Pozdrawiam zatem nawiedzonych i zacietrzewionych, którym się wydaje, że Słońce powinno świecić tylko dla nich.

      Nie jestem nawiedzony i zacietrzewiony, jestem ciekawski.
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            FirefoxWinNT1600x900
      PostWysłany: 19.08.2011, 21:55:35 Odpowiedz z cytatem
      seweryna
      Stara wyga
      Stara wyga
      Dołączył: 15 Lis 2010
      Posty: 387
      Skąd: Zelów
      Register IP:


      To ISO, Drogi Sewerynie,
      o którym piszesz, że kupiłeś,
      w Matizie masz,
      czy też w Nubirze?

      Bo z tego, co mi jest wiadomo,
      ci, którzy autko skasują z zamysłem,
      frajerów poszukują, co haczyk połkną,
      by sprzedać im firmową wtyczkę.


      Ostatnio zmieniony przez seweryna dnia 19.08.2011, 23:51:26, w całości zmieniany 2 razy
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            FirefoxWinNT1280x800
      PostWysłany: 19.08.2011, 22:33:11 Odpowiedz z cytatem
      Rogn
      Miętki
      Miętki
      Dołączył: 18 Sie 2011
      Posty: 17
      Skąd: Łódź, czasami Zelów
      Register IP:


      Temat jest praktycznie do zamknięcia.
      Pan dyrektor Ożarek złożył wymówienie, które zostało przyjęte. Z tego co wiem, to zrobił to sam bez porozumienia z panią Burmistrz. Mał dość jeżdzenia po nim jak po psie. W tej chwili jest na urlopie i pewnie nawet nie zagląda na to forum, bo i po co?. Inna sprawa, że ma już praktycznie ustaloną pracę w innej przychodni, nie w Zelowie. I jeżeli pani Burmistrz nic nie zrobi to Pzychodnia będzie w niezłym kłopocie, bo na niego jest zdeklarowanych sporo pacjentów. A zdobycie do pracy dobrego internisty lub lekarza rodzinnego, to rzecz granicząca z cudem.

      Interesujący wydał mi się post "Seweryna". Jeżeli prawdą jest to co pisze, to sprawą przychodni w której pracuje pani "Seweryna" powinien się zająć nie tylko fundusz zdrowia, ale również prokurator. W przychodni która ma popisaną umowę na świadczenia w POZ, jest obowiązek obecności lekarza o godziny 8 do godz. 18. Natomiast wypisywanie, zostawionych in blanco recept, przez pielęgniarkę to już sprawa dla prokuratora.
      Jakoś pani Seweryna nie ustosunkowała się do tego zarzutu, a byłoby to bardzo ciekawe.
      Słyszałem wczesniej te zarzuty, jak rówież parę innych. Nie chciałem w to wierzyć, ale.......

      Proponuję zaknąć ten temat. I dalej wypowiadać się w innym. Np. co dalej z publiczną i niepubliczną służbą zdrowia w Zelowie.
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            MSIEWinNT1280x800
      PostWysłany: 19.08.2011, 23:11:27 Odpowiedz z cytatem
      seweryna
      Stara wyga
      Stara wyga
      Dołączył: 15 Lis 2010
      Posty: 387
      Skąd: Zelów
      Register IP:


      Taaaak, temat jest do zamknięcia, bo kompromitacja piszącego pod nickiem „Seweryn” sięgnęła zenitu. Ten Pan pracuje w firmie, która K U P I Ł A Certyfikat ISO. Zatem gratuluję pomysłu, na wybrnięcie z trudnej sytuacji...
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            FirefoxWinNT1280x800
      PostWysłany: 19.08.2011, 23:26:07 Odpowiedz z cytatem
      Rogn
      Miętki
      Miętki
      Dołączył: 18 Sie 2011
      Posty: 17
      Skąd: Łódź, czasami Zelów
      Register IP:


      W trudnej sytuacji to jest pani. Bo nadal nie widzę napisanej sensownej odpowiedzi na zarzuty. POWAŻNE ZARZUTY.
      Ten temat owszem, jest według mnie do zamknięcia. Ale do dalszej dyskusji jest co dalej służbą zdrowia w Zelowie. I niech pani nie zmienia tematu. Zarzuty stawiane Dyrektorowi Ożarkowi to mały pikuś w porównaniu z tym co się wyrabia w NZOZ w którym pracuje pani Seweryna. Jak mnie Pani jeszcze trochę podpuści, to napiszę, ale będzie wtedy z tego niezły smrodek.
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            MSIEWinNT1280x800
       Czy dyrektor przychodni straci posadę? 
      PostWysłany: 19.08.2011, 23:36:39 Odpowiedz z cytatem
      seweryna
      Stara wyga
      Stara wyga
      Dołączył: 15 Lis 2010
      Posty: 387
      Skąd: Zelów
      Register IP:


      Tylko winni się tłumaczą panie "Rogn" vel "Seweryn" vel "kowalski".
      Czy oby dzisiejsze słońce nie rozgrzało za bardzo panu głowy?
      Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
            FirefoxWinNT1280x800
       Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
      Nie możesz pisać nowych tematów
      Nie możesz odpowiadać w tematach
      Nie możesz zmieniać swoich postów
      Nie możesz usuwać swoich postów
      Nie możesz głosować w ankietach
      Wszystkie czasy w strefie GMT  
      Strona 2 z 3  
      Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
        
        
       Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


      Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
      Create by Danon