FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Sieć lokalna w Zelowie WLAN, czy może być?

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 24.03.2004, 19:57:25 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


A zaużmy że wszyscy już mają tą sieć w zelowie wszystko ładnie działa a czy ktoś by miał z tego jakieś korzyści np. pobierał kase od tych co są podłączeni?PytajnikPytajnik?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 24.03.2004, 20:18:29 Odpowiedz z cytatem
Danon
Adminidewastator
Adminidewastator
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 1036
Skąd: 51°46'N - 19°23'E
Register IP:


Koszty instalacyjne dla samej sieci LAN musiałby ponieść każdy użytkownik (karta radiowa, antena, w przypadku acces piont'ów, serwerów koszty rozchodziłyby się po użytkownikach).
Jeśli chodzi o abonament to już zależałoby to od "inwestorów". W końcu ktoś musiałby zarzadząć tą siecią, czas, prąd, awarie itp.
Natomiast w przypadku kiedy taka sieć uzyskałaby dostęp do internetu, każdy musiałby płacić stały abonament. To oczywiste. Wysokość zależna byłaby od rodzaju łącza i ilości użytkowników.

_________________

w w w . d a m i a n m i e r z y n s k i . c o m
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 24.03.2004, 20:57:34 Odpowiedz z cytatem
[mwl]
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 401
Skąd: Zelów City
Register IP:


Dobrze by było z taką siecią. Ale jeżeli ja mam swoją sieć LAN, to może to funkcjonować?
I troche o tym internecie. Chodzą ploty, że w kwietniu ma być neostrada. Ale to tylko ploty. A jeżeli byłoby DSL, to 10 osób, 30zł na miesiąc i jesteśmy w raju... Suszę zęby
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
     
PostWysłany: 25.03.2004, 19:34:14 Odpowiedz z cytatem
n0x
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 108
Skąd: Zelów
Register IP:


co do lokala to nie ma problemu. z istniejacej juz sieci wystarczy tylko jedno wyjscie dalej na swiat. a co do neo to lepiej nic nie mowic bo pozniej ludzie cie beda cytowac. a sam internet to jest zecz ktora miala by byc zecza finalna raczej na siec zelowska WLAN
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 26.03.2004, 22:21:36 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


a np. jak by była burza to sygnał by nie zanikał jeżeli ktoś by mieszkał ze 2km. od serwera albo by padało czy coś w tym stylu
i jak daleko maxymalne daleko można mieszkać żeby wogóle to dzialało bo niektórzy mówią ze 10km inni ze 2 ja już nie wiem:)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 27.03.2004, 03:30:54 Odpowiedz z cytatem
Puaro
Twardziel
Twardziel
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 160
Skąd: Miasto CUDÓW :)
Register IP:


Każde wyładowania atmosferyczne, opady śniegu, deszczu zakłócają taki sygnał czasami do zera i niestety w takich przypadkach łączność jest zerwana – to są mankamenty takiej sieci (ale zawsze przecież nie pada). Aby objąć cały Zelów są potrzebne dodatkowe serwery łączące podsieci podłączone do głównego serwera drogą radiową, a jest to spowodowane niestety małą przepustowością łącza radiowego i tym że nie wszyscy będą mieli kontakt optyczny antena <><> antena.
Realny zasięg takiej sieci kształtuje się w granicy 5 km.

_________________
Pozdrawiam,
Puaro
_________________________________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 27.03.2004, 16:52:34 Odpowiedz z cytatem
sgn
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 83
Skąd: Zelów
Register IP:


Według mnie to dobry pomysł. Ciekawe ilu by sie znalazło chętnych i czy wszyscy chętni mieli na to fundusze. Confused
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
     
PostWysłany: 27.03.2004, 21:04:25 Odpowiedz z cytatem
poldosz
Miętki
Miętki
Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 18
Skąd: zelów
Register IP:


Ja się na to pisze tylko żeby dobrze mi odbieralo w domu Uśmiech... Bo jak nie to kicha Evil or Very Mad
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 30.03.2004, 08:43:21 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Ja na to sie pisze niewiem jak wy fajnie by było se pograć w q3,Calla ,Starcrafta i inne fajne gry !A tak wogule to kiedy byście to chceli założyć bo ja mugłbym nawet dziś ! Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 04.04.2004, 23:15:50 Odpowiedz z cytatem
n0x
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 108
Skąd: Zelów
Register IP:


widze ze zainteresowanie jest nawet spore WoooW
to SUPER Suszę zęby
pierwszy sygnal ma nadzieje zostanie juz niedlogo wyemitowany ( z przyczyn niezaleznych odemnie to niestety prawdopodobnie bedzie dopiero w koncowej czesci MAJA) Cool
poki co narazie siec bedzie zachaczascmam nadzieje calesiedle XX LECIA, czyki ulice kunickiegi o jej przylegle. Twisted Evil
w nastepnej kolejnosci dopiero beda przylaczeni pozostali.

taka siec to fajna zabawa dla wszystkich, a co do prowadzeni tej sieci 9CZYLI ADMINISTROWANIA) TO MOGE SIE TEGO PODJAC PRZE OKRES DO 4 MIESIECY, to na poczatek, poniewaz pozniej znowu mam pisanie pracy INZ. A POZNIEJ MOZE JAKAS PRACA BY SIE ZDALA:D

_________________
nie nawidze przekupstwa w zelowie i korupcji a także CIEBIE Władziu bo to my mamy dbać o bezpieczeństwo na drogach Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
PostWysłany: 06.05.2004, 13:01:15 Odpowiedz z cytatem
kornik
Ostry
Ostry
Dołączył: 29 Mar 2004
Posty: 274
Skąd: Zelów
Register IP:


Cosk mi się zdaje że ten V-Lan nie wypali bo zamalo jet chętnch i woglue to widze ze juz bardzo malo postów do tego tematu jest i niktnic juz nie dopisuje czyżby to juz koiec.A jesli nie to Super ! .Bo ja się a to pisze i kto jeszcze ja tu widze mało osób któzy by sie na to pisali bo niebedą mieć zasiegu w ich terenie a jak cos to możne by bylo kupic jakis fajny nadajnik do 10 KM i wtedy bylo by wiecej osób.


Fajnie by bylo se pograc w Quake 3 Arena,albo Calla oczywiscie jak by nikt nie czatował ze snajperką,powymieniac się plikami,gadać na Lan Czacie. Suszę zęby A jeszcze fajniej by bylo ponieważ były by to osby z Zelowa << Czyli osoby które znamy. Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Uśmiech... Mówie to (a raczej pisze Uśmiech... ) oczywiscie jak by to wypaliło.





Jak nie to nie ja zakładam z kmplem !Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Sieć lokalna w Zelowie WLAN, czy może być? 
PostWysłany: 01.06.2004, 04:56:15 Odpowiedz z cytatem
n0x
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 108
Skąd: Zelów
Register IP:


WLAN znowupowoli nabiera predkosci. UWAGA moze cos z tego bedzie

_________________
nie nawidze przekupstwa w zelowie i korupcji a także CIEBIE Władziu bo to my mamy dbać o bezpieczeństwo na drogach Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
     
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 2 z 2  
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon