FAQ      Szukaj      Statystyki      Użytkownicy      Grupy      Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości      Profil            Zaloguj      Rejestracja

Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina -> Wybory burmistrza ? :)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 22, 23, 24  Następny
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

PostWysłany: 22.11.2010, 09:27:32 Odpowiedz z cytatem
zelowiak
Morderator
Morderator
Dołączył: 10 Mar 2004
Posty: 209
Skąd: no jak to skąd...
Register IP:


Ciekawi mnie przyrównanie do Leppera i ta ostra opozycja. Na debacie U. Świerczyńska wykorzystała pozycję nowego kandydata i normalnie w świecie wytykała błędy obecnego burmistrza co jest w polityce chlebem powszednim.

Zgodzę się z stwierdzeniem, że częstym powodem głosowania na Panią Urszulę była niechęć głosowania na obecnego. Mówią, że wybiera się zazwyczaj mniejsze zło.. może w tym przypadku, okażę się to dobry wybór.
W tych naszych lokalnych wyborach.. chyba tak naprawdę na drugi plan schodził plan wyborczy kandydatów.

Myślę, że oceniać będziemy można za 4 lata..

_________________
dobra cegła nigdy nie jest zła..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1680x1050
PostWysłany: 22.11.2010, 11:20:06 Odpowiedz z cytatem
gośka
Stojąc leżał
Stojąc leżał
Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 55
Skąd: Zelów
Register IP:


pamietajmy, że zmiany idą w dobrym kierunku..zawsze jest jakaś nadzieja. no własnie- pogadamy za 3-4 lata. mam nadzieję, że robienie chodników i dróg nie zacznie się miesiąc przed wyborami.pozdrawiam Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1366x768
PostWysłany: 22.11.2010, 11:34:13 Odpowiedz z cytatem
ttomeh
Miętki
Miętki
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 13

Register IP:


Coś czuje, że ze zmianą burmistrza w Zelowie skończy się era Włókniarza Zelów w III lidze. Sławomir Malinowski był kibicem Włókniarza i Gmina Zelów dawała pieniądze na sport i na Włókniarz. Ponadto prezesem i głownym sponsorem Włókniarza jest właściciel Stivex'a więc będzie iskrzyć na lini Szczepan Wrzesiak - Urszula Świerczyńska. (Jeżeli nie skończy się rezygnacją z funkcji prezesa Sz. Wrzesiaka i sponsorowaniem). Mam nadzieję, że Pani Świerczyńska nie popsuje tego co jest Dumą Zelowa i jedną z lepszych promocji miasta przez sport zwłaszcza, że Zelów pownien być dumny że gra w III lidze, bo większe miasta od Zelowa nie mają takich możliwości. A przy okazji o Zelowie usłyszą w, m.in Warszawie, Ostrołęce, Radomiu czy Siedlcech. Warto dodać, że Włókniarz to jest jedynym(Wykrzyknik!) miejscem rozrywki w sobotnie popołudnie, czyli pójście na mecz. Exclamation Exclamation Exclamation
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      OperaWinXP1440x900
PostWysłany: 22.11.2010, 13:27:07 Odpowiedz z cytatem
George
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 21

Register IP:


Dla mnie jak juz pisałem wcześniej p. Malinowski jest człowiekiem niezbyt kompetentnym jeśli chodzi o piastowanie stanowiska burmistrza, przekonałem się już o tym kilka razy, kiedy byłem potraktowany "odpowiednio", kiedy potrzebowałem pomocy. Mam nadzieję, że dany przez Wyborców mandat zaufania p. Świerczyńskiej nie okaże się straconym i wykaże się "nowy" Burmistrz realizacją choć częścią obiecanych inwestycji i działań na rzecz miasta. Zapewne wielu ludzi tak jak piszesz, oddało głos na p. Świerczyńską dlatego, że mieli już dość kilkunastoletniej "kariery" p. Malinowskiego. Ważnym jest to, że jest nareszcie szansa na zmiany, a przynajmniej może dotrze do p. Malinowskiego, że jednak nie jest Bogiem w tym mieście i że na niego też przyjdzie pora, i że na "bezkarne" niektóre działania też przyjdzie kiedyś kres. Co do włókniarza nie jestem absolutnie fanem piłki nożnej, ale doceniam ludzi, którzy chcą zadbać o utrzymanie rodzimej drużyny. Myślę, że p. Świerczyńska też zdaje sobie sprawę, że nic innego nie mamy do pokazania jako miasto (oprócz historii i wielokulturowości wyznaniowej) i ewentualnie uda się z nią porozmawiać i przekonać do tego, żeby Włókniarz nie odszedł w zapomnienie.

Dziękuje.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1366x768
PostWysłany: 22.11.2010, 14:05:11 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


George napisał:
.... Mam nadzieję, że dany przez Wyborców mandat zaufania p. Skowrońskiej nie okaże się straconym i wykaże się "nowy" Burmistrz realizacją choć częścią obiecanych inwestycji i działań na rzecz miasta.


Dokładny przykład tego jak sie w Polsce glosuje. Nie Za kimś a Przeciwko niemu. George wypadałoby wiedzieć na kogo się głosowało. Bo po Twojej wypowiedzi widać, że nie wiesz na kogo oddałeś swój głos. Brawo. BTW ja żadnej p. Skowrońskiej nie znam Uśmiech...

Żenuała
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      OperaWinXP1152x864
PostWysłany: 22.11.2010, 14:17:07 Odpowiedz z cytatem
swierkowaszyszka
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 22

Register IP:


Przyznam osobiście, że dobrze że doszło do zmiany. Nie rozumiem tylko dlaczego ludzie wychodzą z założenia, że wybranych radnych jest więcej z ugrupowania przedniego burmistrza i będą oni blokować pozytywne działania p. Świerczyńskiej. Przecież to my ich wybieramy i radni są po to aby przedstawiali przed władzą wnioski większej ilości społeczeństwa, czyli danego okręgu lub ulicy.Ich też zawsze można rozliczyć a nawet zmienić. Rozumiem, że większość kandydatów na radnych myśli aby dostać się na stołek bo jest z tego kasa i większość wychodzi dodatkowo z założenia, że jest to kasa za nic nierobienie a jak już się dostanie to jakoś to będzie.
Mnie w wyborze radnych nie podoba się to, że kilku "starych"radnych zostało wybranych ponownie.
Nie sądzę, że nowa pani burmistrz w ciągu 4 lat będzie budować mieszkania komunalne, że będzie budować setki kilometrów drogi i nie oczekuję tego od niej (oczekuję poprawy) bo jestem raczej realistką w tej sprawie i widzę że taka gmina jak Zelów nie ma raczej na to środków, jednak cieszę się, że być może zostanie rozbite w urzędzie i na stanowiskach obsadzanych przez burmistrza "towarzystwo wzajemnej adoracji", że interesy pewnych osób nie będą już grały takiej roli jak teraz a majątek gminny nie będzie wysprzedawany praktycznie tylko w jedne ręce.
Nawiązując do wypowiedzi ttomeh. Moim zadaniem o Włókniarza od pewnego czasu zaczęto dbać bo sponsor miał silną pozycję w urzędzie miasta. A co do tego że nic oprócz meczów z Zelowie się nie działo to kto do tego doprowadził? Kto był przeciwny organizowaniu zlotów w Pożdżenicach, nie chciał promować tej imprezy, nie pozwalał na przejazdy pojazdów przez Zelów? Kto wywalił kasę na wielki kamień w parku aby się przy wszelkich okazjach przy nim promować zamiast na ogrodzoną piaskownicę i huśtawkę przy blokach, żeby psy nie lały dzieciom do piachu a na huśtawce albo na zjeżdżalni nie podarły sobie ubrań. Władza nie ma litości dla obywateli więc i na litość liczyć nie może. Obejmując takie stanowisko każdy wie że nie jest ono dożywotnie. Po tych wszystkich latach zobaczymy co się będzie działo dalej o objęciu stanowiska przez nową Panią Burmistrz. Myślę, że czas pokaże czy stary burmistrz skoro nie chciał przed każdymi wyborami ujawniać finansów gminy - miał czyste ręce. Oby teraz mógł się cieszyć wolnością od pracy w urzędzie oczywiście.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 22.11.2010, 17:15:10 Odpowiedz z cytatem
Krytyk_Prawdziwy
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 144
Skąd: jesteś Mała :D?
Register IP:


Nom panie Cartm4n a jaka to melodia ?

Poproszę 3 nutki żałobnej... ;DSuszę zębySuszę zęby

Demokracja miała już dość gminy razem Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1440x900
PostWysłany: 22.11.2010, 17:27:03 Odpowiedz z cytatem
black22
Miętki
Miętki
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 1

Register IP:


eh przykro, że Pan Malinowski przegrał.... i tak jesteśmy z nim Wykrzyknik Uśmiech... Uśmiech...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 22.11.2010, 19:16:24 Odpowiedz z cytatem
C4rtm4n
Stara wyga
Stara wyga
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 493

Register IP:


Krytyk_Prawdziwy napisał:
Nom panie Cartm4n a jaka to melodia ?

Poproszę 3 nutki żałobnej... ;DSuszę zębySuszę zęby

Demokracja miała już dość gminy razem Uśmiech...


To dlaczego jest 11-stu radnych z Gminy Razem a nie z Ziemi Zelowskiej

Korzystając z okazji pozwolę sobie zdemaskować kilku zwolenników ZZ. Mianowicie


dziara- Justyna Lipińska - lat 20
eko -Włodzimierz Paczuszka-lat 45
swierkowaszyszka - Urszula Świerczyńska - lat 49


Zatem warto poczytać ich posty bo mamy Burmistrza i Radnego którzy się tu "udzielali" i zweryfikować można ich wypowiedzi.

Pozdrawiam

PS.Nikt nie morze być anonimowy tutaj prędzej czy później.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
      FirefoxWinXP1152x864
PostWysłany: 22.11.2010, 19:58:36 Odpowiedz z cytatem
swierkowaszyszka
Plastyczny
Plastyczny
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 22

Register IP:


@C4rtm4n prawdziwy detektyw z paszportem Polsatu. Naprawdę trafiłeś w 100%. Chyba zamilknę bo jak zaczniesz myśleć i nie będziesz już mógł spać po nocach to zaczną cię nachodzić myśli, że sam napisałeś posty pod moim nickiem.

Co do gminy razem to skoro startowali to chyba wiedzą, że jeśli będą twardą opozycją dla działań pozytywnych burmistrza lub będą uniemożliwiali prace tzn. ciągle będą na nie w każdym temacie, to sądzę że wiedzą co i jak może być dalej.
Sądzę, że w chwili obecnej trzeba dać szansę Pani Burmistrz tylko nie na miesiąc ani kwartał, bo to nie "mam talent" i tutaj nie będzie magicznych sztuczek a raczej twarda rzeczywistość. Tacy jak @C4rtm4n nie mają co płakać w chwili obecnej nad rozlanym mlekiem, no chyba, że czujesz że cię całkowicie od tego mleka odetną.
Dodam jeszcze, że zawsze za 4 lata możemy wyciągnąć wnioski, ale tylko dając szansę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinNT1280x800
PostWysłany: 22.11.2010, 20:10:26 Odpowiedz z cytatem
waszka
Miętki
Miętki
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 5

Register IP:


Puszka pandory została otwarta (teraz czekają tylko wszelkie nieszczęścia) .

Teraz nie widzę żadnych szans na rozpoczęcie najpoważniejszej inwestycji Zelowa na przebudowę drogi wojewódzkiej .

Naród polski naprawdę jest dziwny .
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 22.11.2010, 20:17:27 Odpowiedz z cytatem
Meier
Ostry
Ostry
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 283

Register IP:


myślę, że nie ma co dramatyzować. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

_________________
Idziemy Dalej Żeby Być Jak Najbliżej
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 22.11.2010, 20:21:40 Odpowiedz z cytatem
waszka
Miętki
Miętki
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 5

Register IP:


Ciekawe jak ktoś kto w ogóle nie jest w temacie poradzi sobie z ta inwestycją warta 70mil. Się okaże chyba że na początek zajmie się budowaniem basenu i pełnowymiarowej hali .
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
PostWysłany: 22.11.2010, 20:27:01 Odpowiedz z cytatem
eujot
Twardniejący
Twardniejący
Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 120
Skąd: Zelów
Register IP:


Krótko podsumowując wybory.

W tak małym mieście, komitet wyborczy z którego startuje się do wyborów, gra drugorzędną rolę, ważniejsze jest samo nazwisko, które niejednokrotnie gwarantuje powodzenie dużo większe niż najlepsza kampania wyborcza. Takie nazwisko to spory kapitał, dlatego uważam, że w przypadku dobrej ręki Pani Świerczyńskiej, przy okazji kolejnych wyborów samorządowych, komitet wyborczy Gmina Razem może liczyć o kilku członków mniej, lub może zupełnie przestać być kojarzony z dotychczasowym burmistrzem i z dotychczasowym sposobem rządzenia gminą.

Szczególnie nie mogę się nadziwić, jak to się stało, że P. Malinowski zdobył tak duże poparcie społeczne. Osobiście miałem okazję spotkać go raz, przez 14 lat gdy był gospodarzem gminy. Gdyby nie konieczność uczestniczenia w uroczystościach państwowych to wiedzielibyśmy go tylko w Informatorze Zelowskim jako odbiera nagrody Uśmiech krzywy

Życzyłbym sobie aby nowy burmistrz wychodził do ludzi, a nie chował się za drzwiami swojego gabinetu. A kandydatom na radnych, radzę aby mniej udzielali się na forum w walce politycznej, a więcej czasu poświęcili na rozwiązywanie problemów swoich wyborców. W końcu każdy coś przed wyborami obiecał i z tych obietnic należy się za cztery lata rozliczyć.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      SafariMacOSX1440x900
 Wybory burmistrza ? :) 
PostWysłany: 22.11.2010, 20:39:54 Odpowiedz z cytatem
waszka
Miętki
Miętki
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 5

Register IP:


Cytuje eujot (W końcu każdy coś przed wyborami obiecał i z tych obietnic należy ich za cztery lata rozliczyć.) Panią Świerczyńska także , a naprawdę obietnica basenu zawróciła mi w głowie . LOL To czekamy na tą wspaniałą inwestycje .
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
      FirefoxWinXP1280x800
 Forum forum.zelow.pl Strona Główna -> Zelów Miasto i Gmina
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT  
Strona 14 z 24  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 22, 23, 24  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
Create by Danon